روش طبیعی و آسان درمان لک های پوستی

روش طبیعی و آسان درمان لک های پوستی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش طبیعی و آسان درمان لک های پوستی

پوستی شفاف و عاری از هر گونه لک ، خواسته ی افراد زیادی است که به انواع لکه های پوستی صورت دچار هستند ، از این رو در این نوشتار راه حل های طبیعی رفع لک های صورت برای علاقه مندان به روش های خانگی درمان لک های پوستی آورده شده است . لک های صورت در اثر عوامل مختلفی چون ؛ جوش ، آکنه ، جوش های سرسیاه ، دوران بارداری ، مشکلات هورمونی ، استرس ، چربی بیش از حد پوست ،محصولات شیمیایی مانند کرم ها ، نور خورشید و مشکلات کبدی ایجاد می شوند . زنان به علت نوسانات هورمونی دوران های بارداری ، قاعدگی ، یائسگی و بلوغ بیش از مردان به لک های صورت دچار می شوند . صورت و گردن بیش از دیگر نقاط بدن مستعد بروز لک ها هستند .

درمان لک های پوستی

  • لیموترش :

لیمو ترش با اسیدسیتریک خود چربی اضافی پوست را گرفته ، باکتری های عامل آکنه را از بین برده و از جمله درمان های خانگی برای روشن کردن پوست می باشد. به کمک لیمو ترش می توان نقاط تیره را روشن نمود و به درمان لک های پوستی پرداخت.
  • ماسک لیموترش و عسل جهت درمان لک های پوستی :

مخلوط یک چهارم قاشق چای خوری آب لیموترش و با کمی عسل را به مدت نیم ساعت روی پوست صورت قرار داده و شست و شو دهید ، چند بار در هفته تا زمان بهبودی باید از این ماسک استفاده گردد .
  • ماسک شفاف کننده پوست :

مخلوطی مقدار مساوی از آب گوجه فرنگی با آب لیموترش و یک قاشق جوی دو سر را به مدت 20 دقیقه برای یک ماه آن هم برای هر روز روی لک های صورت قرار دهید و سپس شست و شو نمائید .
  • ماسک آب گوجه فرنگی :

با قرار دادن آب گوجه فرنگی برای چند هفته و هر روز و به مدت 20 دقیقه  ، می توان به کمک خاصیت آنتی اکسیدانی ، لیکوپن بالا و بسته نمودن منافذ درشت ، از پوستی روشن ،عاری از لک و مقاوم در برابر آفتاب بهره مند شد .
  • سرکه سیب :

سرکه ی سیب با ایجاد تعادل PH ،بستن منافذ باز و اسیدهای هیدروکسی آلفا لک های صورت را درمان می کند . مخلوطی از آب و سرکه ی سیب را به کمک پنبه ای روی لک ها بمالید ، پس از 15 دقیقه شست و شو دهید ، این کار باید دو الی سه بار در روز تکرار شود .
  • آب سیب زمینی :

آب سیب زمینی با نشاسته ی موجود در خود ، موجب رفع گودی و تیرگی دور چشم می شود ، سیب زمینی را رنده کرده و آب آن را به کمک صافی بگیرید و به کمک پنبه ای به مدت 15 دقیقه بر روی پوست و دور چشم ها قرار دهید .
  • ژل آلوئه ورا :

ژل آلوئه ورا ، باعث تحریک رشد سلول های تازه شده و جای جوش و لک های پوستی را درمان می کند . برگ آلوئه ورای تازه را از گیاه آن جدا کرده و ژل آن را بر روی لکه های صورت بمالید ، پس از خشک شدن شست و شو دهید و این کار را برای یک ماه هر روز تکرار کنید . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X