بهترین روش های درمان موخوره سر

بهترین روش های درمان موخوره سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش های درمان موخوره سر

حفظ زیبایی و درخشندگی موها با وجود عوارض و مشکلات متعدد مو به سادگی امکان پذیر نیست ؛ مخصوصا زمانی که موها بلند هستند که در این صورت عارضه ی موخوره آفت آنها خواهد بود . اگر درمان موخوره سر جدی گرفته نوشد ، این عارضه بیشتر خواهد شد و از انتهای مو به بالا ادامه خواهد یافت و موجب آسیب شدیدتری به موها می گردد. موخوره که به دوشاخه ای شدن انتهای موها اطلاق می گردد در اثر عدم مراقبت مو ایجاد می گردد . موهای خشک بیش از دیگر موها دچار موخوره می شوند که اصلی ترین دلیل ایجاد موخوره نیز خشکی موها است . عارضه ی موخوره که علاوه بر موهای سر ممکن است در ابرو و نواحی دیگر بدن نیز دیده شود ؛ باعث شکنندگی مو شده و زیبایی مو را از بین خواهد برد  .

درمان موخوره سر

درمان موخوره به صورت قطعی وجود ندارد اما روش های ساده ای می توان موخوره را کاهش داد .
  • با کوتاه کردن موهایی که دچار موخوره شده اند می توان تا حد زیادی موخره را کنترل کرد ، کوتاه کردن موی دچار موخره بهترین راه جهت از بین بردن موخوره است.
با کوتاه کردن موهای مبتلا به موخوره ضمن ایجاد فرصت مناسب برای رشد موها ، زیبایی طبیعی به موها القا می شود ، جهت تاثیر کوتاه کردن مو در رفع موخوره بهتر است هر شش ماه یک بار به کوتاهی مو اقدام گردد .
  • با استفاده از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون و روغن بادام تلخ از ایجاد موخوره به علت خشکی موها جلوگیری کنید ، مالیدن این روغن ها به موها موجب کنترل چربی مو خواهد شد .
  • ماسک آووکادو :

با استفاده از ماسک آووکادو می توان به درمان موخوره و جلوگیری از پیشرفت آنها در انتهای موها پرداخت. جهت تهیه این ماسک یک آووکادوی رسیده را خوب له کرده با دو قاشق از روغن های زیتون و روغن نارگیل مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت از قسمت ساقه تا انتهای مو مالیده شود و در نهایت شست و شو دهید .
  • شامپوی مناسب با موها :

از آنجا که دلیل اصلی موخوره خشکی موها می باشد ، باید از شامپوی مناسب با جنس مو استفاده نمود تا ضمن تمیزی کامل موها از خشکی بیش از حد موها جلوگیری شود .
  • خشک کردن مو با حوله :

جهت خشک کردن موها پس از حمام به جای استفاده از حرارت سشوار ، از حوله به آرامی جهت خشک کردن موه استفاده کنید، با این کار ضمن جلوگیری از آسیب رسیدن به موها می توان به طور موثری از خشکی موها جلوگیری کرد .
  • در معرض آفتاب قرار نگیرید :

یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده موخوره ، آفتاب شدید می باشد که باعث شکنندگی و سوختن موها می گردد ، لذا برای مدت طولانی از قرار گیری در معرض آفتاب شدید خودداری کنید .
  • استفاده از نرم کننده :

با مصرف شامپوی نرم کننده می توان ضمن ایجاد رطوبت لازم در موها از خشکی بیش از حد موها که منجر به موخوره می گردد ، جلوگیری کرد . منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X