انواع روش های طبیعی مراقبت پوستی را بدانید

انواع روش های طبیعی مراقبت پوستی را بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های طبیعی مراقبت پوستی را بدانید

محصولات مراقبت از پوست می تواند منبع اصلی مواد سمی برای بسیاری از مردم باشد. اکثر این محصولات با مواد شیمیایی و مواد مصنوعی که ممکن است اثرات مثبت موقتی روی پوست داشته اما اثرات منفی بلند مدت دارند، بسته بندی شده اند. خبر خوب این است که روش های طبیعی مراقبت پوستی ساده و ارزان وجود دارند که در واقع بهتر از اکثر محصولات تجاری هستند و بدون تمام مواد مضر کار می کنند. به طور کلی، روش های طبیعی مراقبت پوستی نظیر روش پاکسازی پوست با روغن های طبیعی یک راه حل عالی برای هر نوع پوستی است، هر چند ترکیبات روغن ها بر اساس نوع پوست ها متفاوت می باشد. شما می توانید ترکیب پاکسازی روغنی خود را ایجاد کنید.

پوست چرب

برای تمیز کردن: ترکیبی از مقادیر مساوی از نمک دریایی و روغن (مثل زیتون و بادام) باعث ایجاد اسکراب طبیعی می شود که به حذف آلودگی ها بدون ایجاد چربی اضافی کمک می نماید. برای پاکسازی: افرادی که پوست چرب دارند به مقدار بیشتری روغن کرچک نسبت به روغن های دیگر نیاز دارند تا از بیش از حد چرب شدن پوست جلوگیری نمایند. به طور کلی، ترکیبی از روغن کرچک و روغن زیتون مناسب به نظر می آید. مرطوب کننده / تونینگ: افرادی که پوستی چرب دارند، به مرطوب کننده کمتری نیاز دارند و اغلب استفاده از روغنهای طبیعی برای پاکسازی پوستشان کافی می باشد. در غیر اینصورت، یک لایه بسیار سبک از روغن نارگیل برای مرطوب نگه داشتن پوست آنها می تواند مفید باشد. یا برای کسانیکه این روغن پوستشان را خیلی چرب می کند، یک قاشق غذاخوری سرکه سیب در یک فنجان آب که در یخچال نگهداری می شود، می تواند کمک کننده باشد.

پوست معمولی/مختلط

برای تمیز کردن: از جمله روش های طبیعی مراقبت پوستی استفاده از اسکراب شکر خانگی است که برای لایه برداری طبیعی پوست فوق العاده است. برای تمیز کردن: پاک کننده های روغنی یک گزینه فوق العاده برای هر نوع پوستی می باشند، اما برای پوست معمولی بسیار متعادل است. معمولا ترکیبی از حدود 4/1 روغن کرچک و 4/3 روغن دیگری (زیتون، بادام و غیره) به خوبی کار می کند، اما این ترکیب را می توان به تناسب پوست تنظیم کرد. برای مرطوب کردن: افرادی که دارای پوست نرمال هستند، اغلب به مرطوب کننده نیاز ندارند. در صورت نیاز استفاده از روغن نارگیل به تنهایی برای این نوع پوست بسیار مناسب است.

پوست خشک

برای تمیز کردن: اغلب لایه برداری برای این نوع پوست لازم نیست، اما یک اسکراب شکر خانگی منحصر به فرد می تواند راهی برای حذف پوست های مرده باشد. برای تمیز کردن: معمولا فقط یک مقدار کم (حدود یک قاشق چایخوری روغن کرچک در 4/1 فنجان روغن دیگری مانند زیتون یا بادام) مورد نیاز است. برای مرطوب کردن: استفاده از لوسیون های خانگی، گزینه ای بسیار عالی برای مرطوب کردن پوست های خشک است. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X