مقابله با معضل ریزش مو در پاییز

مقابله با معضل ریزش مو در پاییز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مقابله با معضل ریزش مو در پاییز

مراقبت های لازم از موها در هر فصلی باید با توجه به شرایط آب و هوایی هر فصل و با توجه به جنس مو صورت پذیرد. در فصل پاییز با کاهش نور آفتاب و تغییرات آب و هوایی و نیز کاهش ویتامین  D  ، افراد بسیاری به معضل ریزش مو در پاییز دچار می شوند .

اما چگونه با معضل ریزش مو در پاییز مقابله کنیم ؟

با تغییرات آب و هوایی در هر فصلی باید مراقبت بیشتری از موها انجام داد زیرا رنگ و بافت مو تغییر خواهد کرد ، لذا باید مرطوب کننده ی مناسبی برای حفظ رطوبت موها در این فصل انتخاب نمود . جهت مرطوب نمودن موها از مواد طبیعی و ماسک های ویژه و روغن طبیعی مانند روغن زیتون ، کرچک و بادام استفاده کنید. برای جذب بیشتر ویتامین D توسط موها ، موهای خود را تیره رنگ کنید . به منظور حفظ رطوبت موها از حجم دهنده های مناسب به همراه تقویت کننده ها برای موها استفاده کنید تا لختی موها باعث از بین رفتن رطوبت موها نگردد .

نکات لازم برای محافظت از مو در پاییز

با استفاده از یک شامپوی پاک کننده مناسب با جنس موی خود هر دو هفته یک بار به سم زدایی موهای خود بپردازید . برای جلوگیری از ریزش مو در پاییز ، شست و شوی مو را در فصل پاییز با توجه به جنس مو با شامپوی مناسب انجام دهید و از شست و شوی بیش از حد مو خودداری کنید . با پوشیدن کلاه و پوشش مناسب موها را برابر سرمای خشک فصل پاییز حفظ کنید . از آب داغ برای شست و شوی مو استفاده نکنید زیرا باعث تحریک پوست سر و ایجاد شوره خواهد شد و چربی مناسب و لازم پوست سر را کاهش خواهد داد ، لذا باید از آب ولرم استفاده نمود  . با قرار گیری مدت زمان مناسب در برابر نور آفتاب به تامین ویتامین D مورد نیاز موها کمک کنید و از مواد غذایی حاوی ویتامین D استفاده کنید . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X