کاشت مو

کلینیک مو ایران نوین

کاشت مو در واقع یک روش جراحی برای درمان ریزش مو، کم پشتی مو و طاسی سر است. در این روش از موی سایر نواحی سر و بدن برای پیوند مو به نواحی کم مو یا بدون موی سر استفاده می شود.سابقه این عمل به سال های دهه ۱۹۵۰ میلادی در آمریکا باز می گردد و طی سالیان مختلف تغییرات عمده ای در روش های آن ایجاد شده است.
عمل جراحی کاشت مو به طور معمول در مطب پزشک متخصص مو یا بیمارستان و کلینیک کاشت انجام می شود. مراحل این عمل به این صورت است که در ابتدا، پزشک جراح پوست سر بیمار را تمیز کرده و پس از تزریق داروهای بی حسی، یکی از تکنیک های دوگانه کاشت شامل روش FIT یا روش FUT یا ترکیبی از این دو روش توسط پزشک برای بیمار انتخاب می شود. انتخاب تکنیک مناسب، بنا بر بانک موی پشت سر بیمار و تراکمی که به عنوان نتیجه کاشت انتظار می رود انجام می شود.
کلینیک ایران نوین، با 23 سال سابقه در زمینه کاشت و زیبایی، پیشرو در بکارگیری تازه ترین روش های ترمیمی مو با استفاده از پزشکان خبره و متخصص کاشت می باشد و تاکنون توانسته است بهترین نتایج کاشت مو را در ایران به بیمار عزیز ارائه نماید.

کاشت مو

کاشت مو

نحوه کاشت مو در کلینیک ایران نوین

عمل کاشت مو در کلینیک ایران نوین زیر نظر بهترین و مجرب ترین پزشکان کاشت مو و کاشت ابرو با استفاده از روش های FUE و FUT و انجام میشود. همچنین مدعی هستیم که با بکارگیری علمی ترین و جدیدترین تکنیکهای کاشت و استفاده از تجربه ۱۴ ساله مجرب ترین متخصصان در کلینیک ایران نوین ،بهترین نتایج را ارائه کنیم. ترس از دست دادن سلامتی و جوانی و عدم بازگشت آن، همواره پیش روی اغلب انسان ها قرار دارد. این ترس تا زمانی که بر نشانه های آن غلبه نکنیم وجود دارد. برای بسیاری از مردم کاشت می تواند ظاهری در نهایت کاملتر رو برگرداند. تقریباً تمام آقایان و بیشتر زنانی که طاسی آندروژنی یا ارثی دارند می توانند با کاشت درمان شوند. مانند سایر جراحی های انتخابی دیگر ، مهمترین معیار انتخاب بیمار در کاشت انگیزه فرد است. نتایج عمل پیوند مو معمولاً در مواردی که این روش روی افراد با درجات پیشرفته ریزش مو انجام شود ، چشمگیرتر است. به طور کلی، هر چه میزان ریزش مو بیشتر باشد ، تعداد بیشتری از پیوند مو انجام میشود. کاشت ممکن است مؤثرترین روش درمانی برای برخی از دلایل پزشکی ریزش مو نباشد. و در برخی موارد طاسی را تشدید می کند. بنابراین ، تمرین برای رد سایر علل قابل درمان ریزش مو از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به خصوص در خانم ها ، که علل غیر ژنتیکی ریزش مو از مردان بیشتر است.

ویدیو سوالات متداول درباره کاشت مو و فیلم کاشت مو

تعاریف دیگر از کاشت مو

با یک تعریف کلی درباره کاشت باید گفت که ، به برداشت مو از ناحیه های پرپشت بدن که معمولا از ناحیه پشت گوش و پشت سر با روش های FIT ، FUT ، FUG و کاشت و قرار دادن آن در ناحیه های کم پشت و قسمت هایی که دچار کچلی و طاسی شده را کاشت مو گویند.
و به تعاریف دیگر کاشت یک نوع جراحی می باشد که در آن مو را در نواحی کم موی سر و یا خالی ( بدون مو ) قرار می دهند. لازمه این عمل زیبایی چند گزینه مهم است که میتوان گفت قسمتی از سر که به عنوان اهدا کننده میباشد ، باید دارای موهای بسیار سالم و با ریشه های قوی تری نسبت به موهای ضعیف باشد. چرا که بسته به نوع جراحی کاشت مو با تشخیص پزشک کاشت مو، از این موها برای انتقال استفاده میشود. که یا خود تار مو یا فولیکول همان مو و یا گرافهای آن منتقل میشود. پزشکان در آمریکا این عمل را از دهه ی ۱۹۵۰ انجام می دهند اما تکنیکها در سالهای اخیر بدلیل عدم رضایت مشتریان بسیار تغییر کرده اند.

کلینیک کاشت مو ایران نوینکلینیک کاشت مو ایران نوین

برای دریافت مشاوره و استعلام هزینه کاشت مو و مشاوره رایگان، می توانید با شماره22221000 - 021تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک ایران نوین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

مراجعه به پزشک کاشت مو

اگر شما شخصی هستید که دچار ریزش مو و طاسی و یا کچلی شده اید و به نظر خودتان اعتماد به نفستان کم و از نظر اجتماعی دچار خجالت ویا کم توجهی دیگران نسبت به خوتان شدهاید پس توسیه میکنیم حتما به یک پزشک زیبایی و پوست و مو مراجعه نمایید ، تا توضیح بیشتری راجب کاشت و تاثیرات مثبت آن بر روحیه و شرایط اجتماعی شما توضیح دهد. به هرحال مختص افراد دچار طاس و کچل نیست ، بسیاری از افراد مشهور و معروف در دنیا که مو هم دارند برای جذابیت بیشتر و برای از بین بردن فاصله های به وجود آمده بین موها و به اصلاح کم پشتی مو شده اند عمل انجام میدهند. با مشاوره های رایگان توسط تیم پزشکی کلینیک ایران نوین میتوانید از اینکه عمل و یا با داروهای رویش مجدد مو میتوانید این مشکل را برطرف نمایید ، مطلع شوید.

فواید و مزایای کاشت مو

عمل کاشت یک روش درمان برای ریزش مو ،بدون نیاز به استفاده دارو و حتی استفاده از داروهای دوره ای برای رویش مجدد مو میباشد و عملا یک روش پزشکی و کاملا اثبات شده می باشد. روش های دیگری برای جایگزینی روش کاشت وجود دارد که از جمله مهم ترین عوامل در برجسته نشان دادن روش کاشت نسبت به روش های دیگر موارد زیر میباشد :

۱- بهتر شدن ظاهر صورت بعد از کاشت مو:

بعد از عمل شما مطمعنا ظاهر بهتری نسبت به گذشته خود خواهید داشت ، به این ترتیب که بعد از کاشت جاهای خالی روی پوست سر پر شده و درنهایت ظاهر بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

۲- درمان دائمی ریزش مو

بهترین کار برای برگشتن موهای از دست رفته کاشت مو میباشد ، به این دلیل که روش های دیگر یا یک روش ماندگار نیستند یا اینکه بعد از مدتی بدلیل مشکلات زیادی به حالت اولیه برگشت داده خواهند شد.

۳- نگهداری و مراقبت کمتر بعد از عمل:

مسلما روش هایی غیر از کاشت مشکلاتی دارد که از جمله مهترین آنها نگهداری ویژه از آن میباشد،که این کار با مزاج خیلی ها سازگار نیست که این خود یکی از دلایل کاشت برای افراد میباشد.

۴- کاشت مو قیمت مناسب:

روش های جایگزینی بجای کاشت وجود دارند، که بعد از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد، که این کار خود زمان بر و نیاز به هزینه بیشتری نسبت به عمل دارد، که بهترین و به صرفه ترین گزینه میباشد.

۵- ماندگاری:

از مهترین و متمایز ترین دلایل عمل ماندگاری آن نسبت به سایر روش های جایگذاری مو ماندگاری آن نسبت به سایر روش ها میباشد. بعد از عمل کاشت به ندرت پیش خواهد آمد که موهای کاشته شده باعث ریزش شود.

عکس قبل و بعد کاشت مو

عکس قبل و بعد کاشت مو

آثار کاشت مو سر در افراد

همانطور که میدانید هر گونه تغییر غیر طبیعی در صورت یا اندام افراد موجب ضعف و یا پایین آمدن اعتماد بنفس در همان فرد میشود. موی کم و یاطاسی از جمله موارد بسیار زیاد از این مشکلات است که در هر جامعه ای میباشد ، که این ریزش مو برای افراد مشکلات زیادی به بار خواهد آورد. اعتماد به نفس کاهش یافته در اثر طاسی یا کچل شدن به راحتی می تواند توسط کاشت افزایش یابد. تنها کافیست پیش از عمل درباره فرآيند عمل کاشت و آنچه پس از عمل انتظار دارید با دکتر خود مشورت نمایید.

پیوند مو چیست؟

کاشت مو در واقع از نظر معنی و مفهوم ، به معنی کاشت مو میباشد ، که با توجه به کاربرد این کلمه در جاها و مکان های مختلف به یک مفهوم که همان کاشت است اشاره دارد.

موارد استفاده کلمه کاشت مو

کلمه کاشت بیشتر مواقع برای افراد و کسانی مورد استفاده قرار میگیرد که طرف مقابل بنا به دلایل مختلف دچار ریزش مو شدید و در نهایت منجر به طاسی یا کچلی قسمتی از سر شده است.

پیوند مو یا کاشت مو

کلمه پیوند مو بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار میگیرد که شخص دچار ریزش مو کم شده و نیاز به کاشت قسمت کوچکی از سر دارد .

کلمه ترمیم مو یا کاشت مو

ترمیم مو بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار میگیرد که سرعت ریزش موهای طبیعی از سرعت رویش موهایمان بیشتر باشد آنگاه از کلمه ترمیم مو استفاده میشود.

فرآیند و محل انجام کاشت مو

عمل کاشت به طور معمول در مطب پزشک انجام می شود. فرآیند عمل کاشت مو به صورتی است که جراح، پیش از تزریق داروهای بی حسی ابتدا اقدام به تمیز کردن پوست سر شما می نماید و سپس پزشک جراح یکی از دو روش FIT یا FUT را برای انجام عمل کاشت مو سر شما انتخاب می کند. در کاشت به روش FUT پزشک جراح یک نوار ۶ الی ۱۰ اینچی از پشت سر که حاوی موهای قوی میباشد را از ناحیه برداشته و پوست را توسط بخیه می بندد. فوراَ پس از آن موهای دور این ناحیه به همراه آن مخفی می شود. سپس پوست جدا شده توسط تیم جراحی به ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ گرفت کوچک به صورت تک تک یا دسته های چندتایی تقسیم می شود. کیفیت مو، رنگ مو سایز ناحیه مورد هدف بر تعداد و نوع گرفت ها (graft) تأثیر دارد

مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو در روش FIT، موهای پشت سر بیمار توسط تیم جراحی کاملا تراشیده شده و سپس فولیکولهای مو به صورت دانه دانه برداشته می شود. و در یک شرایط کاملاً نرمال برای زنده نگهداشتن آن فولیکول های آماده به تزریق باید نگهداری شود. باید بدانید ناحیه تراشیده شده بهبود خواهد یافت و تنها نقطه های کوچکی هستند که موهای موجود شما را پوشش می دهند. سایر مراحل هر دو فرآیند شبیه هم هستند.

پس از آن که گرفت ها آماده شد عملیات تمیز کردن و بی حس کردن در منطقه مورد هدف کاشت توسط جراح انجام خواهد شد. جراح در این مرحله سوراخ ها یا روزنه هایی را با استفاده از چاقوی جراحی یا سوزن ایجاد خواهد کرد و هرکدام از گرفت ها به صورت خیلی دقیق و با ظرافت در سوراخ ها قرار خواهد داد. دیگر اعضای تیم نیز در کاشتن گرفت ها به جراح کمک خواهند کرد.
زمان پروسه کاشت بستگی به اندازه ناحیه ای دارد که قرار است تحت قرار بگیرد و ممکن است از ۴ تا ۸ ساعت تغییر کند. به علاوه در صورتی که بیمار با تداوم ریزش مو مواجه شود یا تمایل به داشتن موهای ضخیم تری داشته باشد، احتمال نیاز به یک مرحله دیگر عمل کاشت مو در برخی افراد وجود دارد.

آیا شما یک کاندید کاشت مو هستید یا نه؟

اگر شما خود را نیازمند کاشت میدانید، اولین قدم این است که آیا شما یک کاندید کاشت هستید یا نه؟ بدون آنکه شما مورد سوء استفاده از مراکز غیر معتبر کاشت قرار بگیرید ، قبل از اینکه بخواهید هر تصمیم نهایی بگیرید یک مشاوره رایگان با یک مرکز معتبر کاشت داشته باشید. چرا که موهایتان میتواند یکی از بهترین سرمایه های زیبایی شما به حساب بیاید. در مشاوره میتواند هر سوالی در زمینه کاشت مو و انواع آن روش درمان و طول درمان مطلع شوید. لازم به گفتن یک نکته مهم است که ریزش مویی که به دلیل استرس و شیمی درمانی باشد میتواند دوباره رشد کند . اما از دست دادن مو به علت پوسیدگی یا ارثی بودن ممکن است در بلند مدت دوباره رشد کند.

آنچه مردم درباره کاشت مو نمی دانند

تبلیغات کاشت مو بسیار دیده می شود اما اغلب مردم، اطلاع کافی درباره مراحل و نتایج آن ندارند. در اینجا به اشتباهات رایج در زمینه کاشت اشاره می شود:
 • تراشیدن مو از یک نقطه سر و چسباندن آن به نقطه دیگری از سر نیست!
 • برداشت موهای سر فرد دیگر و اتصال آن به پوست سر بیمار نیست!
 • برداشت موهای نقطه ای دیگر از بدن و اتصال آن به سر بیمار نیست!

در واقع، علیرغم باور اشتباه عمومی، کاشت مو سر هیچ یک از موارد بالا را در بر نمی گیرد. آنچه در واقعیت اتفاق می افتد، برداشت حدود ۸۰۰۰ تار مو توسط جراح متخصص از ناحیه پشتی سر بیمار . و پیوند موها به صورت تار به تار به نواحی کم پشت تر است. در پاسخ به این سؤال که آیا عمل کاشت درد دارد؟ باید بگوییم بله این عمل زیبایی با درد و خونریزی همراه است اما این عوارض کاشت مو بعد از حدود ۱ الی ۲ روز از بین می رود. و فرد میتواند به کارها و فعالیتهای روزانه خود برسد. همچنین برای طول درمان و یا هر گونه مورد دیگر میتوانید بعد از یکفته به پزشک خود مراجعه کنید.

کاشت مو سر واقعا نتیجه می دهد!

تنها به گفته ها اکتفا نکنید. عکس های قبل و بعد از کاشت خود دلیلی بر این ادعا می باشد. قبل از کاشت مو سر، شما هیچ تصوری درباره این عمل ندارید. اما در صورت انتخاب بهترین دکتر و کلینیک کاشت و داشتن شرایط کاشت موی طبیعی، شما می توانید بهترین نتیجه را از عمل خود داشته باشید.

نکاتی درباره کاشت مو:

مراقبت و کارهای قبل از انجام کاشت مو

 1. حتما قبل از انجام عمل با پزشک معالج خود مشاوره داشته باشید.
 2. انجام آزمایش خون قبل از عمل برای شناسایی بیماریهای احتمالی واجب و لازم میباشد.
 3. استعمال نکردن حداقل ۱۵ روز دخانیات قبل از انجام عمل کاشت
 4. در صورت هرگونه بیماری از جمله قلبی ، ریوی ، صرع و . .. را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 5. استفاده داروهایی که مورفین دارند مانند استامنیوفن و مسکن مانند ژلوفن ، ایبوپروفن و قبل از عمل استفاده ننمایید.
 6. در صورت استفاده از داروهای خاص حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 7. در صورت استفاده از روش FIT در کاشت طبق مشاوره و دستور پزشک معالج اصلاح سر را انجام دهید. و در صورتی که قرار است از روش FUT برای کاشت استفاده شود با دستور پزشک معالج از اصلاح سر خودداری نمایید.
 8. همراه داشتن مدارک لازم جهت شناسایی در کلینیک برای عمل

مراقبت های بعد از انجام عمل کاشت مو

 1. داشتن همراه مریض برای بعد از بیرون آمدن از اتاق عمل نیاز میباشد.
 2. استراحت کردن چند روز بعد از انجام کاشت ، بدلیل اینکه بعد از انجام کاشت نه میتوانید زور بزنید و نه میتوانید کارهای سنگین انجام دهید.
 3. از ورزش کردن در ایام استراحت بعد از کاشت اجتناب نمایید ، بدلیل اینکه با بالا رفتن فشار خون ممکن است خونریزی در ناحیه سر شدید شود.
 4. هنگام خوابیدن باید سررا به سمت بالا و از پایین آوردن سر به پایین خودداری نمایید.
 5. طبق دستور پزشک داروهای تجویز شده از جمله آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت را استفاده نمایید.
 6. از استفاده داروهایی که ممکن است خون را غلیظ یا رقیق کند مانند آسپرین و . . . البته با درمیان گذاشتن با پزشک معالج استفاده ننمایید.
 7. انجام کارهایی که ممکن است به سر و نواحی که کاشت انجام شده و ممکن است به سر فشار بیاید از جمله شنا کردن (خیس شدن سر) در روزهای ابتدایی بعد از کاشت مو اجتناب نمایید.
 8. معمولا بعد از ۲ الی ۳ روز استراحت پس از انجام عمل میتوانید در محل کار خود حضور پیدا کنید و نگرانی از این بایت نداشته باشید ولی این قضیه را باید دانست که از انجام کارهای سنگین باید اجتناب کرد.
 9. وجود زخم و کیست های کوچک روی پوست سر طبیعی میباشد و هرگز هراسان نشوید
 10. با مشاوره و طبق دستور پزشک بعد از کاشت حتما باید روزانه پوست سر راشستشو دهید و دردیده شدن کبره و پوسته روی پوست سر طبیعی میباشد و به مرور زمان از بین خواهد رفت.

کاشت مو سر زندگی شما را عوض می کند!

اگر شما از طاسی یا کم مویی رنج می برید و این مطلب را مطالعه می کنید، می توانید بگویید که چقدر از دست دادن موها عذاب آور است. ممکن است هرچند ممکن است برخی از افراد به سر تراشیده و طاس علاقه داشته باشند، اما برای آنهایی که در اثر ریزش مو دچار کم مویی و کچلی می شوند، کم پشتی موهای سر یکی از سخت ترین اتفاق ها می باشد. اما خبر خوب این است که با کاشت مو سر ، می توان پس از مدت ها اعتماد به نفس رفته را باز گرداند و دوباره به زندگی کاری و اجتماعی خود با موفقیت بیشتر ادامه داد.

درصد موفقیت جراحی کاشت مو سر

اغلب بیماران درباره درصد موفقیت کاشت مو عمل جراحی کاشت می پرسند. این پرسش از آنجا اهمیت دارد که عمل کاشت می تواند بر احساسات فرد تاثیر گذاشته و حتی یک سرمایه گذاری اقتصادی برای وی باشد. تحقیقات نشان داده است که ۹۸% گرافت های کاشته شده مانند موهای طبیعی رشد می کنند.

معیارهای که در جلسه مشاوره کاشت مو ارزیابی میشود

وضعيت سلامت بيمار از نظر تست قلب . بیولوژیکی و سلامت خون بررسی ضخامت بافت تارهای موی سر کنتراست بین رنگ مو و رنگ پوست بیمار تراکم موها تعداد فولیکول های مو در هر سانتی متر مربع در ناحیه اهدا کننده اندازه مساحت پوشش داده شده. اندازه ناحیه موی داوطلب برسی اینکه قبلا از روشهای دیگر کاشت مو در همان ناحیه اهدا کننده ، انجام شده است یا خیر انتظارات بیمار، پزشک معالج باید انتظارات انجام شده بیمار را در نظر بگیرد. ارزیابی قبل از عمل کاشت مو فرد کاندید شده برای کاشت مو ، قبل از انجام این عمل باید یکسری ارزیابی انجام دهد که شامل انجام آزمایشات خون میباشد. برای اینکه زمان لخته شده خون، قند خون و تعداد گلوبولهای خونی مشخص شود که پزشک بر اساس این آزمایش بتواند شناختی درباره خون فرد داشته باشد . همچنین انجام آزمایش های هپاتیت B و هپاتیت C نیز باید انجام بگیرید. فرد باید نتیجه فشار خون و قند خون خود را نیز به دکتر تحویل دهد. اگر همه این آزمایشات طبیعی باشد عمل جراحی با گرفتن یک رضایت نامه از فرد شروع میشود.
استخراج فولیکولی مو برای عمل کاشت مو برای بیشتر کردن درصد موفقیت عمل کاشت مو سر ، باید در ابتدا توجه داشت تا جایی که ممکن است زمان بیرون ماندن فولیکول ها از بدن کوتاه تر باشد. یعنی احتمال خشک شدن آن ها کمتر باشد. در کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی ایران نوین ، یک تیم گسترده و باتجربه از متخصصین کاشت و ترمیم مو وجود دارد که می توان تضمین نمود که بیشترین تعداد گرافت ها در کمترین زمان ممکن استخراج شده و پیوند زده می شود.
ماینوکسیدیل برای موهای کاشته شده کاربرد ماینوکسیدیل در موهای کاشته شده برای ۶ ماه اول پس از کاشت می تواند درصد موفقیت عمل سر را بالاتر ببرد. هرچند رشد موهای کاشته شده به مصرف ماینوکسیدیل بستگی ندارد، اما مصرف ماینوکسیدیل ۶ ماه پس از کاشت مو، می تواند بسیار موثر باشد.

بهترین پزشک و جراح کاشت مو

جراحان متخصص کاشت مو در کلینیک ایران نوین در خلق ظاهر طبیعی پس از کاشت برای فرد بسیار خبره هستند. موفقیت کاشت به سطح موهای اهدا شونده بستگی دارد. هرچه ریزش موهای سر فرد بیمار بیشتر باشد احتمال امکان انجام عمل طبیعی کمتر است و در صورت طاسی کامل ، بیمار باید از روش های ترمیم مو استفاده نماید.

توانایی پزشک کاشت مو سر

یک جراح متخصص کاشت مو می تواند با تخمین تراکم موهای فرد پس از کاشت ، در قسمت های کم پشت تر پوست سر اقدام به کاشت و پیوند مو نماید. در واقع، اینجاست که هنر و علم کاشت با یکدیگر تلفیق می شود. اغلب در مواقعی که بیمار بانک موی کافی برای پوشش قسمت های طاسی سر مانند جلوی سر ندارد، باید به صورتی از بانک موی موجود استفاده کرد که بالاترین تراکم مو پس از کاشت در قسمت های کم پشت سر تأمین شود. در واقع این “چهره بیمار در آینه” است که درصد موفقیت عمل کاشت را تعیین می کند. اگر به دنبال بهترین کلینیک تخصصی کاشت موی طبیعی هستید، با متخصصین ما در کلینیک ایران نوین تماس حاصل فرمایید.

۶ سوال که قبل از عمل کاشت مو باید بپرسید!

تصمیم به انجام عمل کاشت ، تصمیمی بسیار مهم است که نباید به راحتی از آن گذشت. بنابراین قبل از اینکه اقدام به عمل جراحی کاشت مو و پیوند مو نمایید ، حتما سوالات زیر را از خود بپرسید:کدام جراح کاشت را انتخاب کنم؟ انتخاب بهترین و مناسبت ترین جراح کاشت مهمترین تصمیم برای رفع مشکل کم پشتی موهای شما است. یکی از راحتترین و بهترین کارها، انتخاب بهترین کلینیک کاشت در شهر خود است. حتی ساکنین سایر شهر ها نیز می توانند برای اطمینان از گرفتن بهترین نتیجه کاشت و پیوند مو، به بهترین کلینیک کاشت در تهران مراجعه نمایید اما به دلیل کم شدن بخشی از هزینه های فرد مورد نظر ترجیح ما کاشت در شهر خودتان است. بهترین مرکز تخصصی را می توانید با پرس و جو و مشاوره با مراجعین قبلی و پیدا کردن مراکز مورد اعتماد و مراجعه بازیگران و افراد مشهور پیدا کنید.

چه دارویی پس از کاشت مو مصرف کنم؟ باید بگوییم بله مصرف برخی از داروها و غذاها و رعایت موارد مراقبت پس از عمل ، باعث بهبود روند رشد موهای کاشته شده می شود. مصرف داروی ماینوکسیدیل و فیناستراید که هر دو مورد تأیید FDA هستند، به گرفتن نتیجه بهتر از عمل کاشت و رشد بهتر موها پس از کاشت کمک می کنند. اما مراقبتهای ویژه که پزشک شما میگوید در اولویت میباشد. ماینوکسیدیل یکی از داروهای بسیار موثر برای درمان ریزش مو است که در تمام داروخانه ها موجود است.

کدام روش کاشت مو برای من مناسب است؟ روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. که بر اساس یک سری آیتمها متفاوت میشود. داشتن طول درمان سخت. دوره نقاهت طولانی وجود اسکار و جای ضخم و موادر اینچونینی موجب میشود انواع کاشت مو به وجد بیاید. در ادامه به معرفی روشهای مختلف میپردازیم که شامل FUE ، FUT ، FIT ، SUT و می باشد.

روش های کاشت مو

کاشت مو به روش SUT اس یو تی

از این روش در موارد بسیاری برای درمان مشکل ریزش مو در بانوان و آقایان استفاده شده است.

کاشت مو به روش FUE

در آن فولیکول های مو در محل اهدا شونده با تیغ از پشت و کنار سر تراشیده می شوند. سپس فولیکول های مو در محل بدون موی سر کاشته می شوند. به دلیل اینکه فولیکول ها به صورت تک تک انتقال می یابد، مدت زمان عمل FUE بیشتر از FUT است.

کاشت مو به روش FUT

هزینه کاشت مو به روش FUT کمتر از روش FUE است و در زمان کمتری انجام می شود.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه عمل کاشت مو تماماً بستگی به دکتر جراح کاشت مو ، کلینیک تخصصی کاشت مو سر که انتخاب کرده اید و تعداد تارهای مو مورد نیاز و مراقبت های پس از عمل دارد. اما به طور کلی روش کاشت موی FUE قیمت بیشتری نسبت به روش FUT دارد.

همچنین شما می توانید از پکیج های تخفیف کاشت به مناسبت های مختلف در کلینیک های معتبر کاشت و ترمیم مو استفاده نمایید.

اهمیت پیوند مو

اگر به عکس های افرادی که عمل پیوند را انجام داده اند نگاه بیاندازید حتما مشاهده خواهید کرد که با عمل انجام داده شده روی سر چقد تغییر کرده اند از این رو عمل پیوند مو از میان دیگر عمل های زیبایی بیشتر حائز اهمیت است.

اگر میخواهید پیوند مو انجام دهید، مهمترین بخش پیدا کردن یک جراح باتجربه میباشد تا بتوانید به نتیجه دلخواه تان برسید و لازم است که اطلاعات بیشتری درباره پیوند داشته باشید. این روزها ۲ روش کاشت مو و پیوند موی FUT و FIT جزو رایج ترین راه های جراحی کاشت مو هستند که با مشورت پزشک متخصص پیوند موی خود مناسب ترین را انتخاب کنید.
در میان روش های موجود روش های جدید دیگری مانند روش DHI (Direct Hair Implantation) وجود دارد که در واقع همان روش FUE (Follicular Unit Extraction) یا استراج واحد فولیکول میباشد.

رفع طاسی سر

جراحی پیوند مو می تواند به طور کامل مشکلات مربوط به ریزش مو را برطرف نماید. نتایج این روش بسیار موثر است و رشد مو بعد از پیوند شبیه به رشد موهای طبیعی می باشد.

نیاز کم به مراقبت و نگهداری

یکی دیگر از مزایای جراحی پیوند این است که موهای پیوندی مانند موهای طبیعی رشد می کنند و نیازی به استفاده از شامپو و یا مواد شیمیایی برای حفظ تراکم آن وجود ندارد. پیوند فقط یکبار انجام می شود و متقاضی مجبور نیست دائما به دکتر مراجعه نماید. همچنین موی پیوندی از دوام بسیار بالایی برخوردار است.

هزینه کم

بیشتر افراد تصور میکنند که هزینه های مربوط به کاشت مو زیاد می باشد اما اگر هزینه درمان های دیگر را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که این هزینه ها اندکند اما هرگز تمام نمی شوند. در طول یک دوره طولانی هزینه راه حل های موقت از هزینه پیوند مو فراتر خواهد رفت. پیوند مو یک راه حل طولانی مدت و دائمی برای رفع مشکل طاسی می باشد.

پیوند مو صورت، ریش و سبیل آقایان

پیوند موی ریش و سبیل و به طور کلی پیوند موی صورت آقایان با برداشت مو از نواحی دارای موهای قوی تر، مانند نواحی پشت سر و اطراف سر و کاشت گرفت های مو بر روی نواحی بالای لب و چانه و گونه و انجام می شود.

محل برداشت مو برای پیوند مو

ناحیه برداشت مو بر اساس تطابق رنگ و ضخامت موهای آن ناحیه با موهای صورت انتخاب می شود. تأثیر پیوند موی طبیعی ریش و سبیل و صورت آقایان، به صورت مادام العمر بوده و مانند موی طبیعی قابلیت رشد و تراشیدن دارند. قیمت و هزینه پیوند موی صورت آقایان، به وسعت ناحیه کاشت و شرایط بیمار بستگی دارد. جراح ابتدا با شکاف دادن پشت سر و با روش های ذکر شده فولیکول های مو را ناحیه پشت سر بر میدارد که در واقع فاز اول عمل میباشد و در فاز دوم فولیکول ها یا به صورت تک به تک ، دوتایی، سه تایی و زیر پوست سر ناحیه دچار طاسی و کچلی شده قرار میدهد.

دکتر پیوند مو

شاید در نگاه اول تعداد تبلیغات مراکز کاشت مو و پزشکان کاشت مو شما را دچار سردرگمی نماید. اما با نگاه تخصصی تر، انتخاب یک دکتر پیوند خوب چندان مشکل نیست. اولین راه، بررسی برد تخصصی وی در زمینه جراحی های زیبایی می باشد.
تنها داشتن گواهینامه معتبر از کشورهای اروپایی و آمریکایی، ملاک برتری یک پزشک پیوند مو نیست. تحصیلات آکادمیک پزشک متخصص مو وی را از سایر افراد مدعی عمل کاشت مو و پیوند متمایز می کند. کلینیک های معتبر پوست و مو، عمدتاً تعداد قابل توجهی دکتر پیوند موی خوب در کادر پزشکی خود دارند. لذا می توانید به جای جستجوی یک دکتر پیوند خوب، به جستجوی یک کلینیک معتبر کاشت مو بپردازید. در آخر سوالات متداول در مورد کاشت مو را مطالعه کنید و سپس به سراغن ظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند بروید.

سوالات متداول کاشت مو

با توجه به اینکه تشخیص روش درمان و روش کاشت مو را خود شخص نمیتواند تشخیص دهد با مراجعه حضوری به پزشکان کلینیک ایران نوین میتوانید روش درمان متناسب با خود را تشخیص دهید.

بلی ، با توجه به اینکه بیشتر مراجعه کنندگان برای کاشت مو زنان، کسانی میباشند که دچار مشکلاتی از جمله ، ارثی ، هورمونی ، بیماری و … میباشد کاشت برای خانم ها نیز انجام میشود.

خیر فرق ندارد، چرا که موهای کاشته شده برای هر فرد از موهای سالم سر همان شخص تزریق میشود. در واقعه هر فرد که قصد دارید کاشت انجام دهد، باید تا حدودی شرایط کاشت را داشته باشید به این صورت که سر آن شخص باید دارای موهای نسبتاً سالم تر و محکمتر باشد تا بتوان از آن موها برای انتقال به قسمتهای از سر که نیازمند است استفاده شود.

بله ، یکی از بهترین روش های درمان برای ریزش مو کاشت میباشد که با مراجعه و تماس با شماره های ۰۲۱-۲۲۲۲۱۰۰۰ کلینیک ایران نوین میتوانید از مشاوره های رایگان آن بهره مند شوید.

موهای کاشت شده در افراد باید مادام العمر باشند ، ولی بدلیل شرایط آب و هوایی ، هورمونی و سن بین ۱۵ تا ۲۰ سال ماندگار میباشد.

خیر هیچ فرقی ندارد زیرا موی که در قسمتی از سر که نیازمند است کاشته میشود از پشت سر همان فرد برادشته میشود و به قسمتهای دیگر منتقل میشود این عمل در شرایطی بسیار موفق خواهد شد ، که موهای تزریق شده کاملا طبیعی سالم داشته باشد.

معمولا بعد از دو هفته تا تا دوماه بعد از عمل کاشت میتوان PRP انجام داد.

بله ، بدلیل اینکه موهای کاشت شده موهای طبیعی و قابل رشد میباشد بعد از رویش مجدد پس از کاشت و با مشورت و مراجعه با پزشک معالج میتوان اصلاح سر را انجام داد.
facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X