چند نکته برای مراقبت از پوست و مو

چند نکته برای مراقبت از پوست و مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند نکته برای مراقبت از پوست و مو

با وجود بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و مو در بازار ممکن است انتخاب محصول مناسب سخت باشد. اما رعایت کردن برخی از نکات مراقبتی ممکن است در عین حفاظت از پوست، لذت بخش هم باشد. برای این که روش های مناسبی را انتخاب کنید ابتدا باید نوع پوستتان را در نظر بگیرید. سپس می توانید با استفاده از یک رژیم مناسب برای مراقبت از پوست و مو و استفاده از مرطوب کننده ها و ماسک ها در عرض چند ماه پوستی شاداب داشته باشید.
  • در طول روز دو بار صورت خود را با آب تمیز کنید. یک بار در صبح قبل از آرایش و یک بار در شب قبل از رفتن به رختخواب. هم چنین بعد از عرق های سنگین و زیاد هم باید صورتتان را کامل تمیز کنید. سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ باعث خشکی پوستتان می شود.
  • از شیر پنبه برای پاکسازی صورت خود استفاده کنید. مقداری از مواد را روی پنبه قرار دهید و به آرامی پوستتان را پاک کنید. از قرار دادن شیر پنبه در ناحیه چشم اجتناب کنید. می توانید بگذارید مواد روی صورت شما خشک شود و نیازی به تمیز کردن آن نیست. اگر پوست خشک و حساسی دارید می توانید از یک شیر پنبه بدون الکل استفاده کنید.

استفاده از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب برای مراقبت از پوست و مو

  • استفاده از مرطوب کننده ها را فراموش نکنید. پس از استفاده از شیر پنبه باید از مرطوب کننده استفاده کنید و با استفاده از حرکات دایره ای بالا به صورت و گردن خود ماساژ دهید. یا در حالتی دیگر می توانید مرطوب کننده را به کف دست هایتان بمالید سپس به آرامی روی صورتتان بکشید.
  • هر روز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. در معرض آفتاب قرار گرفتن می تواند باعث پیری زودرس و دیگر مشکلات پوستی شود. از کرم ضد آفتاب پانزده دقیقه قبل از رفتن زیر نور خورشید استفاده کنید. بهتر است از ضدافتاب SPF 30 استفاده کرده و هر دو ساعت آن را تمدید کنید.
  • اگر پوست چربی دارید از پاک کننده های فومی استفاده کنید چرا که فومینگ ها بهترین راه حل برای پاک کردن روغن از پوست هستند. حواستان باشد فقط روزی دوبار صورتتان را با فومینگ بشویید. شست و شوی بیش از دو بار در روز ممکن است صدماتی به پوست شما وارد کند.
می توانید از ماسک های طبیعی برای کاهش روغن پوست خود استفاده کنید. بعد از تمیز کردن صورتتان آن را روی صورت خود بمالید و پس از 15 تا 20 دقیقه آن را بشویید و سپس مرطوب کننده اعمال کنید. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X