ماسک زیبایی پوست خود را در خانه تهیه کنید

ماسک زیبایی پوست خود را در خانه تهیه کنید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ماسک زیبایی پوست خود را در خانه تهیه کنید

طراوت و شادابی پوست نشانی از جوان و زیبایی در هر فردی و در هر سنی است که افراد بسیاری خواهان آن هستند ، اما با چه روش هایی می توان از پوستی زیبا و با طراوت بهره مند شد ؟ اولین و موثرترین روش برای داشتن پوستی سالم ، استفاده از تغذیه ی کامل و سالمی از گروه های مختلف غذایی به مقدار و میزان لازم است . در این نوشتار به معرفی چند ماسک زیبایی پوست موثر و تقویت کننده پوست می پردازیم تا با استفاده از آنها بتوان به راحتی ، با کمترین هزینه و به صورت طبیعی به زیبایی و جوانسازی پوست کمک کرد . قبل از استفاده از هر نوع ماسک ، فرد باید از نوع پوست خود و ویژگی های آن آگاهی کاملی داشته باشد تا بتواند با انتخاب ماسک مناسب ، از تاثیرات آن به خوبی استفاده نماید . در صورتی که ماسک مورد استفاده متناسب با پوست فرد نباشد ، نه تنها برای پوست مفید نبوده بلکه موجب آسیب به پوست نیز خواهد شد . ماسک های خانگی به دلیل تهیه شدن از مواد طبیعی موجود در منزل ، ارزان تر بوده و عوارض جانبی نیز برای پوست نخواهند داشت .
  • ماسک بادام و شیر :

4 عدد بادام را در شیر خیس کرده تا شب ، پس از له کردن آنها در شیر و ایجاد خمیر نرم ، آن را تا صبح روی پوست گذاشته و صبح هنگام آن را شست و شو دهید . به مدت دو هفته آن هم استفاده ی روزانه از این ماسک ، بر روی زیبایی پوست تاثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت . این ماسک زیبایی پوست به شفاف شدن و روشن سازی پوست کمک خواهد کرد . برای پوست خشک هر روز می توان از این ماسک استفاده نمود و برای پوست چرب 2 بار در هفته کافی است .
  • ماسک زیبایی پوست خیار و لیمو :

یک قاشق چای خوری از  آب خیار، آب لیمو ترش ، زردچوبه و گلیسیرین را مخلوط کرده و به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و در نهایت به آب سرد شست و شو دهید  . جهت تاثیر کامل باید یک هفته ، هر روز از این ماسک استفاده گردد ، برای پوست چرب این نوع ماسک بسیار عالی است اما باید گلیسیرین را از آن حذف کرد و برای پوست خشک با گلیسیرین استفاده نمود . این نوع ماسک پوست را بسیار شفاف نموده و آفتاب سوختگی آن را نیز برطرف خواهد کرد . [caption id="attachment_5255" align="aligncenter" width="300"] ماسک زیبایی پوست[/caption]
  • ماسک آرد نخود :

یک قاشق غذا خوری از آرد نخود ، یک قاشق چای خوری لیمو ترش ، زردچوبه و گلاب را با هم مخلوط کرده بر روی پوست گذاشته تا خشک شود و در نهایت شست و شو دهید . این ماسک زیبایی پوست جهت شفافیت انواع پوست موثر بوده و پوستی نرم و لطیف ایجاد خواهد کرد .
  • ماسک موز :

نصف یک موز رسیده را له کرده و به همراه ، یک عدد سفیده ی تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری کشک مخلوط نمائید و با زدن آن به صورت به مدت 20 دقیقه ، در نهایت شست و شو دهید . پتاسیم ، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در موز باعث شفافیت و جوانی انواع پوست می گردد .
  • ماسک عسل و لیمو :

2 قاشق غذا خوری عسل و آب لیمو ترش را با هم مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت روی پوست قرار دهید و در نهایت آن را تمیز کنید . این ماسک پوست را بسیار سریع شفاف و روشن خواهد کرد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X