از این ماسک برای درمان پوست های چرب غافل نشوید

از این ماسک برای درمان پوست های چرب غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از این ماسک برای درمان پوست های چرب غافل نشوید

از آنجا که به دلیل چربی زیاد پوست های چرب ،این نوع پوست به راحتی گرد و غبار را به خود گرفته و بسیار مستعد جوش می باشد ، لذا در میان انواع پوست ، پوست چرب به بیشترین مراقبت نیاز دارد و شاید درمان پوست های چرب مشکل تر باشد. در پوست چرب روزنه های زیاد چربی های اضافه ذخیره شده را در سطح پوست آزاد می کرده و لذا با چندین ماسک های ارائه شده در این نوشتار ، می توان به طور موثری روزنه های پوستی را تنگ تر کرده و میزان چربی را در سطح پوست متعادل نمود . قبل از استفاده از هر نوع ماسک خانگی باید ابتدا فرد آگاهی کاملی از نوع پوست خود داشته باشد زیرا هم خوانی بین نوع پوست و ماسک مورد استفاده در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از ماسک مورد استفاده بسیار تاثیرگذار خود بود .

ماسک هایی برای درمان پوست های چرب

  • ماسک آرد نخود، زردچوبه ، آب لیموترش و شیر :

این ماسک با خاصیت لایه برداری خود ، بافت های مرده از پوست جدا شده و چربی اضافه از روی پوست برداشته می شود . 2 قاشق سوپ خوری پودر نخود  و 2 سوپ خوری قاشق شیر را همراه کمی زردچوبه و آب لیمو مخلوط کرده و به شکل خمیرنرم درآورید ، نیم ساعت بر روی پوست خود قرار دهید و در نهایت با آب شست و شو دهید .
  • ماسک موز :

موز موجب نرمی پوست شده و تاثیر بسیار مثبتی بر روی پوست های چرب دارد . مقداری موز همراه عسل و چند قطره آب لیمو را در مخلوط کن کاملا به هم زده ، با زدن آن به مدت 20 دقیقه بر روی پوست با آب ولرم شست و شو دهید .
  • ماسک گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی موجب حل شدن چربی اضافی پوست در خود شده و منافذ باز پوست را کاهش می دهد ، از این رو این ماسک برای پوست های چرب بسیار مناسب می باشد . یک گوجه فرنگی را له کرده و آن را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست قرار دهید و در نهایت آن را با آب تمیز کنید .
  • ماسک سبزیجات :

با این ماسک می توان پس از فعالیت های روزانه یا ورزشی به پوست چرب آرامش بخشید . یک تکه کوچک از سیب ، هندوانه ،سیب زمینی خام ، خیار ، برگ کاهو و کمی آب هویج را در مخلوط کن ریخته و کاملا خرد کرده و این مخلوط را به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و پس از آن ، شست و شو دهید .
  • ماسک سیب و عسل :

یک عدد سیب را همراه 3 قاشق سوپ خوری عسل در مخلوط  کن ریخته و پوره ی حاصل را به مدت 10 دقیقه روی پوست قرار دهید و پس از آن شست و شو نمائید .
  • ماسک پوست پرتقال :

پوست پرتقال با خاصیت گس و تند و تیز خود چربی پوست های چرب و براق را درمان می کند . پوست پرتقال خشک شده را پودر کرده و با آب یا ماست مخلوط کنید و خمیر حاصل را به مدت نیم ساعت بر روی پوست خود قرار دهید و در نهایت نیز آن را شست و شو دهید  . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X