همه آنچه درباره رشد مو باید بدانید

همه آنچه درباره رشد مو باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه آنچه درباره رشد مو باید بدانید

درمان و دارو:

درمان های موثری برای انواع ریزش مو وجود دارند؛ اما برخی از ریزش های مو دائمی هستند و در برخی دیگر ممکن است در طول یک سال پس از شروع درمان، موها شروع به رشد کنند. درمان های ریزش مو عبارتند از: دارو، جراحی، لیزر درمانی و کلاه گیس. البته پزشک شما ممکن است ترکیبی از تمام این روش ها را برای دستیابی به نتایجی بهتر ارائه دهد. هدف از این درمان ها شامل افزایش رشد مو ، جلو گیری از ریزش مو و یا مخفی کردن موهای از دست رفته می باشد.

دارو

اگر ریزش موی شما توسط یک بیماری ایجاد شده باشد، درمان آن بیماری ضروری خواهد بود که ممکن است شامل مصرف داروهای مختلف برای کاهش التهاب و سرکوب سیستم ایمنی بدن باشد. اگر یک داروی خاص باعث ریزش موی شما شده است، ممکن است پزشکتان به شما توصیه کند تا آن را برای حداقل سه ماه استفاده نکنید. داروهایی نیز برای درمان طاسی سر در دسترس هستند. دو مورد از داروهایی که توسط اداره غذا و داروی آمریکا برای درمان ریزش مو تایید شده است را در این مقاله معرفی خواهیم کرد.

ماینوکسیدیل

این دارو یک مایع و یا در قالب فوم است که برای افزایش رشد مو و جلوگیری از ریزش آن باید دو بار در طول روز بر روی پوست سر اعمال شود. این درمان هم برای مردان و هم برای بانوان قابل استفاده است. با استفاده از این درمان، برخی از افراد شاهد رشد موهایشان بوده و برخی دیگر از ریزش مو هایشان جلوگیری کرده اند و روی برخی دیگر هر دو تاثیر را داشته است. معمولا در ۱۶ هفته نتایج دلخواه را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید برای نگهداری نتایج حاصل شده نباید مصرف این دارو را کنار بگذارید. عوارض جانبی احتمالی شامل سوزش پوست سر، رشد مو ناخواسته در پوست مجاور صورت و دست و همچنین بالا رفتن ضربان قلب می باشد.

فایناستراید:

این دارو فقط برای مردان تجویز می شود و روزانه به صورت قرص مورد مصرف قرار می گیرد. بسیاری از مردانی که فیناستراید مصرف می کنند کاهش ریزش مو را تجربه می کنند، و برخی دیگر ممکن شاهد رشد مو های جدید باشد. برای حفظ نتایج حاصل شده نباید مصرف دارو را قطع کنید.  عوارض جانبی و ناگهانی فیناستراید شامل کاهش میل جنسی و عملکرد جنسی، افزایش خطر سرطان و پروستات می باشد. به بانوان باردار توصیه می شود از لمس کردن قرص ها پرهیز کنند.  منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X