اشتباهات رایج در استفاده از محصولات مراقبت پوستی

اشتباهات رایج در استفاده از محصولات مراقبت پوستی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اشتباهات رایج در استفاده از محصولات مراقبت پوستی

آیا فکر می کنید که نور خورشید کاملا بی ضرر است؟ اگر چنین فکری می کنید باید بگویم در حال انجام یکی از رایج ترین اشتباهات در محافظت از پوست و استفاده از محصولات مراقبت پوستی هستید. خورشید دارای اشعه هایی مضر است که پوست در مقابل آن نیاز به مراقبت دارد. در این مقاله چند راه مراقبت از پوست دربرابر خورشید را آموزش خواهیم داد.

کرم ضد آفتاب

  • شما باید از کرم های ضد آفتاب به طور مداوم استفاده کنید. هنگامی که می دانید تمام روز را بیرون از خانه سپری خواهید کرد باید حداقل یک بسته کرم ضد آفتاب همراه خود داشته باشید و هر چند ساعت یکبار آن را تمدید کنید. اما متاسفانه کم تر کسی به آن اهمیت می دهد. مدیر کمپین حفاظت از پوست می گوید مردم فکر می کنند اگر یک ضدآفتاب قوی بگیرند و یک بار بزنند برای تمام روز کافی خواهد بود در صورتی که این طور نیست. ضدآفتاب را باید هر دو ساعت تمدید کنید.
  • از دیگر اشتباهات رایج استفاده نکردن مقدار کافی از ضد آفتاب است. مقدار مورد نیاز برای پوشش دادن کل بدن شما به اندازه یک تخم مرغ یا توپ گلف است. باید آن را روی پوست قرار داده و گسترش دهید تا جذب پوست شود. این چیزی است که به پوست شما حداکثر محافظت را می دهد.

محصولات مراقبت پوستی مناسب با پوست هر فرد

  • از محصولاتی که برای نوع پوست شما طراحی شده است استفاده کنید. گاهی ممکن است از محصولات مراقبت پوستی استفاده کنید اما نتایج دلخواه را نگیرید چرا که آن محصولات برای پوست منحصر به فرد شما مناسب نیستند. باید پوست خود را خوب بشناسید و از مواد خوب استفاده کنید.
  • پس از تمیز کردن پوست صورت فورا باید از مرطوب کننده بدون الکل استفاده کنید. اگر پوست خود را بشویید و یک دقیقه آن را رها کرده و به آن مرطوب کننده نزنید شروع به خشک شدن می کند. هوای خشک رطوبت پوست را از بین می برد. مراقبت های پوستی خود را به سرعت انجام دهید و همیشه از مرطوب کننده استفاده کنید تا احساس خشکی و کشیدگی پوستتان از بین برود.
  • این روزها وقتی بحث محصولات مراقبت از پوستی می شود، مردم فکر می کنند اگر در هنگام استفاده سوزش ایجاد نشود محصول تاثیری نخواهد گذاشت. آنان در تلاش برای نرم کردن و جوان تر کردن پوستشان دست به انجام درمان های تهاجمی و غیر تهاجمی می زنند که در واقع آسیب رسان است. لایه برداری بیش از اندازه پوست می تواند رطوبت پوست را از بین برده و منجر به پوسته پوسته شدن، کم آبی، التهاب و تخریب احتمالی سلول های سالم شود.
منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X