آنچه درباره چروک صورت نمی‎دانید

آنچه درباره چروک صورت نمی‎دانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه درباره چروک صورت نمی‎دانید!

امروزه جلوگیری از افزایش سن ظاهری و پیری زودرس پوست به یکی از دغده‎های اصلی مردم تبدیل شده است. با دانستن علل اصلی افزایش چروک صورت می‎توان از بروز پیری پوست جلوگیری به عمل آورد. درست است که قوانین موروثی در افزایش چین و چروک صورت نقش مهمی دارند و طبق گفته متخصصین با افزایش سن افراد میزان چروک ‎های صورت بیشتر می شود اما آخرین بررسی‎ها حاکی از آن هستند که 90 درصد از پیری پوست ناشی ازتغذیه نادرست، شرایط روحی نامناسب و قرار گرفتن در معرض آلودگی‎های زیست محیطی می‎باشد. بطور کلی طیف وسیعی از عادات زندگی در روند افزایش چروک صورت و بالا رفتن سن ظاهری مؤثر هستند. تغذیه نادرست، استعمال دخانیات و قرار گرفتن در معرض نور خورشید از جمله عوامل مؤثر در روند پیری هستند.

عوامل موثر در کاهش چروک صورت

  • نوشیدن مقدار کافی آب هیدراته در روز

نوشیدن آب کافی در روز با حفظ رطوبت پوست و نرم و منعطف ساختن آن از افزایش چین و چروک ها جلوگیری به عمل می‎آورد.
  • استفاده از ضد آفتاب مناسب قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید

90 درصد چروک صورت ناشی از قرار گرفتن در معرض تابش خورشید می‎باشد. بر اساس آزمایشات منتشر شده؛ افرادی که از کرم‎های ضد آفتاب استفاده می‎کنند تا 24 درصد کمتراحتمال بروز نشانه‎های پیری را نشان می‎دهند.
  • عدم استعمال دخانیات

سیگار کشیدن روند افزایش سن را تسریع می‎کند.  دود حاصل از استعمال دخانیات پوست را خشک کرده و با انسداد رگهای خونی، از میزان جریان خون در صورت کاسته شده و مواد مغذی ضروری و اکسیژن کمتری به پوست می رسد؛ در نتیجه بافت صورت شل و چروکیده می‎گردد.
  • داشتن رژیم غذایی متعادل حاوی ویتامین‎ها، آنتی اکسیدان‎ها و مواد معدنی

میوه‎ها و سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان‎هایی هستند که به محافظت از پوست کمک می‎کنند. یک رژیم غذایی سالم و سرشار از ویتامین و پروتئین، کمک شایانی به حفظ سلامت پوست و کاهش خطوط روی آن می‎نماید.
  •  نخوابیدن به روی صورت

خوابیدن روی صورت، با تحت فشار قرار دادن بافت آن موجب افزایش خطوط روی آن می‎گردد. خوابیدن به پشت بهترین حالت برای جلوگیری از بروز این حالت می‎‏باشد. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X