عوامل مؤثر بر ماندگاری ژل تزریقی

عوامل مؤثر بر ماندگاری ژل تزریقی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوامل مؤثر بر ماندگاری ژل تزریقی

از ژل ها جهت رفع چین و چروک ، برجسته سازی لب و گونه و جوانسازی پوست استفاده می شود . دسته بندی  ژل ها بر اساس موارد کاربرد و میزان ماندگاری ژل تزریقی می باشد. پزشک متخصص با توجه به ناحیه ی مورد نظر با تکنیک و روش های اصولی با سوزن های بسیار باریکی اقدام به تزریق ژل در لایه میانی پوست ( درم  ) می کند و با این کار ضمن برجسته سازی محل مورد نظر ، به طور موثری پوست صاف و عاری از هر گونه چین و چروک خواهد شد .

دسته بندی ژل های تزریقی بر اساس ماندگاری ژل

میزان ماندگاری ژل ها در سه نوع مختلف ژل های موقت ، نیمه ماندگار و ماندگار تولید شده و مورد مصرف قرار می گیرند .
  • ژل های موقت : این ژل ها شامل ؛کلاژن ، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت کلسیم هستند و با بدن سازگاری بالایی دارند ، ماندگاری آنها کمتر از یکسال است .
  • ژل های نیمه ماندگار : این ژل ها از پلی متیل متاکریلات ساخته شده و بهتر است برای نواحی ضخیم مانند خط خنده مورد استفاده قرار گیرند ، ماندگاری این نوع ژل ها نیز 6 الی 18 ماه است .
  • ژل های ماندگار : این نوع از ژل ها که به آنها ژل های سیلیکونی گفته می شود ، غیر ایمن بوده و نباید به صورت تزریق گردند که ماندگاری آنها 2 الی 10 سال خواهد بود .
در روش زیبایی تزریق ژل به منظور دستیابی به هدف مورد نظر ، تنها ماندگاری ژل مطرح نیست بلکه باید با توجه به شرایط و نیاز فرد ،بهترین و مناسب ترین ژل را تزریق نمود  . به عنوان مثال در فردی که عمق خط خنده زیاد است بهتر است از ژل های نیمه ماندگار که 6 الی 18 ماه ماندگاری دارند ، استفاده شود و در فردی که عمق خط خنده کم بوده از ژل های موقت که ماندگاری کمتری دارند ، استفاده نمود.

تشخیص ماندگاری اثر تزریق ژل

تزریق یک نوع ژل از فردی به فرد دیگر با توجه به شرایط جسمی و جذب ژل توسط بدن ، تکنیک تزریق ژل و ماندگاری ژل تزریقی متفاوت خواهد بود . مدت ماندگاری برترین برندهای جهانی ژل از 6 ماه تا 2 سال متغیر است ، که با گذشت زمان  از تزریق ، ماندگاری آن سیر نزولی پیدا کرده به گونه ای که در پایان مدت ماندگاری تعریف شده برای هر نوع ژل ، اثر آن کاملا از بین می رود . به طور معمول در کاتالوگ جعبه ی ژل انتخابی ، مدت اثر و ماندگاری آن به طور دقیق نوشته شده است . انتخاب بهترین نوع ژل و میزان واحد مصرفی برای فرد متقاضی تزریق ژل تنها با بررسی و تشخیص پزشک متخصص پوست تعیین می شود . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X