4 راه حل ساده برای درمان چربی پوست

4 راه حل ساده برای درمان چربی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

4 راه حل ساده برای درمان چربی پوست

پوست چرب نتیجه تولید بیش از حد سبوم از غدد سبابه است. این غدد در زیر پوست قرار دارد. سبوم یک ماده روغنی و چرب است که از پوست شما محافظت کرده و باعث براق شدن موهایتان می شود. با این حال ممکن است تولید بیش از حد این غده سبب چربی پوست شما و منجر به مسدود شدن حفره ها و آکنه شود. ژنتیک، تغییرات هورمونی و یا حتی استرس ممکن است تولید این غدد را افزایش دهد. پوست چرب و آکنه ممکن است باعث دردسر هایی شود. با این حال برای درمان چربی پوست داروهای خانگی اغلب می تواند بدون استفاده از داروهای تجویزی و یا کلینیک های مراقبت از پوست، این مشکل را برطرف کند.

روش های درمان پوست چرب

  • سعی کنید پوستتان را زیاد بشویید. به نظر راه حل ساده ای می رسد اما بسیاری از افرادی که دارای پوست چرب و روغنی هستند به صورت روزانه و مداوم صورت خود را نمی شویند. اگر شما دارای پوست چربی هستید، برای درمان چربی پوست خود باید حداقل دو بار در طول روز صورت خود را شست و شو دهید اما حواستان باشد بیش از حد این کار را بیش از اندازه انجام ندهید. از صابون های سخت یا مواد شوینده برای شست و شو پرهیز کنید و به جای آن از یک صابون ملایم مانند صابون گلیسیرین استفاده کنید.

درمان چربی پوست با ماسک صورت طبیعی

  • از ماسک های نازک و کوچک استفاده کنید. هرچند این ماسک ها از ترشح غدد چربی جلوگیری نخواهد کرد اما به شما کمک می کند تا روغن اضافی روی پوست خود را برداشته و به براق شدن پوستتان کمک می کند. این ماسک ها ارزان قیمت و قابل دسترس هستند و می توانید در طول روز از آن ها استفاده کنید.
  • عسل یکی از بهترین داروهای طبیعی برای پوست است. با توجه به توانایی های ضد باکتری و ضد عفونی کننده آن می تواند به پوست های چرب کمک کند. عسل مانند یک ماسک طبیعی عمل کرده می تواند صورت را مرطوب نگه دارد و چربی اضافه آن را از بین ببرد. برای استفاده از عسل یک لایه نازک ترجیحا خام بر روی صورت خود بگذارید و اجازه دهید حدود 10 دقیقه روی پوستتان بماند سپس آن را با آب گرم کاملا بشویید.
  • بلغور و جو دوسر به آرامش پوست ملتهب و جذب بیش از حد روغن کمک می کند. همچنین قابلیت از بین بردن پوست مرده را نیز دارند. جو دوسر، هنگامی که در ماسک های صورت استفاده می شود می تواند با عسل یا میوه های پخته مانند موز یا سیب ترکیب شود
منبع: کلینیک جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X