پیکر تراشی

پیکرتراشی

پیکرتراشی چیست؟

پزشکان متخصص جراحی زیبایی از روش های زیادی برای پیکرتراشی بدن جهت لاغری و تناسب اندام استفاده می کنند. هدف از پیکرتراشی، ایجاد ساختار و شکل مناسب در اکثر نقاط بدن است. پیکرتراشی آن دسته از چربی های بدن بیمار را که قابلیت حذف توسط ورزش و رژیم های غذایی نداشته اند، از بین می برد. انواع روش های پیکرتراشی عبارتند از:

بادی جت یا واتر جت

لیپوماتیک

لیپولیزر

کرایولیپولیز

لیپوساکشن

و ....

 

پیکر تراشی - بادی جت

 

پیکر تراشی


بادی جت و واترجت

چربی ها و به اصطلاح چاقی مقاوم در برابر ورزش و رژیم غذایی حتی برای افرادی که دارای وزن ایده آل  ظاهر فیزیکی مناسب هستند می تواند نگران کننده باشد. در این گونه موارد، پیکرتراشی به روش body jet می تواند به حذف این چربی ها کمک نماید. مکانیزم body jet به این صورت است که با استفاده از تکنولوژی  بسیار دقیق water jetبافت نامطلوب چربی از طریق روش های طبیعی از بافت زیر پوست بسیار آرام بیرون می آید و پس از آن حذف دائمی چربی صورت می پذیرد.

 

پیکر تراشی - بادی جت

پیکر تراشی


بادی جت و واترجت

water jet نیروی ملایم و قابل کنترلی است که خطر تروما به بافت های مجاور را کاهش می دهد. تنظیم فشار بادی جت به صورتی است که در مواجهه با ساختارهای گوناگون بافت همبند چربی از بافت جدا شده و سریعاَ حمل می شود. محلول های بیهوشی در مقادیر ناچیز در پیکرتراشی با روش body jet تأثیر زیادی بر روی بافت ندارد. آسیب روش بادی جت به سلولهای چربی حداقل است به صورتی که سلولهای چربی تا ۹۰٪ سالم و بدون دست خوردگی باقی می مانند و در نتیجه سلولهای چربی پیوندی ۷۸٪ بیشتر باقی خواهند ماند. این نکته از آنجا مورد اهمیت است که سلولهای دست خورده بسیار سریعتر جذب بدن خواهند شد.

پیکر تراشی - بادی جت

تزریق چربی همزمان با تخلیه چربی (طبیعی و سالم)

مواد پرکننده طبیعی به منظور تناسب اندام از چربی خارج شده از بدن بیمار در این روش به دست می آید. چربی بدست آمده از بادی جت مزایای زیادی از جمله:

نسبت به فیلرهای بدست آمده از مواد سینتیک دارد.
به علاوه احتمال وقوع خطرهای آلرژیک به صفر می رسد و از آنجاییکه بلافاصله پس از تزریق چربی جریان خون برقرار می شود، چربی به صورت اتوماتیک جذب نشده و نقش یک فیلر دائمی را ایفا می کند.

پیکرتراشی به روش کرایولیپولیز

روش کرایولیپولیز به عنوان یک روش غیر تهاجمی، با استفاده از تکنولوژی سرمایش به همراه ایجاد مکش، سایز چربی را کاهش داده و یکی از روش های نوین پیکرتراشی به حساب می آِید. از جمله مزایای روش کرایولیپولیز، تعداد کم جلسات، احتمال صفر در برگشت پذیری و غیر تهاجمی بودن آن است.

در این روش، ابتدا ناحیه هدف انتخاب شده و به عمق 2 سانتی تحت تیمار سرمایی قرار می گیرند. در این زمان تری گلیسیریدهای موجود در چربی کریستاله شده و بنابراین گلبول های سفید این کریستال ها را به عنوان جسم خارجی فرض نموده و هضم می نماید. 

 

 

پیکر تراشی - بادی جت

کاربرد پیکر تراشی و بادی جت

 
 

مقاله های پیکر تراشی و تناسب اندام را در صفحات زیر مشاهده نمایید.

چگونه با چربی های مقاوم مقابله کنیم؟

چگونه با چربی های مقاوم مقابله کنیم؟ چربی های مقاوم معمولا در افرادی که به...

بادی جت، لیپوماتیک یا کرایولیپولیز؟

بادی جت، لیپوماتیک یا کرایولیپولیز؟ پیکرتراشی یا همان حذف چربی های موضعی به...

همه چیز درباره پیکرتراشی

همه چیز درباره پیکرتراشی  هنگامی که فرد حتی با وجود لاغری و وزن متعادل ، در برخی...

آنچه درباره لاغری با پیکرتراشی نمی دانید

آنچه درباره لاغری با پیکرتراشی نمی دانید از پیکرتراشی لاغری به منظور حذف چربی...
پشتیبانی آنلاین