درمان جوش صورت با ماسک های طبیعی

درمان جوش صورت با ماسک های طبیعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان جوش صورت با ماسک های طبیعی

وجود جوش در صورت برای همه مخصوصا نوجوانان و جوانان بسیار ناخوشایند است ،  از این رو  در این نوشتار ،برای علاقه مندان به درمان جوش صورت با روش های خانگی، چند نمونه ماسک طبیعی آورده شده است .

ماسک های طبیعی برای درمان جوش صورت

  • ماسک آب لیمو :

با این ماسک به طور موثری می توان به پاکسازی پوست و درمان جوش صورت اقدام نمود ، کافی است به کمک پنبه ای آب لیمو ترش تازه را بر روی جای جوش بزنید و پس از خشک شدن با آب ولرم شست و شو دهید .
  • ماسک گلاب و روغن چوب صندل :

با خاصیت ضد باکتری گلاب و خاصیت کاهش دهندگی التهاب روغن چوب صندل موجود در این ماسک می توان به طور قابل قبولی ، جوش و جای آن را برطرف نمود . روغن چوب صندل و گلاب را مخلوط کرده ، شب به پوست بمالید و صبح با آب خنک شست و شو دهید .
  • روغن زیتون برای پاکسازی جای جوش :

روغن زیتون با خاصیت آنتی اکسیدانی خود به عنوان یک لوسیون طبیعی به طور موثری جای جوش را ترمیم می کند . روغن زیتون را به صورت ماساژ دهید و بعد از 2 ساعت شست و شو دهید .
  • ماسک تخم مرغ ، روغن زیتون و عسل :

این ماسک جای جوش را طی دو ماه با استفاده یک روز در میان ، رفع خواهد کرد . یک زرده ی تخم مرغ ، با یک قاشق غذا خوری  روغن زیتون و یک قاشق غذا خوری  عسل مخلوط کنید و پس از مالیدن آن به صورت به مدت نیم ساعت با آب ولرم شست و شو نمائید .
  • ماسک خیار :

خیار را رنده کنید و آب آن را روزانه به مدت نیم ساعت بر روی پوست گذاشته و سپس با آب سرد صورت را شست و شو دهید ، با این ماسک ضمن درمان جوش صورت ، رطوبت پوست تامین خواهد شد و از ایجاد چین و چروک صورت جلوگیری می شود . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X