راهکار های تابستانه و زمستانه محافظت از پوست حساس

راهکار های تابستانه و زمستانه محافظت از پوست حساس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

راهکار های تابستانه و زمستانه محافظت از پوست حساس

غفلت کردن از محافظت پوست حساس در تابستان آسان است. هوا گرم تر و مرطوب تر است و پوستمان به اندازه زمستان خشک نمی شود و خارش نمی گیرد. اما روزهای کسل کننده تابستان باعث نمی شود ما نیز در مراقبت از پوستمان تنبل باشیم. در واقع این بدان معنی است که ما باید سخت گیرانه تر عمل کنیم. در این مقاله چند راه برای محافظت از پوست حساس در تابستان و زمستان نوشته شده است.

محافظت از پوست حساس در تابستان

  • حتی در روز های ابری هم از کرم ضد آفتاب ضد حساسیت استفاده کنید. اشعه های سوزاننده خورشید بسیار قوی و قدرتمند هستند و می توانند به پوست شما آسیب جدی وارد کنند. بنابراین هرروز باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
  • سلول های مرده روی سطح پوست شما باعث می شود پوستتان خشن تر و خشک تر به نظر برسد. با لایه برداری پوست می توانید طراوت و درخشش را به پوست خود باز گردانید و به سلول های پوستی اجازه دهید تا سریع تر احیا شده و از پیری زودرس جلو گیری کنید.
  • کم خوابی می تواند منجر به افزایش سطح هورمون های استرس شود و ممکن است تولید کلاژن در پوست را کند نماید. هنگامی که تولید کلاژن در پوست ما متوقف می شود پوست خشک شده و خسته تر به نظر می رسد. همینطور مصرف آب نیز در شادابی پوست تاثیر زیادی دارد. سعی کنید به مقدار کافی آب نوشیده و به اندازه کافی بخوابید.

محافظت از پوست حساس در زمستان

آب و هوای فصل زمستان نیز برای پوست مناسب نیست. رطوبت کم و هوای سرد باعث خشکی پوست می شود؛ بنابراین باید مراقبت فوری صورت گیرد تا خونریزی و ترک خوردگی در سطح پوست بوجود نیاید.
  • پوست شما قطعا به رطوبت احتیاج دارد. مخصوصا زمانی که پوستتان را می شویید رطوبت آن از دست رفته و باعث می شود به پوستتان آسیب برسد. بنابراین بعد از استحمام یا شست و شوی صورتتان از مرطوب کننده استفاده کنید.
  • سعی کنید به پوشیدن روسری و دست کش در زمستان عادت کنید تا پوست خود را در برابر باران، برف و باد محافظت کنید.
  • حتی در زمستان هم از استفاده کرم ضدآفتاب غافل نشوید. خورشید زمستانی می تواند به اندازه خورشید تابستانی به پوست شما آسیب وارد کند.
  • معمولا در زمستان تمایل کمتری به نوشیدن آب داریم و بیشتر از نوشیدنی های گرم مانند کاکائو داغ و چای استفاده می کنیم. اما فراموش نکنید پوست شما نیاز به هیراتاسیون داشته و آب گرم همراه با کمی لیمو می تواند طراوت و آبرسانی داشته باشد.
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X