ماندگاری بوتاکس چه مدت به طول می انجامد؟

ماندگاری بوتاکس چه مدت به طول می انجامد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ماندگاری بوتاکس چه مدت به طول می انجامد؟

بوتاکس ماده ای تزریقی است که کاربردهای درمانی و زیبایی بسیاری دارد ، از این ماده به طور موثری جهت از بین بردن چین و چروک های دینامیک پوست استفاده می شود . بوتاکس روشی غیرتهاجمی است که با تزریق آن به هر ناحیه از صورت و یا بدن عضله ی فعال آن ناحیه به طور موقت برای چند ماه فلج می شود ؛ با از کار افتادن عضله ، از ایجاد چین و چروک جدید جلوگیری می شود و با خاصیت پرکنندگی آن نیز می توان چروک ها را صاف نمود و از بین برد . ماندگاری بوتاکس تزریقی به نوع بوتاکس و ناحیه هدف بستگی دارد.

برخی کاربردهای زیبایی بوتاکس

  • رفع خطوط اخم و خنده
  • از بین بردن تعریق بیش از حد کف دست ، زیربغل ، پشت لب
  • برجسته سازی لب و گونه و ...
  • رفع چین و چروک های دینامیک صورت
  • از بین بردن چروک های افقی پیشانی
  • بالا برد ابرو
از سن 20 سالگی به بالا می توان از تزریق بوتاکس استفاده نمود . جهت تزریق بوتاکس ، پزشک متخصص پوست ابتدا وضعیت سلامت فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد سپس با روش ها و تکنیک های خاصی جهت از بین بردن عوارض پوست به تزریق بوتاکس توسط سوزن های بسیار ریزی اقدام می کند . چنانچه پزشک دارای مهارت لازم بوده ، ناحیه ی مورد نظر به درستی انتخاب شود و تکنیک به کار رفته در تزریق بوتاکس نیز صحیح باشد ، دستیابی به نتیجه ی مطلوب از تزریق بوتاکس بالا خواهد بود . جهت جلوگیری از ایجاد هر گونه عارضه در نوزاد ؛ تزریق بوتاکس در زنان باردار و شیرده ممنوع است .

ماندگاری بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص ، اثر آن پس از 2 ساعت آغاز شده و نتیجه ی نهایی از روز پنجم نمایان می شود . مدت ماندگاری بوتاکس با توجه به ناحیه تحت درمان ، نوع یا برند بوتاکس مورد استفاده ، تکنیک پزشک معالج در تزریق ،فعالیت عضله ی ناحیه ی مورد نظر بین 2 تا 6 ماه متغییر خواهد بود که این مدت ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X