راهکارهای جلوگیری از شل شدن پوست صورت

راهکارهای جلوگیری از شل شدن پوست صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

راهکارهای جلوگیری از شل شدن پوست صورت

پوست در اثر عوامل مختلفی چون ؛ افزایش سن ، قرار گیری طولانی مدت در معرض آفتاب ، استعمال سیگار و دخانیات ، عوامل ژنتیک ، تغذیه ی نامناسب ،کاهش وزن سنگین و غیراصولی و عوامل محیطی مانند کار کردن در شرایط یا محیط های آلوده و با آب و هوای نامساعد دچار شل شدگی و افتادگی خواهد شد . پوست شل و آویزان سن فرد را بیشتر نشان می دهد و موجب کاهش اعتماد بنفس در فرد می گردد از این رو با روش های مناسب باید از شل شدن پوست صورت جلوگیری کرد .

راهکارهای جلوگیری از شل شدن پوست

  • وزن کم کردن آرام :

مهم است که خیلی تند وزن کم نکنید، در این صورت پوست آویزان نخواهد شد ، لذا تنها نیم تا یک کیلو در هفته وزن کم کنید ، هنگامی که در مدت زمان اندک ،وزن زیادی را کم می کنید پوست شما قابلیت ارتجاعی اش را از دست خواهد داد و شل می شود.
  • آب بنوشید :

آب مسئول حفاظت از قابلیت ارتجاعی پوست است، آب به پوست رطوبت رسانده و بدن را از سموم رها می سازد لذا به مقدار کافی در طول شبانه روز آب بنوشید.
  • صحیح آرایش کردن :

با ترفند های آرایشی زیادی می توان صورت را لاغرتر از آنچه هست نشان داد لذا با آموزش های لازمه این روش ها را یاد بگیرید
  • ضدآفتاب مناسب :

جهت جلوگیری از ایجاد چین و چروک مختلف و شل شدن پوست به هنگام خروج از منزل از ضدآفتاب مناسب استفاده کنید . جهت تامین رطوبت لازم پوست صورت و بدن می توان از کرم و لوسیون های مناسب مرطوب کننده در کنار نوشیدن مقادیر لازمی از آب استفاده کنید .
  • لیف کشیدن پوست :

با لیف کشیدن ،پوست قدیمی را کنار زده می شود و به رشد سلول های پوستی جدید فضا داده خواهد شد از این رو با لیفی زبر به لایه برداری پوست کمک کنید .
  • انجام ورزش :

با ورزش های مناسب صورت می توانید عضلات صورت را سفت تر و شکیل تر کنید ، این ورزش ها را می توانید به راحتی در هر جایی آنها را انجام دهید و از تاثیر آنها بر روی صورت و رفع اثر شل شدن پوست شگفت زده خواهید شد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X