انواع آلرژی به بوتاکس چیست؟

انواع آلرژی به بوتاکس چیست؟

31 اردیبهشت ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع آلرژی به بوتاکس چیست؟

بوتاکس از جمله پرطرفدارترین عمل های زیبایی دنیا است که سالانه میلیون ها نفر به دلیل هزینه ی پایین و نتیجه گیری سریع ، آن را جهت رفع عوارض مختلف پوست ، بخصوص رفع چین و چروک های پوست انجام می دهند . آلرژی به بوتاکس برای هر فرد تنها از طریق یک بار تزریق بوتاکس مشخص خواهد شد .

جهت تزریق بوتاکس جهت رفع چین و چروک و سایر عوارض پوستی ،،ابتدا پزشک معالج وضعیت سلامت فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد ، سپس جهت تزریق از سوزن های بسیار ریزی استفاده کرده ، ماده ی بوتاکس را با دقت و تکنیک خاصی به ناحیه ی مورد نظر تزریق می کند .

از آنجا که هیچ عمل زیبایی و درمانی وجود ندارد که بدون عارض باشد ، عمل زیبایی تزریق بوتاکس نیز دارای عوارض خاص خود می باشد .

انواع مختلف آلرژی به بوتاکس 

به هنگام تزریق بوتاکس برای بار اول و دوم ممکن است که بدن به راحتی آن را بدون حساسیت آلرژیک بپذیرد ؛ اما در دفعات بعد ، با شناسایی ماده ی بوتاکس توسط بدن ، شاهد حساسیت بدن نسبت به بوتاکس خواهیم بود ؛ لذا از جمله عوارض این عمل زیبایی  آلرژیبه بوتاکس خواهد بود .

آلرژی ایجاد شده در هر فردی با توجه به واکنش بدن فرد متفاوت خواهد بود ؛ به عنوان مثال آلرژی ایجاد شده در یک فرد به صورت تورم ناحیه مورد تزریق و در دیگری به صورت سردرد پس از تزریق نمایان می شود .

قرمزی ، التهاب ناحیه ی مورد تزریق ، دو بینی ، افتادگی پلک ، اختلال در تنفس ، خشکی دهان و ... از جمله واکنش های آلرژیک حاصل از تزریق بوتاکس می باشد .

آمپول های بوتاکس معتبر و دارای استانداردهای جهانی حساسیت آلرژیک بسیار کمتری نسبت به آمپول تقلبی ایجاد می کنند .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X