آیا تقویت مو به روش سنتی مؤثر است؟

آیا تقویت مو به روش سنتی مؤثر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا تقویت مو به روش سنتی مؤثر است؟

مهمترین عامل در رعایت بهداشت و سلامت موها، تغذیۀ سالم آنها و جریان منظم و طبیعی خون در پوست سر است که با ماساژهای مختلف بهبود هم پیدا خواهد کرد. استفاده از مواد تقویت­ کننده و ماسک­های مختلف روی مو، اگر درست انتخاب شود، علاوه بر اینکه رشد مو را بیشتر می­کند، از موها هم محافظت می­کند و جلوی ریزش آنها را می­گیرد. تقویت مو به روش سنتی یکی از روش‎های مؤثر در تقویت مو می‎باشد. مهمترین سؤالی که برای خیلی از افراد پیش می­آید این است که برای تقویت موهایشان از روش­های شیمیایی و دارویی استفاده کنند یا از روش­های طبیعی و سنتی؟ در این مقاله به بررسی راه­های تقویت مو به روش سنتی و تأثیرات آن می­پردازیم.

چه عواملی موجب ضعیف شدن موها و ریزش مو می­شود؟

  1. میزان تأثیر وراثت بر ریزش مو هنوز به ­طور قطعی مشخص نشده است؛ ولی قطعاً بی­ تأثیر نیست. اما می­توان با روش­هایی ریزش موی ارثی را کنترل و مدیریت کرد.
  2. مهم­ترین عامل رعایت بهداشت موها، تمیز نگه داشتن آنها و شستشویشان به محض چرب شدن یا نشستن گرد و غبار روی آنهاست.
  3. وقتی هوا سرد است، باید از موها با استفاده از کلاه و... محافظت کرد.
  4. فشارهای روحی، استرس و افسردگی نیز بر ریزش موها مؤثر است.
  5. مصرف مواد الکلی و مخدر هم موجب ضعیف و آسیب­پذیر شدن موها می­شود.
  6. استفادۀ بیش از حد از رنگ­های شیمیایی و روش­هایی مانند فر یا صاف کردن موها نیز در بلندمدت به آنها آسیب خواهد رساند.

راه­های سنتی تقویت مو و حفاظت از آن کدام است؟

  1. استفاده از زردۀ تخم مرغ

یک یا دو زردۀ تخم مرغ را با روغن­های گیاهی مثل آووکادو، جوانۀ گندم یا روغن بادام شیرین مخلوط کنید و به­صورت یکنواخت روی موهایتان بمالید و یک کیسۀ پلاستیکی روی سرتان بکشید و بعد از گذشت یک ساعت موهایتان را بشویید.
  1. استفاده از روغن­های گیاهی

روغن­های گیاهی معمولاً برای تقویت موی سر بسیار مفید هستند. هر چند وقت یک بار موهایتان را با روغن­هایی مثل بادام، زیتون، آفتابگردان و... شانه کنید و بعد از نیم­ساعت آنها را بشویید. استفاده از این روغن­ها موها را براق، ضخیم، نرم و شاداب می­کند.
  1. مخلوط پَر گل بابونه و لیمو ترش

پر خشک­شدۀ گل بابونه را در مقدار کافی آب جوش بخیسانید و بعد از نیم­ساعت آب آن را صاف کنید و به این آب آبلیمو اضافه کرده، موهایتان را با این محلول شانه کنید. لازم به ذکر است که این محلول سالم­ترین و بهترین نوع از حالت دهنده­های مو است و به تقویت مو نیز کمک میکند. نکته­ای که لازم است در پایان به آن توجه کنید این است که روش­های سنتی تقویت مو معمولاً مؤثر هستند؛ ولی حتی اگر هم خیلی تأثیرگذار نباشند، آسیبی به موهای شما وارد نخواهند کرد. در صورتی که برخی از مواد شیمیایی، آسیب­های جبران­ناپذیری به موها خواهند زد. منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X