کدام آنتی اکسیدان برای پوست ضروری است؟

کدام آنتی اکسیدان برای پوست ضروری است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام آنتی اکسیدان برای پوست ضروری است؟

رادیکال های آزاد ترکیبات ناپایداری هستند که به سلول های بدن حمله کرده ، چروک ها ، پیری پوست و حتی سرطان پوست را ایجاد می کنند ، این آنتی اکسیدان ها هستند که علیه رادیکال های آزاد مبارزه می کنند . به دلیل عملکرد متنوع انواع آنتی اکسیدان برای پوست ، بهتر است از انواع آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی استفاده نمود .

چند آنتی اکسیدان برای پوست که ضروری است

  • آنتی اکسیدان عصاره ی چای سبز :

علاوه بر اینکه این آنتی اکسیدان برای پوست و تقویت آن بسیار قوی است، برای اندام های داخلی بدن فواید زیادی دارد ، آنتی اکسیدان عصاره ی چای سبز ؛ پوست را در برابر آسیب های اشعه ی فرابنفش خورشید محافظت می کند ، علیه رادیکال های پروکسید هیدروژن مبارزه کرده و سلول های سرطان زا را نیز تخریب می نماید  .
  • آنتی اکسیدان ویتامین A :

رتینوئیک اسید که آنتی اکسیدان فعال ویتامین A می باشد از پوست در برابر پیری ، چین و چروک ، لکه های پوستی و زبری پوست محافظت می کند . همچنین رتینوئیک اسید فیبرهای الاستیک که واحد های سازنده ی پوست هستند را سفت می کند . این آنتی اکسیدان موثر در تقویت و درمان عوارض پوستی به شکل کرم و ژل در بازار یافت می شود .
  • آنتی اکسیدان ایده بنون :

این آنتی اکسیدان از سلول های پوستی در برابر تاثیرات مخرب اشعه ی UVB به طور موثری محافظت می کند .
  • آنتی اکسیدان رزوراترول :

این آنتی اکسیدان در انگور ، کاکائو و بادام زمینی به مقدار لازم یافت می شود که به طور موثری از پوست در برابر رادیکال های آزاد ناشی از اشعه ی آفتاب محافظت می کند .
  • آنتی اکسیدان ویتامین C :

این آنتی اکسیدان با خاصیت کلاژن سازی ، ضد التهاب بودن و حفاظت پوست در برابر آفتاب جهت شادابی زیبایی پوست بسیار حیاتی می باشد . اسید آسکوربیک خالص ترین نوع  آنتی اکسیدان ویتامین C موجود در بازار می باشد  .
  • ویتامین B :

آنتی اکسیدان های حاصل از گروه ویتامین های  B  ، از خشکی و خارش پوست جلوگیری می کنند . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X