آنچه باعث یک جراحی پلاستیک ناموفق می شود

آنچه باعث یک جراحی پلاستیک ناموفق می شود

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه باعث یک جراحی پلاستیک ناموفق می شود

در دهه های اخیر ما شاهد روند رو به رشد استفاده از جراحی های پلاستیک در جهان بوده ایم که این موضوع در ایران نیز به صورت گسترده به کار گرفته می شود. در بعضی از موارد ما شاهد بروز یک جراحی پلاستیک ناموفق هستیم. در ابتدا لازم می دانیم که یک آشنایی کلی با جراحی پلاستیک به دست بیاورید. جراحی پلاستیک در واقع به کلیه اعمالی گفته می شود که منجر به اصلاح تا ترمیم شکل برخی از قسمت های بدن خواهد شد. برخی از افراد گمان می کنند که با توجه به واژه پلاستیک، در این عمل ها از مواد مصنوعی استفاده خواهد شد در صورتی که این یک باور غلط بوده و منظور از کلمه پلاستیک، فرم دهی و شکل دهی قسمت های مورد نظر بدن است. این نوع از جراحی ها هم جنبه درمانی داشته و هم به منظور زیبایی انجام خواهد گرفت اما آنچه که اهمیت دارد بروز جراحی پلاستیک ناموفق است که نهایتا می تواند حتی عوارض بدتری را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که اگر به منظور زیبایی قصد جراحی پلاستیک را دارید، قبل از اقدام ابتدا باید تمامی جوانب را در نظر بگیرید. ما در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

دلایل جراحی پلاستیک ناموفق

  • گاها ممکن است به دلیل عدم تجربه کافی فرد جراح، نوع عمل لازم به درستی انتخاب نشود و نهایتا این جراحی با شکست روبرو خواهد شد.
  • در صورتی که در زمان عمل از مواد غیر استاندارد و بی کیفیت استفاده شود شکست جراحی قطعی است.
  • در برخی موارد ممکن است که برای ترمیم و یا زیبایی بخشی از بدن به چندین عمل نیاز باشد حال اگر یکی از این عمل ها به درستی انجام نشود، جراحی پلاستیک ناموفق خواهد بود.
  • یکی دیگر از دلایل شکست جراحی زیبایی به سیستم ایمنی بدن فرد باز می گردد. بدن برخی از افراد نمی تواند هر گونه تغییر و ترمیمی را قبول کرده و ممکن است عمل را پس بزند.
  • قبل از این که اقدام به عمل نمایید حتما تحقیق کرده و پزشک ماهر و مجرب را انتخاب نمایید. زیرا در صورت عدم مهارت پزشک، شما با یک جراحی پلاستیک ناموفق مواجه خواهید شد.
منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X