محافظت از مو های سالم به این مواد نیاز دارد

محافظت از مو های سالم به این مواد نیاز دارد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

محافظت از مو های سالم به این مواد نیاز دارد

هنگامی که موی فرد به صورت ریشه‎ای و از داخل دچار عارضه‎ای می‎گردد ، استفاده از محصولات بهداشتی محافظت از مو تاثیر زیادی بر روی بازیابی موها نخواهد داشت. همواره تغذیه سالم و مناسب از گروه‎های مختلف غذایی تضمین کننده‎ی سلامت و زیبایی موها خواهد بود . با تغذیه ‎ی کامل ریشه‎ی موها سالم خواهد ماند و موهایی قوی‎، مستحکم و زیبا رشد خواهند کرد. از این رو محافظت از مو به صورت طبیعی به چند ماده مهم نیاز دارد.

برای محافظت از مو به چه موادی نیاز داریم؟

  • پروتئین:

با مصرف مقدار کافی از پروتئین مورد نیاز بدن می‎توان کراتین تشکیل دهنده مو که شامل صدها نوع پروتئین می‎باشد را تامین نمود . با مصرف پروتئین رشد موها سریع تر‎، موها ضخیم‎تر و پرپشت‎تر خواهند شد . پروتئین در گوشت، لبنیات، تخم مرغ، حبوبات، مغزها و ... یافت می‎شود .
  • ویتامین‎های خانواده‎ی B:

کمبود ویتامین B سبب ریزش، رشد کم و ضعیف و نازک شدن موها می‎گردد لذا فولات، بیوتین، B6  و B12 برای رشد موها بسیار ضروری می‎باشند . مارچوبه، چغندر، پرتقال، اسفناج، جگر، عدس، انواع گوشت، ماهی، تخم مرغ، سیب زمینی، غلات، مخمر، هویج، گل کلم، موز و .... حاوی ویتامین‎های خانواده‎ی B هستند.
  • ویتامین C:

ویتامین C، ضمن تامین آهن بدن موجب کلاژن سازی (ساختار اصلی تشکیل دهنده ی پوست و مو) مناسبی نیز می‎گردد که زیبایی، استحکام و شفافیت مو را ایجاد می‎کند. با مصرف انواع میوه و سبزی‎های برگ سبز تیره می‎توان نیاز روزانه‎ی ویتامین C را تامین نمود.
  • امگاه 3:

مصرف مقادیر لازمی از اسید چرب مفیدی چون امگا 3، موهای خشک و ضعیف را زنده و مرطوب نموده، شوره و خشکی پوست سر را برطرف می‎نماید. دانه کتان، انواع مغزها و ماهی‎های چرب (شیر ماهی،  قزل ، شاه ماهی و سالمون) حاوی مقادیر فراوانی از امگا 3 هستند.
  • مصرف آب:

با مصرف مقادیر لازم از آب در طول شبانه روز می‎توان از خشکی پوست و موها جلوگیری کرد .
  • مصرف آهن:

با مصرف آهن لازم بدن می‎توان به اکسیژن رسانی مناسب موها کمک کرد ، در اثر کمبود آهن، موها ریزش پیدا خواهند کرد. عدس، سویا، لوبیا، انواع گوشت و ... حاوی آهن مورد نیاز بدن هستند.
  • مس و روی:

جهت رشد و ترمیم موها و محافظت از مو مصرف هر دو فلز آهن و روی بسیار ضروری می‎باشد . به دلیل رقابت این دو عنصر به هنگام خوردن، لازم است که هر دو عنصر با هم مصرف شوند . رشد کم، ریزش مو و شوره سر ناشی از کمبود روی بوده و سفید شدن موها نیز ناشی از کمبود مس می‎باشد . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو  ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X