همه آنچه که باید درباره تزریق کلاژن بدانید

همه آنچه که باید درباره تزریق کلاژن بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه آنچه که باید درباره تزریق کلاژن بدانید

تزریق کلاژن به منظور جوان سازی و زیبایی پوست انجام می شود ، به کمک این روش می توان به طور موثری چین و چروک های صورت را بهبود بخشید ، خطوط اخم و خنده را برطرف نمود و از آن جهت برجسته سازی گونه و لب نیز استفاده نمود. قبل از اقدام به تزریق کلاژن فرد ضمن داشتن سلامت کامل ، باید دو تست پوستی در یک ماه و به فاصله ی دو هفته به منظور مشخص شدن حساسیت آلرژیک به کلاژن انجام دهد . در برخی افراد با وجود منفی بودن تست حساسیت آلرژیک به کلاژن ، باز ممکن است پس از تزریق دچار حساسیت شوند  . روش جوانسازی پوست و ترمیم پوست با کلاژن ، روشی است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) نیز می باشد .

ویژگی های کلاژن تزریقی برای جوانسازی پوست

در روش جوانسازی پوست به کمک تزریق کلاژن  ، از کلاژن تصفیه شده ی گاوی یا انسانی استفاده می شود . کلاژن تزریقی با تکنیک و روش های مناسبی توسط متخصص پوست به لایه ی میانی پوست ( درم ) که محل تولید کلاژن می باشد ، تزریق می شود که در نتیجه این کار ، اثرات مطلوب آن را در رفع چین و چروک ، رفع فرو رفتگی ها ،برجسته سازی گونه و رفع خطوط لایه ی سطحی پوست ( اپیدرم ) مشاهده خواهیم کرد . درد ،پوسته پوسته شدن ، قرمزی ، تورم و کبودی پس از تزریق کلاژن، در محل مورد نظر پس از چند روز خود به خود برطرف خواهد شد . ماندگاری اثر تزریق کلاژن، با توجه به سن فرد ، نوع پوست و میزان تحرک ناحیه مورد تزریق و فعالیت روزانه ی فرد از 6 ماه الی یکسال متفاوت خواهد بود . به دلیل جذب کلاژن توسط بدن ، فرد باید جهت ماندگاری اثر آن به تزریق مجدد کلاژن اقدام نماید .

هزینه تزریق کلاژن

بیمه ها هزینه تزریق کلاژن که یک عمل زیبایی غیرضروری محسوب می شود را قبول نخواهند کرد . هزینه بالای تزریق کلاژن و ماندگاری کوتاه مدت این ماده از جمله معایب این روش جوانسازی پوست می باشد . بلافاصله پس از تزریق کلاژن، نتایج آن فورا ظاهر خواهد شد . کلاژن تزریق شده ، به محض تزریق ، پوست را سفت می کند که در نتیجه خطوط و چین و چروک ها به طور موثری از بین خواهند رفت . نتایج حاصل از تزریق کلاژن، در مقایسه با اثر بوتاکس نتایج زیباتر و طبیعی تری خواهد داشت . با تزریق کلاژن به جای فلج شدن عضلات، صورت فرد پر شده و پوست حالت سفت تری به خود خواهد گرفت . کلاژن در مقایسه با دیگر مواد قابل تزریق مانند بوتاکس ، تزریق ژل و تزریق چربی در مناطق بیشتری قابل استفاده می باشد . منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X