تفاوت فیلرهای پوستی و ژل چیست ؟

تفاوت فیلرهای پوستی و ژل چیست ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت فیلرهای پوستی و ژل چیست ؟

فیلر در لغت به معنای پرکننده است ، از این رو هنگامی که یک ناحیه از بدن با ماده ای برجسته ، صاف و یا پر می شود ، در علم زیبایی به آن ماده فیلر یا پرکننده گفته می شود  . در واقع فیلرهای پوستی نام کلی مواد پرکننده ای است که  با تزریق جهت انجام عمل های زیبایی غیرتهاجمی مورد استفاده قرار می گیرند . فیلرها بر حسب نوع ماده به کار رفته در ساختار و جنس آنها ، انواع مختلفی دارند ؛ ژل ها زیر مجموعه ای از فیلرها هستند که با اثرات و مدت زمان ماندگار متفاوت در نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند . ژل ها نوعی از فیلرهای پوستی هستند اما هر نوع فیلری ژل محسوب نمی شود .

انواع ژل ها

  • ژل اسید هیالورونیک :

با تزریق فیلرهای پوستی اسید هیالورونیک که پرکاربردترین ژل محسوب می شود و شش ماه الی یکسال ماندگاری دارد ؛ ترمیم و احیای چین و چروک ها ، پر کردن شیارهای عمیق خنده و اخم و سفتی پوست ممکن می شود .
  • ژل کلسیم هیدروکسید آپاتیت :

این نوع فیلر با ماندگاری یک سال و نیم  ؛  و یک ماده ی معدنی بوده و از آن جهت پر کردن شیارهای عمیق تری چون حاشیه های صورت و گونه گذاری استفاده می گردد .
  • ژل پلی لاکتیک :

این نوع فیلر جهت پر کردن چروک های نیمه تحتانی صورت به کار می روند و نتایج حاصل از تزریق این نوع فیلر طی چند ماه پس از تزریق و با تولید کلاژن سازی ایجاد می شوند .
  • ژل های نیمه ماندگار :

این نوع فیلر از جنس متیل متاکریلت بوده و جهت رفع شیارهای عمیق تر و حجیم سازی لب و گونه استفاده می گردد.
  • ژل های ماندگار :

این نوع فیلر با سال ها ماندگاری و عوارض بسیار ، از جنس سیلیکون و پارافین بوده ، به دلیل عوارض جانبی زیادی که دارند ، دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X