زیبایی پوست خود را حفظ کنید

زیبایی پوست خود را حفظ کنید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

زیبایی پوست خود را حفظ کنید

حفظ زیبایی صورت شما عمدتا به حفظ زیبایی پوست شما بستگی دارد. پوست شما نیاز به کمک دارد تا در طول سال ها زیبایی آن حفظ شود. شما باید از آن محافظت کنید و مطمئن شوید که رژیم غذایی شما به آن آسیب نمی رساند. علاوه بر این، شما باید عادت های خاصی را از بین ببرید تا اطمینان حاصل کنید پوست شما بی نقص، سالم و زیبا خواهد ماند.
  • استفاده روزانه از کرم های ضدآفتاب باعث جلوگیری از آسیب رسیدگی پوست دربرابر نور آفتاب می شود. از کرم های ضدآفتابی استفاده کنید که اشعه UVB و اشعه ماورا بنفش را مسدود کرده و SPF30 داشته باشد.
  • از سولار کردن پرهیز کنید. دستگاه های سولار به همان اندازه که نور خورشید برای پوست شما مضر است، باعث آسیب دیدگی پوستتان خواهد شد. دستگاه های سولار نیز مانند خورشید دارای اشعه UVB و UVA است و شما باید از پوست خود در برابر آن محافظت کنید نه این که پوستتان را در معرض آن قرار دهید.
  • زمان کمتری را زیر دوش سپری کنید. حمام های طولانی با آب داغ باعث از بین رفتن رطوبت و زیبایی پوست می شود. سعی کنید حدالمقدور کم تر زیر دوش ایستاده و از آب ولرم به جای آب داغ استفاده کنید.
  • پوستتان را خشک نگه دارید. مواقعی که می خواهید پوستتان را خشک کنید، خشن رفتار نکنید و به نرمی آن را مالش دهید. هنگامی که حوله را روی صورتتان می کشید روغن پوست صورتتان را بر می دارید. هم چنین محکم تمیز کردن صورت باعث پیری زودرس می شود.

رژیم های غذایی برای زیبایی پوست

  • رژیم غذایی سالم را فراموش نکنید و مقدار قابل توجهی میوه و سبزیجات را در رژیم خود قرار دهید. همچنین غذاهایی که حاوی ویتامین C هستند را انتخاب کنید. رژیم غذایی سالم پوست شما را سالم نگه می دارد و به حفظ چهره شما از چین و چروک وپیری زودرس کمک می کند.
  • به اندازه کافی آب بنوشید. از دست دادن آب بدن به خشکی پوست منجر می شود و به نوبه خود باعث می شود چین و چروک ها افزایش یابند. آقایان حداقل 13 لیوان و بانوان حداقل 9 لیوان در طول روز باید آب بنوشند.
  • و در نهایت لبخند زدن را فراموش نکنید. ثابت شده است لبخند زدن باعث می شود جوان تر و شاداب تر به نظر برسید. اگر چه ممکن است خطوط خنده یا لبخند را در طول زمان اضافه کند، اما لبخند می تواند شما را سال ها جوان تر نشان دهد.
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X