سلامت پوست و مو و زیبایی را جدی بگیریم

سلامت پوست و مو و زیبایی را جدی بگیریم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

سلامت پوست و مو و زیبایی را جدی بگیریم

هنگامی که فرد به عارضه ای پوستی یا به عارضه ای در موها دچار می گردد ، بدون توجه به علت ایجاد کننده ، شروع به خود درمانی های مختلفی می کند که شاید در کوتاه مدت موثر واقع گردند ، اما هنگامی که مشکل به صورت ریشه ای حل و از بین نرفته باشد ، شاهد بازگشت عارضه و چه بسا به صورت شدیدتر خواهیم بود ، در این هنگام ضمن صرف هزینه و اتلاف وقت ، ممکن است در اثر خود درمانی های غیراصولی ، آسیب های جدی به سلامت پوست و مو و زیبایی فرد وارد گردد .

ضرورت اهمیت به سلامت پوست و مو

چنانچه  فرد به مشکلات پوست و مو دچار گردد ، بهتر است قبل از هر اقدامی ، به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نماید تا به صورت تخصصی با بررسی عامل ایجاد کننده عارضه ، و در صورت نیاز با درمان های موثر موضعی و دارویی به رفع مشکل اقدام گردد ، با این کار فرد در طی پروسه ی درمان بدون آسیب رساندن به سلامت و زیبایی خود به خیالی آسوده از روش درمانی لازم بهره مند خواهد شد و به نتیجه ی مطلوب خواهد رسید . باید سلامت پوست و مو و زیبایی را جدی بگیریم ، زیرا با پیشگیری از ایجاد مشکلات پوست و مو ، دیگر نیاز به درمان های طولانی مدت و هزینه بر نخواهد بود . به دلیل حساسیت بافت هایی چون پوست و مو که اصلی ترین فاکتور های زیبایی و جوانی فرد را تشکیل می دهند ، درمان های موثر در این زمینه نیز به طور کامل و مانند حالت اولیه و به صورت قطعی عوارض پوست و مو را بر طرف نمی سازد ، لذا بجای درمان بهتر است که با شناخت و آگاهی از جنس و نیاز پوست و مو به تقویت این بافت های حساس و زیبا پرداخت .

چگونه به زیبایی و سلامت پوست و مو رسیدگی کنیم؟

سلامت پوست و مو در گروه رسیدگی به این دو بافت بدن بوده و با توجه به نوع و نیاز پوست و مو باید از روش های متناسب استفاده گردد . با روش های ساده و کاربردی می توان سلامت پوست و مو را تامین نمود و از ایجاد چین و چروک پوست ، ریزش مو و بسیاری از مشکلات این دو بافت پیشگیری کرد . از جمله روش های ساده و کاربردی در جهت حفظ سلامت و زیبایی پوست و مو ، تغذیه ی سالم و کاملی از گروه های مختلف غذایی است که به طور همه جانبه ، مواد مغذی مورد نیاز جهت ایجاد شادابی و طراوت پوست و مو تامین گردد . با تغذیه کامل ، پوست و مو به طور ریشه ای و سلولی تقویت خواهند شد و از سلامت بالایی در برابر عوارض مختلف برخوردار خواهند بود ، به طوری که در صورت ایجاد هر عارضه ای این دو بافت به صورت خودکار ، به ترمیم خود پرداخته و آسیب دیدگی را به حداقل خواهند رساند . عوامل مخرب و آسیب رسان به زیبایی و سلامت پوست مو را باید با توجه به شرایط محیطی باید شناسایی کرد و با تمدیدات لازم تاثیرات آنها را  به حداقل رساند ، به عنوان مثال زندگی در ناطقی با آب و هوای گرم و خشک نیازمند به استفاده از منظم از کرم های ضد آفتاب و مرطوب کننده ، کلاه ، عینک آفتابی و پرهیز از قرار گیری در معرض آفتاب خواهد بود  . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X