با موهای زائد روی بینی چه کنیم؟

با موهای زائد روی بینی چه کنیم؟

27 مرداد ، 1401
کلینیک ایران نوین

با موهای زائد روی بینی چه کنیم؟

موهای زائد ، موهایی ناخواسته ای هستند که در نواحی مختلف صورت و بدن ظاهر می شوند ، عوامل بسیاری نظیر ؛ تغییرات هورمونی ، مصرف برخی داروها ، زمینه ارثی و ژنتیکی و غیره موجب پیدایش این موها می گردد که در زنان و مردان شایع هستند ، از این رو در این مقاله از بین بردن موهای زائد روی بینی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

موهای زائد روی بینی

در رابطه با از بین بردن موهای روی بینیمی توان عنوان نمود که این موها ضخیم ، مشکی و بلند هستند و حتی ممکن است که به قسمت های پایین تر نیز برسند و موجب خجالت زدگی فرد می شوند .

درمان موهای زائد روی بینی

روش اول ، برخی افراد موهای زائد روی بینی را با خودتراش هایی نظیر تیغ یا ژیلت می تراشند که این روش اگر چه متداول می باشد اما موقتی خواهد بود و موها نیز به سرعت رشد می کنند .

 چسب های موبردار

روش دوم  ، استفاده از چسب های موبردار است که در دو نوع گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرند که نوع سرد به دلیل چسبندگی بیشتر ، مقرون به صرفه بودن و سهولت استفاده در همه جا از نوع گرم آن ، بیشتر کارایی دارد ، برای استفاده از این نوع چسب ها ، لازم است که فرد ابتدا صورت خود به خوبی شست و شو نماید تا هر گونه آلودگی و چربی از روی بینی برداشته شود ، سپس جسب بر روی پوست بینی قرار داده شده و موها را از ریشه بیرون خواهد آورد . افراد با پوست های حساس نباید از روش جسب های موبردار به دفعات متعدد استفاده کنند ، زیرا امکان آسیب به مویرگ ها و ایجاد خراش های کوچک بر روی پوست بینی وجود دارد .

روش سوم ؛ لیزر موهای زائد روی بینی می باشد ، در این روش به کمک اشعه ی پرقدرت و متمرکز لیزر ، می توان برای مدت ها از شر این موهای مزاحم و خجالت آور خلاص شد . اشعه ی لیزر از پوست روی بینی عبور کرده و با نفوذ چند میلی متر خود در عمق پوست به ریشه ی موها یا همان فولیکول مو می رسد ، در آنجا در ملانین سیاه رنگ موها نفوذ کرده و با تولید گرما در آنجا ، به طور موثری ریشه ی مو را خواهد سوزاند ، از آنجا که لیزر ملانین سیاه رنگ ریشه ی مو را هدف قرار می دهد ، لیزر درمانی موهای سفید و بور نتیجه بخش نخواهد بود .

نکات مهم در مورد کم کردن موهای زائد روی بینی

برای از بین بردن موهای زائد روی بینی لازم است درمان کامل طی چند جلسه صورت پذیرد تا کلیه موها وارد فاز رویشی شده و بیشترین مقدار ملانین را تولید کنند ، با این کار لیزر درمانی موهای زائد به بهترین شکل انجام خواهد شد و مو به طور کلی از بین خواهد رفت .

موهایی که در فاز استراحت یا همان خواب قرار دارند ، کمترین ملانین موجود را خواهند داشت ، از این رو طی جلسات متعدد با فاصله ی 4 هفته الی یک ماه به کلیه موهای زائد فرصت داده می شود تا از فاز استراحت وارد فاز رویشی شوند . با از بین بردن موهای زائد روی بینی ، منافذ باز پوست روی بینی برطرف شده ، نقطه های سیاه رنگ روی بینی از بین می روند و پوست بینی صاف و شفاف خواهد شد ، از این رو پوست بینی ظاهری جوان و تمیز پیدا خواهد کرد .

برای دریافت مشاوره لیزر موهای زائد و استعلام هزینه لیزر موهای زائد و مشاوره رایگان، می توانید با شماره 22221000 تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک ایران نوین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X