روش پروتز خارجی سینه چیست؟

روش پروتز خارجی سینه چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش پروتز خارجی سینه چیست؟

پروتز خارجی سینه جهت افرادی طراحی شده است که از سینه‌های کوچکی برخوردار هستند و همیشه حسرت پوشیدن لباس‌های مناسب را دارند. این افراد به دلیل سینه‌های ظریف و کوچکی که دارند نمی‌توانند در یک میهمانی به خوبی جلوه گری کنند؛ زیرا قسمت سینه لباس به طور نامناسبی بروی بدن قرار می‌گیرد و جای یک سینه پر و مناسب در این قسمت کاملاً مشخص است. همچنین افرادی که با بیماری‌های مانند سرطان سینه دست و پنجه نرم می‌کنند نیز می‌توانند از این پروتز استفاده کنند و جای خالی سینه یا قسمتی از آن را که برداشته شده است به خوبی بپوشانند.

پروتز خارجی سینه مناسب چه افرادی است؟

با توجه به کاربردی بودنپروتز خارجی سینه کلیه بانوان می‌توانند از آن استفاده کنند و از زیبایی‌اندام خود لذت ببرند. هر چند مشتری دائم این پروتز ها بانوان مسن‌تر می­باشند که از سینه‌هایی شل و افتاده برخوردار هستند و قصد دارند به دروان جوانی خود بازگردند و از سینه‌هایی زیبا برخوردار باشند. استفاده از این نوع از پروتز سینه نیازی به انجام هیچ گونه عمل جراحی ندارد. شاید دلیل پرطرفدار بودن آن در بین بانوان همین امر باشد. این پروتز در محل قرارگیریسینه‌ها در زیر لباس قرار می‌گیرد و به مانند یک سینه سفت عمل می‌کند. به گونه‌ای که همگان تصور می‌کنند این سینه خود فرد است. با توجه به نیاز بانوان این پروتزها در انواع گوناگونی تولید و به بازار عرضه شده‌اند تا تمامی افراد بتوانند بنا بر نیازی که دارند از آن‌ها استفاده کنند. به عنوان مثال برخی از پروتزها دارای بند نگه‌دارنده هستند تا در طول حرکت، رقص، ورزش و ... حرکت نکنند؛ اما انواع دیگر پروتز خارجي سينه دارای یک چسب هستند که به طور کامل پروتز را به محل سینه می‌چسباند و مانع از حرکت آن می‌شود. تا فرد مورد نظر از احساس آرامش بیشتری در هنگام استفاده برخوردار باشد.

نکات ایمنی استفاده از پروتز خارجی سینه

با توجه به این که طراحی این پروتزها با استفاده از مواد سیلیکونی صورت پذیرفته است. بنابراین هر اندازه در شستشو و نگه داری از آن‌ها دقت بیشتری به خرج دهید می‌توانید مدت زمان طولانی‌تری از پروتز خریداری شده استفاده کنید. بهترین راه شستشوی پروتز استفاده از آب ولرم و صابون است که هیچ صدمه‌ای به بافت آن وارد نمی‌کند. توجه داشته باشید که پس از شستشو حتماً پروتز را با حوله نرمیادستمال نرم خشک کنید تا رطوبت سبب آسیب دیدن آن نشود. اگر از جراحی واهمه دارید و ترجیح می‌دهید از پروتز خارجی سینه استفاده کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که این پروتزها سبب تعریق در هنگام گرم‌ترشدن هوا می‌شوند. بنابراین بهتر است از انجام تحرکات فراوان که منجر به تعریق بدنی می‌شوند پرهیز کنید. همچنین برخلاف پروتزهای داخلی که محکم در درون سینه قرار گرفته‌اند این پروتزها متحرک هستند. بنابراین از انجام حرکات ورزشی و رقص‌های با ریتم تند خودداری کنید تا در طول مدت زمان استفاده پروتز در جای خود باقی بماند.

هزینه پروتزهای سینه

پروتزهای سینه را به دو منظور استفاده می کنند برخی از افراد به منظور زیبایی و پرحجم نشان دادن سینه خود، برخی دیگر به دلایل مختلفی مانند : بیماری پستان یا سرطان و یا زنانی که در دوران شیردهی  با مشکل کوچک شدن سینه مواجه شده اند هزینه پروتزهای سینه داخلی با توجه به اندازه و جنس پروتز متفاوت است و تحت پوشش هیچ بیمه ای قرار ندارد و در هر کلینیکی آزاد حساب میشود. دراین مقاله می خواهیم اطلاعاتی را دررابطه با انواع پروتزها ارائه دهیم:

مزایا و معایب پروتز داخلی و خارجی سینه

امروزه در بسیاری از خانم ها پروتز سینه اهمیت خاصی پیدا کرده است که علاوه بر زیبایی و هزینه برخی از معایب و مزایا را به همراه دارد،در این بخش با مزایا و معایب انواع پروتزهای سینه آشنا خواهیم شد، معایب پروتزهای خارجی شامل:پارگی،نازک شدن،و... ومزایایی چون بزرگ شدن سینه در سطح بالاتروهزینه کمترنسبت به داخلی را به همراه دارد،پروتزهای داخلی سینه هم با معایبی چون عفونت،خونریزی،یکسان نبودن سایز سینه ها و..همراه است و با مزایایی مانند بزرگ نشان دادن سینه ها وعمرطولانی آنها روبرو خواهید بود. [caption id="attachment_16408" align="aligncenter" width="800"] پروتز سینه[/caption]

تفاوت پروتز داخلی سینه و پروتز خارجی

پروتزهای خارجی سینه هزینه کمتری نسبت به پروتزهای داخلی دارند و از دوام کمتری برخوردار هستند اما پروتزهایی را که با عمل جراحی در داخل سینه کارمی گذارند از دوام وماندگاری بیشتری برخوردارهستند وافراد می توانند تا آخرعمر بدون مشکل و سختی به زندگی ادامه دهند. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X