نکات ضروری برای تقویت پیاز مو

نکات ضروری برای تقویت پیاز مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نکات ضروری برای تقویت پیاز مو

مو یک بافت مرده اما بسیار حساس است ، به طوری که اگر در این بافت از بدن عارضه ای ایجاد شود ، به سختی و با صرف هزینه و زمان بسیار می توان آن را برطرف نمود . داشتن موهای پرپشت و زیبا به سادگی نیز امکان پذیر نیست تا فرد مانند دیگر اعضای بدن به سلامتی و احیای موها و تقویت پیاز مو رسیدگی نکند ، انتظار داشتن موهای پرپشت و دلخواه نیز دور از واقعیت خواهد بود . مو در زیبایی چهره و اعتماد بنفس افراد مختلف تاثیر بسزایی دارد و همواره مورد توجه همگان قرار داشته است . مو در افراد مختلف ، به دلایل گوناگونی مانند ؛ اختلالات هورمونی ، حاملگی ، کاهش شدید وزن ، تغذیه ی نامناسب ، شوره سر ، کمبود ویتامین ها ، فقر آهن ، شرایط بد آب و هوایی ، آلودگی های محیطی ، عوامل ارثی و ژنتیکی ، بیماری های خاص و ... ممکن است که دچار ریزش گردد .  

درمان مشکلات مو

در ابتدا جهت درمان هر گونه عارضه در موها جهت درمان به موقع و سریع ، به متخصص پوست و مو مراجعه نمود تا با بررسی های لازمه ، علت دقیق ریزش مو مشخص گردد و راه کارهای مناسب ارائه گردد ، در بیشتر موارد ، با تشخیص به موقع علت ریزش می توان با درمان دارویی و موضعی ریزش مو را برطرف ساخت و تنها در موارد ارثی و ژنتیکی است که نمی توان به طور کامل ریزش مو را متوقف ساخت . و از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان و صرف هزینه و وقت  می باشد ، در این مقاله نکات ضروری برای تقویت پیاز مو ارائه می شود تا با تقویت ریشه ای موها ، بتوان موها را در مقابل عوارض احتمالی مقاوم سازی نمود ، بطوری که در مقابل عوامل نامساعد دچار ریزش و تنش نگردند .
  • اگر موهای پرپشت با ریشه ی محکم و قوی می خواهید که به راحتی در مقابل عوامل نامساعد دچار عارضه نشده و از حجم مناسبی برخوردار باشند ، اول راه حل ، تغذیه مناسب می باشد ، با گنجاندن گروه های مختلف غذایی چون ؛ ویتامین ، پروتئین ، حبوبات ، لبنیات و انواع گوشت ، به تقویت پیاز مو های خود بپردازید. با این روش موها از تغذیه مناسبی برخوردار خواهند شد و می توان رشد سریع و حجم مناسبی از موها را انتظار داشت .

چند راه ساده برای تقویت پیاز مو

تقویت پیاز مو و رشد مناسب مو مانند دیگر اعضای بدن به تغذیه ی سالم و کامل نیاز دارد .
  • استرس و اضطراب روزانه را با ورزش ، پیاده روی و یوگا از خود دور کنید ، استرس تاثیر مخربی بر روی ریشه ی مو داشته و در صورت عدم کنترل آن ، موها به طور کامل دچار تنش و ریزش می گردند .
  • موهای خود را محکم نبندید ، اگر مجبور به بستن موهای خود هستید ، باید به صورت کاملا شل ، بطوری که موها کشیده و کنده نشوند به بستن موها اقدام کنید ، با بستن محکم موها ، کشیدگی و از ریشه کنده شدن موها به راحتی رخ می دهد .
  • برای مدت طولانی سر خود را با کلاه های مختلف نپوشانید ، با این کار تنفس ناحیه سر مختل شده ، تعرق بیشتر می شود و عرق ایجاد شده سبب سوزاندن موها از ریشه خواهد شد .
  • مشکلات پوستی و موی خود را جدی بگیرد و جهت درمان آنها اقدام کنید ، با این کار از به وجود آمدن مشکلات بیشتر در موها جلوگیری می کنید .
  • از بروس هایی با الیاف گیاهی جهت شانه زدن موها استفاده کنید ، این برس ها با انتقال چربی از ریشه به ساقه و نوک مو سبب جدا شدن چربی اضافه و مضر از ریشه شده و با انتقال به تنه مو موجب درخشندگی و زیبایی مو می شوند .
منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X