آیا امکان رشد مو پس از لیزر مو های زائد وجود دارد؟

آیا امکان رشد مو پس از لیزر مو های زائد وجود دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا امکان رشد مو پس از لیزر مو های زائد وجود دارد؟

یکی از پرسش های متداولی که برای مراجعه کنندگان لیزر موهای زائد پیش خواهد آمد امکان رشد مو پس از لیزر درمانی است. در واقع باید این حقیقت را بپذیریم که لیزر به عنوان یک روش صد در صدی برای حذف دائمی و همیشگی مو های زائد شناخته نشده است اما می تواند درصد بالایی از آن ها را حذف کند.

حذف مو با لیزر مو های زائد

لیزر با حرارت دهی و گرم کردن فولیکول مو سعی در متوقف نمودن رشد آن دارد. این کار سبب می شود تا برای مدتی طولانی از رشد مو جلوگیری شود. از آنجایی که فولیکول مو دقیقا زیر پوست قرار گرفته است و وظیفه ساقه های جدید مو را بر عهده دارد، اگر فولیکول ها از بین بروند رشدشان متوقف می شود. هنگامی که مو دوباره رشد می کند می توان ضعیف تر شدن و روشن تر شدن آن را به طور مشهود احساس نمود. تکرار جلسات لیزر درمانی سبب می شود که نتیجه بهتری بدست آید که البته این تکرار دقیقا به فرد و واکنش بدن او به لیزر درمانی بستگی خواهد داشت. این امکان وجود دارد که پس از لیزر درمانی تعداد کمی از مو های مجددا رشد کنند اما این اتفاق در همه رخ نمی دهد. لیزر درمانی از بهترین گزینه های موجود برای رهایی از مو های زائد برای مدتی طولانی است و در صورت برگشت آن ها باید به دنبال رفع دلایلش بود.

چرا در بعضی افراد مو های زائد دوباره رشد می کنند؟

  • یکی از شایع ترین دلایل برگشت مو های زائد مشکلات هورمونی است که مهم ترینش سندرم تخمدان پلی کیستیک نام دارد. این بیماری سبب تولید مو های زائد در صورت و شکم و سایر نقاط بدن فرد می شود و تا زمانی که مشکلات هورمونی از میان برداشته نشود، لیزر درمانی اثری نخواهد داشت و فرد با رشد مجدد مو ها مواجه خواهد شد.
  • افرادی که دارای پوستی سبزه تر هستند باید برای لیزر درمانی آن ها از انرژی محدودتری استفاده کرد. در اینصورت امری طبیعی است که نتیجه ضعیف تری نیز گرفته شود و شاهد رشد مو پس از لیزر باشد. در نتیجه با افزایش میزان انرژی حرارتی می توان نتایج بهتری گرفت.
علت های ژنتیکی یعنی داشتن استعداد برای رشد مداوم مو های زائد می توان از دلایل دیگر باشد. معمولا تا دو سال احتمال برگشت مو های زائد وجود دارد و ممکن است نیاز باشد فرد هر دو یا سه سال یکبار مجبور به انجام مجدد لیزر درمانی شود. منبع: کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X