راهکار هایی موثر در روش های مراقبت پوستی

راهکار هایی موثر در روش های مراقبت پوستی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

راهکار هایی موثر در روش های مراقبت پوستی

پوست شما نقش مهمی در حفاظت از بدن شما ایفا می کند بنابراین مهم است که اقدامات لازم را برای ارتقا سلامت پوست انجام دهید و از روش های مراقبت پوستی مناسب استفاده نمایید. مراقبت از پوست شما نیاز به پیچیدگی نداشته و می تواند به سرعت تبدیل به یک کار هرروزه مانند مسواک زدن دندان ها شود. همگی روش های مراقبت پوستی نیازمند تمرین عادت های خوب است. در این جا چند نکته وجود دارد که می تواند در جلوگیری از سرطان پوست و خشکی آن به شما کمک نماید.

اثر اشعه ماورا بنفش

  • شاید بارها و بارها این پیام را مشاهده کرده باشید که اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند آسیب های پوستی بسیاری نظیر سرطان پوست، چروک، کک و مک و تغییر رنگ در پوست را ایجاد کند. از محصولات مراقبت پوست که حاوی محافظ اشعه ماورا بنفش است استفاده کنید. سعی کنید هر روز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت یک بار آن را تمدید نمایید. آکادمی پوست آمریکایی توصیه می کند از کرم های ضد افتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید.
  • به یاد داشته باشید تخت های برنز و سولار نیز به همان اندازه که نور خورشید ضرر دارد، باعث آسیب رساندن به پوست شما می شوند؛ چرا که آن ها نیز اشعه ماورا بنفش منتشر می کنند. پس از استفاده آن ها پرهیز کنید.

حفظ رطوبت پوست

  • مصرف آب و مایعات کافی برای سلامت عمومی بسیار مهم است. یک فنجان چای سبز، کافئین و آنتی اکسیدان در شروع روز توصیه می شود.
  • علاوه بر نوشیدن مایعات کافی، حفظ رطوبت پوست برای حفاظت آن بسیار ضروری است.
  • تمیز کردن چهره تان برای حذف خاک، روغن، میکروب ها و سلول های مرده از پوست مهم است. با این حال تمیز کردن چهره ممکن است موجب تحریک پوست شده و آسیب پذیری آن را افزایش دهد. به همین دلیل توصیه می شود صورتتان را دو بار در روز و با استفاده از آب ولرم بشویید. با استفاده از یک حرکت دایره ای به آرامی صورت خود را با انگشتان خود ماساژ دهید. پس از شست و شو تمام آثار صابون را از صورت خود پاک کنید و اگر صورت خشکی دارید حتما پس از شست و شو از نرم کننده مخصوص پوستتان استفاده کنید.
  • سعی کنید از تغییرات ایجاد شده در پوستتان آگاه باشید. هر چند بار یک بار با پزشک متخصص خود در مورد تغییرات پوستی خود مشورت کنید. با این حال اگر تا به حال با هرگونه از مشکلات پوستی مواجه شده اید، مهم است به سرعت به آن ها رسیدگی کنید.
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X