نکات مهم درباره مشکلات پوست و مو و زیبایی

نکات مهم درباره مشکلات پوست و مو و زیبایی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نکات مهم درباره مشکلات پوست و مو و زیبایی

در اثر عوامل مختلف و شرایط نامساعد محیطی  در سنین مختلف ممکن است به پوست و مو آسیب های فراوانی وارد گردد ، که جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات پوست و مو  ، بهتر است فرد با آگاهی های لازم و اقدامات ساده از ایجاد آسیب به پوست و مو پیشگیری نماید .

مشکلات پوست و مو و زیبایی خود را حل کنید

  • اولین و ساده ترین راه برای داشتن پوست و مویی با طراوت ، جوان و زیبا ، داشتن تغذیه ی سالم و کاملی از گروه های مختلف غذایی مانند ؛ انواع سبزیجات تازه ، لبنیات ، انواع پروتئین های حیوانی و دریایی ، میوه ها ، حبوبات ، غلات و ... است تا به صورت ریشه ای و موثر ، پوست و مو تقویت شده و در صورت ایجاد هر گونه عارضه نیز به طور طبیعی و سریع به ترمیم بافت های پوست و مو کمک گردد ، داشتن تغذیه ی سالم و کامل راز زیبایی پوست و مو خواهد بود .
  • باید با شناخت نوع پوست و مو و شرایط زندگی محیطی ، فرد خود را با دیگر عوامل تاثیرگذار بر پوست و مو هماهنگ نماید و از وارد آمدن آسیب به پوست و مو جلوگیری نماید .
  • داشتن نظافت و رعایت مسائل بهداشتی ، در داشتن پوست و مویی با طراوت و زیبا بسیار تاثیر گذار خواهد بود ، شست و شوی پوست و مو با مواد شوینده متناسب و با توجه به نیاز این دو بافت باید صورت پذیرد و از شست و شوی بیش از حد و ایجاد خشکی در این دو بافت باید خودداری نمود .

مشکلات پوست

  • موثرترین عامل در ایجاد عوارض و مشکلات پوستی ، اشعه ی ماوراء بنفش نور خورشید است که می توان با استفاده از کرم های ضد آفتاب ، کلاه ، عینک و عدم قرار گیری طولانی مدت در معرض آفتاب آن را خنثی نمود و از ایجاد مشکلات بیشتری پوستی جلوگیری کرد .
  • جلوگیری از خشکی پوست و مرتب مرطوب نگه داشتن آن ، سبب درخشندگی و شادابی پوست می گردد ، استفاده از کرم های مرطوب کننده و نیز ماسک های طبیعی و خانگی ارزان در ایجاد شادابی پوست بسیار موثر خواهند بود .
  • در صورت ایجاد هر گونه عارضه و مشکلات پوست و مو ، بهترین کار ،مراجعه به متخصص پوست و مو می باشد ، زیرا پزشک متخصص با بررسی و آزمایشات لازمه و مشخص نمودن عامل ایجاد کننده ، بهترین و موثرترین راه حل درمانی موضعی و دارویی را برای فرد تجویز خواهد کرد ، لذا با این کار هم از وارد کردن آسیب بیشتر که در اثر تخصص نداشتن فرد بوده ، جلوگیری شده و هم در وقت و هزینه های که فرد در اثر خود درمانی هایی که انجام می دهد ، صرفه جویی خواهد شد .

مشکلات مو

  • با توجه به جنس مو و نیاز مو ، از شامپو ، حالت دهنده ، واکس ، و مواد آرایشی متناسب استفاده کنید ، با این کار از ایجاد آسیب های فراوان به بافت مو پیشگیری کنید .
  • با روش هایی ساده مانند ، تعادل در رنگ کردن موها ، عدم زیاده روی در استفاده از سشوار ، محکم نبستن طولانی مدت موها ، استفاده از شامپو متناسب با جنس مو ، خشک کردن موها با حوله ، استفاده از روغن های گیاهی برای درخشندگی موها ، فر نکردن طولانی مدت موها و تقویت موها با کمک ماسک های طبیعی به صورت ارزان و خانگی به تقویت موهای خود بپردازید .
منبع: کلینیک پوست و مو تخصصی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X