جراحی زیبایی

از آنجاییکه ایران یکی از پر طرفدارترین کشورهای عمل های جراحی زیبایی در جهان است، انتخاب یک جراح پلاستیک واقعی و خوب به یکی از چالش های اصلی افراد متقاضی عمل زیبایی در ایران بدل شده است. اما آنچه باید بدانیم این است که در ایران تنها فوق تخصص جراحی پلاستیک وجود  دارد و جراحی پلاستیک در مقطع تخصصی وجود ندارد.

قرن ۲۱، دوران شکوفایی جراحی زیبایی

با ترکیب علوم پزشکی، زیبایی شناسی و جامعه شناسی در ده های اخیر، جراحی زیبایی رفته رفته از یک عمل لوکس اشرافی جای خود را به یک جراحی همه گیر با طیف زیادی از طرفداران و متقاضیان داد.

اصلاح عیوب صورت و بدن که به صورت مادرزادی در فرد وجود داشت یا در اثر بالا رفتن سن یا سانحه ای، به وجود آمده بود، حالا دیگر راه حل قابل دسترسی داشت.

شاید در ابتدا جراحی بینی از فراگیرترین عمل های جراحی زیبایی به حساب می آمد، اما امروزه تقریباً می توان اذعان کرد که نقایص کل نقاط بدن قابل رفع و اصلاح است.

جراحی شکم، جراحی سینه و پروتز سینه، لیفت بازو، جراحی زیبایی چشم، جراحی گونه، جراحی دهان و دندان، لیفت صورت و … همه و همه جزو مواردی است که یک فرد را به کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی می کشاند.

تمایل انسان به پذیرفته شدن در جامعه و رسیدن به آنچه مطلوب وی است، از دیگر دلایل روی آوردن انسان ها به جراحی زیبایی است.

اهمیت انتخاب جراح پلاستیک مناسب

آنچه اهمیت دارد، انتخاب آگاهانه نوع جراحی زیبایی و پزشک متخصص عمل زیبایی می باشد. زیرا ظرافت و دقت مورد نیاز در هرگونه عمل زیبایی، می تواند نتیجه دلخواه شما را به دست ندهد و حتی صدمات جبران ناپذیری را وارد نماید.

از آنجا که هر پزشک مجاز می تواند به طور قانونی جراحی زیبایی را انجام دهد، بسیار مهم است که هنگام انتخاب جراح زیبایی، تحقیقات خود را انجام دهید. برای پیدا کردن دکتر واجد شرایط برای یک روش زیبایی خاص، شما باید آموزش، تجربه و مهارت پزشک را در نظر داشته باشید.

امکان انجام جراحی زیبایی برای تمام قسمت های بدن و صورت وجود دارد اما انتخاب جراحی باید با دقت انجام شود، نتایج بدست آمده از عمل اغلب دائمی هستند بنابراین مهم است که در مورد تصمیمتان مطمئن شوید، از یک متخصص مناسب کمک بگیرید و انگیزه درست داشته باشد.

تفاوت جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک

بسیاری از افراد جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک را یکی می دانند و فکر می کنند که تفاوتی بین این دو وجود ندارد اما این موضوع به لحاظ فنی صحت ندارد. جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک به هم نزدیک هستند اما تفاوت هایی بین این دو وجود دارد. در ادامه به شرح تفاوت های بین این دو می پردازیم.

جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک دارای اهداف متفاوتی هستند. هدف از انجام جراحی زیبایی افزایش زیبایی ظاهری فرد می باشد و روشها، تکنیکها و اصول جراحی زیبایی به طور کامل بر بهبود ظاهر بیمار تمرکز دارد. بهبود زیبایی و ایجاد تقارن و تناسب، اهداف کلیدی آن هستند.

جراحی زیبایی را می توان در تمام قسمت های سر، گردن و بدن انجام داد. از آنجا که مشکلی در عملکرد مناطق درمان شده وجود ندارد، انجام جراحی زیبایی انتخابی است. انجام این عمل توسط پزشکان در انواع زمینه های پزشکی، از جمله جراحان پلاستیک انجام می شود.

دامنه عمل جراحی زیبایی شامل موارد زیر می گردد:

  • زیبایی سینه، افزایش یا کاهش سایز سینه و فرم دهی به آن
  • جوانسازی صورت
  • ترمیم نواقص بدن

جراحی پلاستیک برای بهبود عملکرد طبیعی و ظاهری انجام می گردد. در واقع جراحی پلاستیک به بازسازی نواقص صورت و بدن به علت اختلالات تولد، تروما، سوختگی و بیماری اختصاص داده شده است.

دامنه عمل جراحی پلاستیک شامل موارد زیر می گردد:

  • تعمیر نواقص مادرزادی مانند لب شکری
  • بازسازی کمر
  • جراحی نواقص پوست ناشی از سوختگی
  • جراحی از بین بردن اسکار

انواع جراحی زیبایی


انواع مختلف جراحی زیبایی برای قسمت های مختلف بدن و صورت وجود دارد که بنا به درخواست متقاضی انجام میگردند. در ادامه به شرح روش های مختلف جراحی زیبایی خواهیم پرداخت.

جراحی زیبایی سینه


زنان و مردان ممکن است به دنبال جراحی سینه برای بهبود شکل بدن خود باشند. که به روش های زیر انجام می گردد:

  • افزایش سایز سینه که بطور سنتی با استفاده از پروتز و ژل و در حال حاضر با پیوند چربی انجام می شود.
  • کاهش سایز سینه، این روش هم در زنان هم مردان انجام می شود. کاهش سایز سینه ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنانی که در معرض خطر بالای این بیماری هستند کاهش دهد.
  • جراحی زیبایی رفع افتادگی سینه: این نوع جراحی همانطور که از اسمش مشخص است برای رفع افتادگی سینه و فرم دهی به آن انجام می گیرد.


لیپوساکشن

لیپوساکشن با کمک مکش با استفاده از لوله های توخالی فلزی برای کاهش چربی های قسمت های مختلف بدن از جمله شکم، ران، باسن، پشت بازو و گردن استفاده می کند.

برای جلوگیری از عوارض محدودیتی برای میزان چربی مکش شده در هر جلسه وجود دارد. عوارض لیپوساکشن محدود هستند اما ممکن است عوارضی مانند تجمع خون زیر پوست، عفونت، واکنش های آلرژیک و … رخ دهد که پزشک باید قبل از عمل آنها را با بیمار در میان بگذارد.

جراحی پوست اضافه


این نوع جراحی برای از بین بردن پوست اضافه و شل قسمت های مختلف بدن از جمله شکم و ران انجام می گردد. جراحی پوست اضافه به سفت شدن عضلات کمک خواهد کرد. انجام این پس از بارداری و یا کاهش وزن شدید مناسب می باشد.

جراحی زیبایی صورت

انواع جراحی زیبایی صورت برای جوانسازی پوست، رفع افتادگی پوست صورت، رفع افتادگی پلک و گونه، کوچک کردن بینی و … انجام می گیرد. جراحی می تواند شکل صورت را تغییر دهد و یا پوست را سفت نماید.
بلفاروپلاستی یا عمل جراحی پلک با هدف تغییر شکل پلک بالا، پایین و یا هردو انجام میگیرد. با استفاده از این روش می توان افتادگی پلک، گودی چشم و یا پف زیر چشم را درمان نمود.
رینوپلاستی به عنوان عمل زیبایی بینی شناخته می شود. جراحی بینی ظاهر بینی افراد را بهبود می بخشد. در این عمل ممکن است کوچک کردن بینی، تغییر شکل نوک بینی و یا کاهش قوز بینی هدف متقاضی باشد.
اوتوپلاستی یا جراحی گوش برای تغییر ظاهر گوش در قسمت های مختلف آن انجام می گیرد که میتواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره فرد داشته باشد. یک یا هر دو گوش ممکن است درمان شوند.
جراحی جوانسازی پوست: این جراحی با هدف کاهش چین و چروک های صورت و سفت کردن پوست انجام می گیرد تا فرد ظاهر جوانتری پیدا کند.
جراحی چانه: با هدف ایجاد چانه برجسته و زیبا و ایجاد تعادل در بین اجزای صورت انجام می شود. جراحی چانه را می توان با کمک ایمپلنت و یا از طریق دستکاری استخوان چانه انجام داد.
جراحی گونه: این جراحی با هدف زیبایی چانه، رفع افتادگی و برجسته نمودن چانه انجام می شود.
لیفت ابرو: لیفت ابرو یک نوع جراحی زیبایی است که برای رفع افتادگی ابرو انجام می گیرد.
مزایای عمل زیبایی بینی
یکی از پر طرفدار ترین عمل های زیبایی در جامعه ایرانی جراحی زیبایی بینی می باشد بنابراین بهتر دیدیم به طور اختصاصی به این مقوله بپردازیم.

افراد به دلایل مختلفی می توانند خواهان انجام عمل بینی باشند. علاوه بر موارد ضروری نظیر شکستگی بینی، انحراف بینی و مشکلات تنفسی، بیشترین علت انجام جراحی بینی در کلینیک های پوست و زیبایی، بهتر شدن چهره ظاهری و ساختار بینی بیماران است. احساس عدم ناهماهنگی و تقارن بین اجزای صورت و تصور چهره زیباتر با بینی متفاوت، فرد را مصمم به انجام عمل بینی می کند.

پس از عمل زیبایی بینی، نوک بینی، سوراخ های بینی و پل بینی شکل متفاوتی خواهند داشت که تأثیر زیادی بر چهره فرد می گذارد.

لزوم دستیابی به چهره زیباتر پس از عمل بینی، انتخاب یک متخصص جراحی زیبایی خبره و باتجربه است تا بتواند پیش بینی های لازم را برای تغییر قیافه ظاهری شما پس از عمل بینی و انتخاب روش مناسب جراحی بینی انجام دهد.

از جمله مزایای انجام جراحی زیبایی بینی می توان به ایجاد تقارن و هماهنگی در صورت، بهبود کلی چهره ظاهری، ایجاد حجم متناسب بینی با کل صورت و از بین بردن انحرافات و اعوجاج بینی اشاره نمود.

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X