برای پاکسازی پوست خشک چه کنیم؟

برای پاکسازی پوست خشک چه کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای پاکسازی پوست خشک چه کنیم؟

پوست های خشک به دلیل ماهیت خشکی و حساسیت بالا به مراقبت های شدیدی نیاز دارند  ، با پاکسازی پوست خشک می توان لایه های خشک را از پوست جدا کرده و نرمی و لطافت موثری را به پوست القا نمود . شب هنگام زمان بسیار مناسبی برای پاکسازی پوست خشک به صورت ملایم می باشد ،از این رو :
  • قبل از خواب شبانه ، به طور مرتب صورت خود را شست و شو دهید : اگر فردی هستید که در طول روز به طور مرتب از مواد آرایشی و ضد آفتاب استفاده می کنید با شست و شوی صورت باکتری و سلول های مرده ی پوست ، کثیفی و چربی را از روی صورت پاک کنید .
  • از پاک کننده های غیر صابونی استفاده کنید : پاک کننده های صابونی چربی طبیعی پوست را از بین خواهند برد ، لذا جهت شست و شوی صورت از پاک کننده های غیر صابونی که به صورت ملایم تر صورت را تمیز می کنند ، استفاده نمائید .

پاک کننده و مرطوب کننده

افراد با پوست خشک باید از پاکننده های حاوی مرطوب کننده استفاده نمایند تا پس از شست و شو از پوستی نرم و لطیف برخوردار شوند .
  • استفاده از پاک کننده ی مناسب پوست خشک : محصولات مناسب برای پاکسازی پوست خشک عاری از مواد شیمیایی ، الکل و مواد خوشبوکننده می باشد .
صابون های آنتی باکتریال به دلیل خشک نمودن پوست ، مناسب نیستند .
  • به طور صحیح حمام کنید :

هنگام حمام کردن به جای استفاده از آب داغ ، از آب نیمه گرم تا ولرم کوتاه مدت و با بستن درب حمام جهت ایجاد رطوبت لازم ، استفاده کنید تا چربی موثر پوست از بین نرود .
  • تنها با دست صورت را شست و شو دهید :

از شست وشوی صورت با اسکراب های لایه بردار ، لیف و اسفنج که موجب تحریک پوست شده و چربی موثر پوست را از بین می برند ، خودداری کنید .
  • کف کافی پاک کننده های ملایم :

از آنجام که پاک کننده های ملایم زیاد کف نمی کنند لذا با همان مقدار کم پوست خود را شست و شو دهید .
  • شست وشوی ملایم صورت با حرکات آرام دست :

جهت جلوگیری از تحریک پوست خشک و از بین رفتن چربی موثر آن ، مقدار کمی از پاک کننده ی صورت را در حرکتی دایره وار به آرامی بدون سایش با نوک انگشتان جهت شست و شو استفاده کنید .
  • روش صحیح خشک کردن صورت :

پس از شست وشوی صورت ، به آرامی با حوله ی نرم کمی از رطوبت صورت را خشک کنید و رطوبت باقی مانده را با مرطوب کننده جذب صورت کنید . هفته ای یک بار با اسکراب های ملایم حاوی دانه های مصنوعی ، سلول های مرده ی پوست را از بین برده و به جذب موثرتر مرطوب کننده ها کمک کنید .
  • پوست را مرطوب کنید :

با استفاده از مرطوب کننده ها برای 2الی 3 بار در طول روز ، به حفظ رطوبت پوست کمک کنید .
  • از بهترین مرطوب کننده های پوست خشک استفاده کنید :

کرم ، پماد ، وازلین ، لانولین ، روغن معدنی و دایمتیکون با ایجاد لایه ای روی پوست  و با به دام انداختن رطوبت ، بهترین مرطوب کننده های پوست هستند . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X