مزایا و معایب روش درمانی جراحی پلاستیک استریا

مزایا و معایب روش درمانی جراحی پلاستیک استریا

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مزایا و معایب روش درمانی جراحی پلاستیک استریا

استریا یا ترک های پوستی که جزو بالاترین آمار نگرانی های پوستی در بانوان و همچنین بعضی آقایان می باشد در یک نقطه از کره زمین و فقط برای عده خاصی پیش نمی آید بلکه می تواند طی تغییرات بدنی و کشش پوست بدن فرد دریک دوره زمانی اتفاق بیفتد. متاسفانه این ترک ها بر روی سطح پوست شکل نمی گیرند که براحتی قابل تغییر و برگشت باشد. روش لیزری و جراحی پلاستیک استریا عمدتاً دو گزینه درمانی است که پزشکان برای رفع این ترک های پوستی پیشنهاد می دهند. کلاژن ها و الاستین موجود در درون پوست با ایجاد کشش، شکسته می شوند و این حالت ارتجاعی در الاستین ثبات خود را از دست می دهد. در نتیجه ترک های پوستی ظاهر خواهند شد. در عصر امروز پزشکان با بکارگیری تمام تخصص و هنر خود در زمینه جراحی زیبایی قدم بزرگی برای بهبود زندگی افراد جامعه برداشته اند. برخی از افراد در طول دوران زندگی خود با دورانی مواجه خواهند شد که بر اثر افزایش یا کاهش سایز در ناحیه ای از بدن شاهد ترک های پوستی کوتاه و بلندی خواهند بود و این از لحاظ حسی و روانی تاثیر زیادی بر روی روحیه فرد می گذارد. بدین ترتیب عمل های زیبایی با افزایش میزان کیفیت زندگی افراد با اثرگذاری مستقیم بر روی زیبایی پوست آن ها نقش مهمی را بازی خواهد کرد.

جراحی پلاستیک استریا

مهم ترین نکته درمانی در استریا روش جراحی می باشد که در ناحیه شکم، به راحتی با جراحی شکم قابل حذف می باشد. این ترک ها در بانوان بیشتر در نواحی پایین ناف و به دلیل بارداری اتفاق می افتند. طی این عمل پوست ترک خورده برداشته خواهد شد و پوست صاف نواحی بالایی شکم به سمت پایین کشیده شده و دوخته می شود. جراحی کردن استریا در ناحیه شکم یا نواحی دیگر بدن هنگامی که با شلی و افتادگی پوست آن ناحیه همراه باشد ایده ای بسیار مناسب است. فرد می تواند با جراحی پلاستیک استریا زیبایی پوست خود را به طور کامل بدست آورد و از نتیجه لذت بخش آن رضایت حاصل نماید. قابل توجه است این نکته را اضافه کنیم که درد و خونریزی جراحی پلاستیک استریا بسیار مختصر و کم است و نمی تواند برای بیمار مشکل حادی را به وجود آورد لذا از این لحاظ هیچگونه نگرانی متوجه فرد نیست.

جراحی استریا در صورت بارداری مجدد ممنوع!

عمل زیبایی جراحی پلاستیک استریا یک انتخاب است که توسط شخص بیمار تصمیم انجام آن گرفته می شود. اگر بانوانی که برای این امر به جراح مراجعه می کنند قصد بارداری مجدد دارند بهتر است از این عمل در حال حاضر جلوگیری کنند. زیرا بارداری بعد از عمل جراحی شکم هرگز مناسب یک خانم نمی باشد و ممکن است مشکلاتی را برایش بوجود آورد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X