امکان انجام آرایش پس از تزریق بوتاکس

امکان انجام آرایش پس از تزریق بوتاکس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

امکان انجام آرایش پس از تزریق بوتاکس

بوتاکس یک ماده ی تزریقی است که کاربردهای فراوانی در عمل های درمانی و زیبایی دارد . این ماده از سم قوی به نام بوتولینیوم بدست می آید . امروزه بوتاکس به عنوان پرطرفدارترین عمل زیبایی غیرتهاجمی محسوب می شود که پرکاربردترین استفاده ی آن ، رفع چین و چروک و خطوط خنده و اخم در صورت می باشد. بسیاری از افراد فوراً قصد آرایش پس از بوتاکس را دارند که در این مورد باید به نکاتی توجه نمایند.

جهت رفع چین و چروک و خطوط اخم و خنده ، پزشک متخصص پوست که مهارت و تجربه ی لازم را در مورد تکنیک های صحیح تزریق بوتاکس را دارد ، آن را به عضله ی فعال و پرکار صورت تزریق می کند ، در اثر این تزریق ، عضله ی مورد نظر به صورت موقت برای چندین ماه فلج می شود ، با این کار از ایجاد چین و چروک جدید جلوگیری شده و با خاصیت پرکنندگی بوتاکس نیز ، چین و چروک های موجود صاف و برطرف خواهند شد .

کاربردهای زیبایی و درمانی بوتاکس

رفع چین و چروک صورت ، دست ها و گردن

● رفع خطوط خنده و اخم

● برجسته سازی گونه و لب

● زیباسازی واژن

● کاهش تعریق بیش از حد کف دست ها ، پشت لب و زیر بغل

● درمان میگرن و اسپاسم های عضلانی

زاویه دار کردن چانه

● کاهش اندازه ی غدد پروستات و بهبود جریان ادرار

● درمان MS

● کاهش درد آرنج

● درمان مشکلات حرکات چشم

جهت تزریق بوتاکس با هدف درمانی یا زیبایی  پزشک متخصص ابتدا محل مورد نظر را با بیحس کننده های موضعی بیحس کرده و پس از استریل شدن محل ، به کمک سوزن های مخصوص و بسیار ریزی با تزریقات متعدد ، مقدار واحد لازم از ماده ی بوتاکس اصل و دارای استانداردهای لازم را با تکنیک خاصی به عضله ی مورد نظر در زیر پوست تزریق می کند .

پس از تزریق بلافاصله ممکن است تورم و کبودی حاصل گردد که خود به خود طی یک هفته ی آینده برطرف خواهد شد . از ماساژ دادن و دستکاری محل تزریق بوتاکس باید خودداری نمود . تا ۴ ساعت نباید دراز کشید .

میزان ماندگاری بوتاکس تزریقی با توجه به ناحیه ی تحت درمان ، برند بوتاکس و تکنیک و مهارت پزشک متخصص در تزریق بوتاکس از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود و در حدود ۴ تا ۶ ماه خواهد بود و پس از این مدت قبل از اتمام تاثیر کامل آن باید به تزریق مجدد اقدام نمود .

امکان انجام آرایش پس از بوتاکس

اگر تزریق بوتاکس در صورت موجب کبودی و ورم زیادی نشده باشد می توان با فاصله یک الی دو ساعت به آرایش پس از بوتاکس پرداخت.

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X