چندین ماسک طبیعی برای روشن سازی پوست

چندین ماسک طبیعی برای روشن سازی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چندین ماسک طبیعی برای روشن سازی پوست

تیره شدن پوست به دلایل مختلفی رخ می دهد که در این صورت رنگدانه های پوست بیش از حد تولید شده و نسبت به پوست های روشن ملانین بیشتری خواهند داشت. در این مقاله چند ماسک طبیعی که به کمک آن می توان به روشن سازی پوست پرداخت ، آورده شده است .

انواع ماسک طبیعی برای روشن سازی پوست

  • ماسک سفید کننده تخم مرغ :

یک عدد تخم مرغ را شکسته ، سفیده ی آن را جدا کرده و کاملا هم بزنید تا کف کند ، آن را روی پوست خود بمالید پس از نیم ساعت با آب خنک شست و شو دهید . این ماسک طی چند روز آینده پوست را کاملا روشن خواهد نمود .
  • ماسک بادام :

چند عدد بادام را صبح در شیر خیسانده تا شب ، سپس آن را در شیر له کرده  و این مخلوط را به صورت خود بمالید و تا صبح بماند و بعد از آن شست و شو دهید . این ماسک به طور موثری به روشن سازی پوست کمک خواهد کرد .
  • ماسک گوجه ، خیار و لیموترش :

با توجه به وسعت ناحیه ی صورت ،آب گوجه فرنگی ، آب خیار و لیمو ترش را مخلوط کرده تا حالت چسبناک پیدا کرده و به مدت نیم ساعت روی صورت پوست قرار دهید تا خشک شود و در نهایت شست و شو دهید  . این ماسک پوست را برای همیشه سفید و روشن خواهد کرد.
  • ماسک روغن بادام و پرتقال :

با این ماسک پوست صورت بسیار زیبا خواهد شد ،یک قاشق مربا خوری آب پرتقال ، روغن بادام و شیره نارگیل را با یک زرده ی تخم مرغ خوب مخلوط کرده به مدت نیم ساعت روی پوست صورت قرار دهید و سرانجام شست و شو دهید  .
  • ماسک ماست :

یک قاشق غذا خوری ماست کم چرب و پودر نشاسته را مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت بر روی صورت قرار دهید و سپس آبکشی کنید .
  • ماسک عسل :

این ماسک ضمن ایجاد روشنی پوست ، نرمی و لطافت خاصی به پوست القا خواهد کرد . یک قاشق عسل را با نصف قاشق پودر بادام را روی حرارت کتری گرم کنید و سپس مخلوط روان شده را به مدت نیم ساعت روی پوست خود بزنید و در نهایت شست و شو دهید .
  • ماسک موز و عسل :

با خاصیت های موثر موز و عسل پوست خود را روشن کنید . یک موز را له کرده ، یک قاشق عسل و 2 قاشق خامه ترش را به آن اضافه کنید و مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت روی پوست خود قرار دهید و  سرانجام شست و شو دهید  . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X