مزایا و معایب دستگاه لیزر دایود رولی

مزایا و معایب دستگاه لیزر دایود رولی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایا و معایب دستگاه لیزر دایود رولی

امروزه حذف موهای زائد بدن به یکی از دغدغه های اصلی خانم ها تبدیل شده و حتی مردان را نیز درگیر نموده است. بسیاری از کسانی که از وجود مو های زائد در بدن خود رنج می برند به دنبال یافتن راهی برای حذف کامل این مو ها می باشند. استفاده از لیزر دایود رولی به عنوان یکی از امن ترین روش هایی که برای حذف کامل مو های بدن به کار می رود، روز به روز گسترش یافته و به همین دلیل لازم است تا قبل از آن اطلاعاتی درباره ی مزایا و معایب این دستگاه بدست آورد.

مزایای دستگاه لیزر دایود رولی

یکی از دلایلی که از لیزر دایود رولی بیشتر استفاده می شود، امنیت این دستگاه می باشد. از بین بردن مو های با رنگدانه ی تیره در پوست های سفید تا تیره در کمترین زمان یکی از مزایای استفاده از این دستگاه است. از آنجا که دایود رولی سرعت انتقال اشعه ی بالایی دارد کمترین آسیب را به سلول های پوستی می رساند. با استفاده از دستگاه لیزر دایود رولی می توان طی سه تا شش جلسه، درمان را به پایان رسانید و بیش از 80 درصد موهای زائد در این جلسات از بین خواهد رفت. همچنین میزان سوختگی در این روش درمانی بسیار کم است و ایمنی بالایی برای بیمار خواهد داشت. کاربرد آسان و اندازه ی کوچک آن موجب می شود تا به بسیاری از نقاط بدن با دسترسی پایین نیز دست یافت. بسیاری از خانم هایی که از موهای زائد خود رنج می برند این روش درمانی موثر را امتحان کرده و از آن راضی هستند. درد در استفاده از لیزر دایود رولی بسیار کم است و بنابراین روش های درمان به سرعت و با عوارض پایین انجام می شود.

معایب دستگاه لیزر دایود رولی

یکی از معایب مهم این دستگاه ایجاد حساسیت در کمتر از 5 درصد افراد است که با توروم، سوختگی و التهاب محل درمان همراه است. همچنین استفاده از دستگاه لیزر دایود رولی باید با نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام شود و نمی توان به راحتی درباره ی استفاده از نوع دستگاه اظهار نظر نمود. استفاده از دستگاه هایی شبیه دستگاه لیزر دایود رولی نیز اثرات سوئی بر بدن داشته و لازم است تا اطمینان کافی درباره ی نوع دستگاه و کیفیت آن ایجاد گردد. هر چند که دستگاه های مختلفی برای لیزر پوست و مو با فناوری های پیشرفته استفاده می شود اما کاربردی ترین آن در مراکز تخصصی پوست و مو دستگاه لیزر دایود رولی می باشد. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X