از جراحی پلاستیک فک و صورت چه می دانید؟

از جراحی پلاستیک فک و صورت چه می دانید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از جراحی پلاستیک فک و صورت چه می دانید؟

سال هاست جراحی بینی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در دنیا می باشد. رتبه بعدی به جراحی پلاستیک فک و صورت می رسد که درایران مدت زیادی است این جراحی حسابی طرفدار پیدا کرده‌ است. اگرشما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می‌کنید فکتان با سایر اجزای چهره تان تناسبات خوبی تشکیل نداده است، حتما در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره ی جراحی پلاستیک فک و صورت بدانید.

اولین نکته!

توجه داشته باشید شاید مشکل فکتان ارثی یا ژنتیکی باشد! در این صورت مشکلات کوچک تر در سنین پایین تر با ارتودنسی های مختلف حل می شود. برای حل مشکلات بزرگ تر لازم است به فکر جراحی پلاستیک فک و صورت باشید. تعدادی از عمل ها در جراحی پلاستیک فک وصورت، مربوط به فک بالا و پایین به صورت همزمان می‌شود. به عنوان مثال فک بالا وضعیت کاملا طبیعی دارد اما فک پایین جلو، عقب یا کج است یا برعکس. یا در بسیاری موارد دو فک بالا و پایین با هم مشکل دارند. اگر مشکلات این چنینی در سایر افراد خانواده هم دیده شود نشان می دهد عامل آن ژنتیک یا ارث است.
  • اولین گام؛ ارتودنسی

مشکلات کوچک تر در این زمینه به ویژه در سنین رشد از طریق ارتودنسی به‌ طورکامل حل می شود و نیازی به جراحی زیبایی صورت نیست.در صورتی که کاری از دست متخصص ارتودنسی بر نیاید، فرد بایدبه جراح فک و صورت مراجعه کند. در بسیاری موراد ابتدا چند سالی شخص تحت درمان ارتودنتیست قرار می گیرد و سپس اگر نتیجه مطلوب حاصل نشد به جراحی پلاستیک فک و صورت فکر می کند.
  • دومین گام؛ جراحی پلاستیک لب

افرادی که هر دو فک بالا و پایین مشکل دارد نمی توانند مستقیما برای جراحی پلاستیک فک و صورت اقدام کنند. این افراد باید نُه تا دوازده ماه قبل از این جراحی، تحت نظر دندانپزشک ارتودنسی شوند. پس از اینکه اطمینان حاصل شد دندان ها به خوبی روی هم قرار گرفته اند برای جراحی اقدام کنند. همچنین ممکن است هریک از فک ها ایرادات ریز و درشت داشته باشند یا در اثر حادثه ای در کودکی آسیب دیده باشند. در این صورت باید ابتدا با ارتودنسی عیوب کوچکتر رفع شود و سپس جراحی پلاستیک فک و صورت انجام شود. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X