کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش FIT چیست؟

به هنگام ظهور هر گونه عارضه ی طولانی مدتی مانند ریزش مو در موهای ناحیه ی سر ، صورت ، ریش و سبیل باید جهت درمان اصولی و صحیح به پزشک متخصص مو مراجعه نمود .متخصص پوست و مو با بررسی و آزمایشات لازمه وضعیت بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و در صورت نیاز به تجویز درمان های موضعی و دارویی می پردازد. در موارد حادتر ریزش مو، پزشک متخصص ممکن است یکی از روش های پیوند مو نظیر پیوند مو به روش FIT را پیشنهاد دهد.

در کاشت مو به روش FIT فولیکول مو بوسیله پانچ از قسمت پشتی سر (بانک مو) برداشت شده و در قسمت های جلویی سر بوسیله پانچ یا شکاف از قبل ایجاد شده کاشته می شود. معایب کاشت مو FIT موهای کاشته شده بعد از یکسال شروع به ریزش کرده و پوست سر بیمار نمای بدی به خود میگیرد. موهای آن قسمت از سر که به عنوان بانک مو استفاده می شود بطور چشمگیری کم پشت شده علت ریزش مو در این نوع کاشت این است که چون موها بوسیله پانچ برداشت میشود اسیب شدیدی می بینند در نتیجه بعد یکسال شروع به ریزش میکند.

Folicular Isolation Transplantation که مخففش FIT می باشد. این روش کاشت مو به شیوه غیر جراحی صورت میگیرد.

کاشت مو به روش FIT

انتخاب بهترین روش کاشت مو

روش مورد استفاده در کلینیک ایران نوین بستگی به وضعیت گرافت های سر فرد بستگی دارد. استفاده از این روش ها، ظاهری طبیعی را به فرد باز می گرداند. ناحیه اهدا شونده از پشت سر با استفاده از بزرگنمایی گرفته می شود تا از آسیب رسیدن به فولیکول ها اجتناب شود. این عمل چند ساعت به طول می انجامد که بستگی به تعداد گرافت های کاشته شده دارد. به طور متوسط برای ۲۰۰۰ گرافت به ۶ ساعت زمان نیاز دارد. در این عمل بیماران نیاز به بی حسی دارند. شاید در جواب به این سوال که آیا عمل کاشت مو درد دارد؟ باید گفت تنها درد حین عمل مربوط به بخش بی حسی عمل می باشد. یک روز پس از عمل کاشت مو محل عمل باید بررسی شده و شسته شود. پوسته شدن و قرمزی پس از عمل در محل برداشت مو نیز پس از ۷-۱۰ روز از بین خواهد رفت و ریزش مو پس از کاشت مو در هفته های اولیه طبیعی می باشد. سپس چرخه رشد مو در ۳ الی ۴ ماه ادامه می یابد. نتایح کاشت مو پس از ۶ ماه نمایان می شود و نتایج نهایی پس از ۱۲ ماه مشخص شده و دائمی می باشند. هدف پزشکان متخصص جراحی کاشت مو این است که به طبیعی ترین ظاهر ممکن و بالاترین تراکم کاشت مو برسند. همچنین دستیابی به خط رویش طبیعی مورد نظر می باشد.

بهترین کلینیک کاشت موی پایدار به روش FIT

کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی ایران نوین مهارت و دانش کافی را برای رسیدن به کاشت موی پایدار دارد. به طور کلی ، کاشت موی جلوی سر به یک جلسه کامل نیاز دارد. برای کاشت موی تمام سر می تواند در جلسات متوالی انجام شود تا به بالاترین تراکم مو رسید. تعداد گرافت های کاشته شده در یک جلسه و فاصله بین جلسات کاشت مو بستگی به شرایط هر بیمار دارد. برای مثال کاشت موهای ضخیم نسبت به کاشت موهای نازک به دو برابر زمان نیاز دارد. تعداد فولیکول هایی که در یک جلسه کاشته می شود بستگی به شرایط بیمار نظیر انعطاف پذیری پوست سر و تراکم فولیکول ها دارد.

روش کاشت موی نواری

موهای محل اهدا کننده باید طولی برابر با ۲-۱۰ میلی متر داشته باشند. موهای بالای محل اهدا کننده باید سریعا پس از عمل پوشانده شوند. برای پوشاندن این موها طول موها تا حدود ۴-۶ میلی متر کوتاه شوند. پس از بی حس کردن محل اهدا کننده در روش کاشت موی نواری ، از ابزاری مخصوص برای برداشت نوار مو از پشت سر استفاده می شود که می توانید این موارد را در فیلم کاشت مو به روش fit مشاهده کنید. در ۹۰% موارد، اسکار پوست سر در روش کاشت موی نواری حدود ۲ میلی متر یا کمتر پهنا داشته و تنها در صورتی مشخص می گردد که موهای فرد کنار زده شود. نوار برداشته شده سپس در زیر میکروسکوپ به واحدهای فولیکولی کوچکتر تقسیم می شود که به آن ها گرافت گفته می شود و هر گرافت شامل ۱-۴ تار مو می باشد. شکاف های ریز به اندازه این گرافت ها توسط سوزن های مخصوص در محل هدف کاشت مو ایجاد می شود و به این ترتیب گرافت های کوچک در این شکاف های ریز قرار می گیرند. توصیه می شود در شب اول پس از کاشت مو به روش نواری از مسکن ها استفاده شود.

پیوند مو به روش FIT چگونه انجام می شود؟

 • در پیوند مو به روش FIT که از جمله روش های بسیار رایج و با موفقیت بالا بوده ، جراح متخصص با ایجاد بیحسی موضعی در محل اهداء کننده ی فولیکول های مو که بانک موی پشت سر فرد می باشد ، با دستگاه مخصوصی به نام پانچ به برداشت تعداد گرافت های لازم می پردازد ، سپس فولیکول ها استریل شده و از ناخالصی هایی چون پوسته و چربی جدا می گردند و به صورت تک به تک با همان دستگاه با قطر مناسب در خط رویش طراحی شده توسط تیم پزشکی با دقت و ظرافت بالایی جهت ایجاد تراکم مناسب پیوند زده می شوند.
 • پس از پیوند برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل ، رعایت دقیق توصیه های مراقبتی ارائه شده پزشک معالج توسط بیمار الزامی است.
 • سه هفته پس از پیوند موها رشد کمی خواهند نمود ، در ماه چهارم با ورود به فاز استراحت ریزش کرده و ۱۲ ماه پس از آن رشد نهایی موها مشخص می گردد.
 • پس از رشد دائمی موها می توان به طور عادی آنها را حالت ، رنگ و اصلاح نمود.

انجام کاشت مو به روش FIT

تفاوت کاشت مو روش fit با سایر روش ها

تفاوت کاشت مو به روش fit و sut و دیگر روش ها در این است که بر خلاف روش نواری، در کاشت مو FIT پشت و بغل سر باید تراشیده شود روش کاشت مو FIT تکنیکی برای برداشت فولیکول های مو از محل اهدا کننده است. در این روش از یک سوزن گرد باریک با قطر ۰٫۸-۱ میلی متر به نام پانچ برای برداشت واحدهای فولیکولی در محل اهدا کننده استفاده می شود که در نتیجه اسکار های نقطه ای به جا می ماند.

یکی از مزیت های این شیوه کاشت مو ( اف آی تی) روش غیر جراحی کاشت مو میباشد. با این شیوه دستگاه ظریفی بصورت تک تک مو از بانک موی شخص بیمار برداشته می شوند. بعد از آن نقاط طاس وسط یا جلو سر که کامل با انجام عملیات بی حسی بی حس شده است شکاف های خیلی ظریف و باریکی ایجاد میشود که موهای برداشته شده را در آن شکاف ها میکارند. پس از اتمام کار سر بیمار پانسمان می شود. البته در نظر داشته باشید هزینه کاشت مو به روش fit از دیگر تفاوت های این روش با سایر روش های کاشت مو می باشد.

کاشت مو FIT در چه صورتی انجام میگیرد؟

 1. موهای بانک مو سر فرد از تراکم پایینی برخوردار باشد یا به عبارت دیگر بانک موی شخص بیمار کم پشت باشد.
 2. قدرت متسع بودن پوست سر پایین باشد نمیتوانیم از روش کاشت مو به روشFUT استفاده کنیم.
 3. شخص بیمار خودش تمایل به انجام این روش داشته باشد و با عوارض کاشت مو به روش fit به صورت احتمالی آشنا باشد.

در این روش همینطور که قبلا هم گفتیم برداشت مو به صورت تکی انجام می گردد. این شیوه از روش های درمان طاسی موی سر پیوند مو است، کاشت مو طبیعی با بی حس کردن سر شخص بیمار و در اتاق عمل انجام میگیرد، بیمار در مدت زمان عمل هوشیار بوده و تنها با بی حسی موضعی این عمل صورت می گیرد. نحوه برداشت مو در روش کاشت موی اف آی تی به شکل تکی انجام مي‌شود. با شناسايي کردن منطقه‌دهنده، واحدهاي كوچك مو که گراف نامیده می شوند با استفاده از ابزاری به نام پانچ برداشته مي‌شود. و پس از انجام عمليات برداشت تک تک موها، دقیقا مثل روش FUT كاشت مي‌شوند.نگهداری مراقبت و رسیدگی بعد از عمل نیز مشابه روش کاشت موی اف یو تی میباشد.

مزایای کاشت مو به روش FIT

 • برداشت موهای بيشتر در جلسه های متوالي، این روش میتواند جایگزین روش کاشت اف یو تی باشد برای افرادی که به دلايلي اعم از عدم تمایل به انجام دادن جراحی،باقی ماندن جوشگاه و یا کم بودن مساحت منطقه ی دهنده ی پیوند در اثر عمل FUT قبلی دیگر حاضر به انجام FUT نيستند، امکان انجام این روش برای افرادی که تراکم موی ناحیه دهنده ی پیوندشان کم میباشد،دارای خونريزي بسيار كمی میباشد.
 • از مزایای روش FIT می توان به این اشاره کرد که در محل برداشت مو اثری از انجام عمل کاشت مو نمی باشد. اما اگر پس از این عمل موهای خود را به طور کامل بتراشید، اسکار های نقطه ای مشخص خواهند شد. همچنین عدم باقی ماندن اسکارهای خطی در محل برداشت مو، بهبود سریعتر محل برداشت مو نسبت به روش های سنتی کاشت مو و درد کمتر نسبت به سایر روش ها از دیگر مزایای روش کاشت مو FIT می باشد. در این روش بیمار می تواند موهای خود را کوتاه نگه دارد بدون اینکه اثر کاشت مو مشخص باشد. این عمل زمان کمی احتیاج دارد و معمولا ۲تا ۳ ساعت زمان می برد.

پیوند مو به روش FIT برای ریزش مو

 • در بسیاری از موارد با رفع عامل ایجاد تنش در بافت های مو می توان مشکلات مو را برطرف نمود و رشد موها را به حالت اولیه بازگرداند.
 • به عنوان مثال از جمله عوامل مقطعی ایجاد کننده ی ریزش مو که با رفع آن می توان ریزش مو را متوقف ساخت ، می توان به ؛ اختلالات هورمونی ، بارداری ، استرس ، مصرف داروهای خاص ، فقر آهن ، کمبود ویتامین ها ، شیمی درمانی و به کمبود پروتئین اشاره نمود.
 • تنها در مورد ریزش الگوی زنانه و مردانه که به علت عوامل ژنتیکی و ارثی بوده و یا از دست رفتن قسمتی از موها در اثر جراحی ، سوختگی ، جای زخم و... که فرد به طور دائم فولیکول های مو را از دست داده است، راه حل مناسب ریزش مو، کاشت مو، پیوند مو، ترمیم مو می باشد، لذا در موارد دیگر با درمان های مناسب می توان فولیکول های مو را تقویت و به رشد مجدد موها کمک نمود .
 • روش های مختلفی جهت کاشت مو و پیوند مو وجود دارد، که انتخاب هر روش با توجه به شرایط بیمار و با تشخیص پزشک معالج صورت می پذیرد.
 • زمانی فرد می تواند اقدام به پیوند مو نماید که ریزش موها کند شده باشد که این مسئله در سن ۳۰ سالگی به بالا رخ می دهد ، زیرا در سنین پایین تر با فعال بودن هورمون ریزش در صورت انجام عمل پیوند، موهای پیوندی نیز مجددا خواهند ریخت.

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X