درباره جراحی پیشانی چه می دانید ؟

درباره جراحی پیشانی چه می دانید ؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درباره جراحی پیشانی چه می دانید ؟

جراحی پیشانی با هدف کوتاه کردن طول پیشانی در افرادی که پیشانی آنها از طول طبیعی برخوردار نیست ، توسط پزشک متخصص و طی بیهوشی عمومی با انجام برش ها و جراحی لازم جهت زیباتر نمودن چهره انجام می شود . در این جراحی ؛ فرم دهی و شکل دهی به استخوان های پیشانی و حدقه ی چشم با حذف برآمدگی استخوانی و بازتر کردن چشم ها انجام می شود . میزان انعطاف پذیری و نرمی پوست سر ، مهم ترین عامل در موفقیت جراحی پیشانی می باشد ، به عبارت دیگر ، در فردی با پوست سر نرم به راحتی می توان آزادانه پوست سر را به عقب و جلو حرکت داد و در نتیجه خط رویش مو در پیشانی را پایین یا بالا برد .

بهترین کاندیدای عمل جراحی کوتاه کردن پیشانی

در افرادی که پوست سر از انعطاف پذیری لازم برخوردار نباشد ؛ جهت کوتاه کردن پیشانی باید از دو مرحله جراحی برای کوتاه کردن پیشانی استفاده نمود . می توان همزمان با عمل کوتاه کردن پیشانی ، جراحی لیفت ابرو را نیز انجام داد . در افرادی که با اتمام شیب عمودی پیشانی ، شیب رو به عقب و به سمت پوست سر بیش از 4 الی 6 سانتیمتر باشد ، پیشانی بلند محسوب شده و نیاز به جراحی پیشانی خواهد داشت . در عمل جراحی پیشانی ، پزشک متخصص یک بریدگی به شکل نامنظم در فاصله ی بین جلوی خط رویش مو و پوست پیشانی ایجاد می کند ، پوست حامل مو را به طرف جلو می کشد که این کار با تکنیک خاصی انجام می شود تا مو مجددا در محل جدید بتواند رشد کرده و جای زخم را نیز بپوشاند . 3 الی 7 روز پس از عمل کوتاه کردن پیشانی می توان به فعالیت های روزانه ی پرداخت و بخیه های حاصل از عمل را کشید اما تا 6 هفته انجام ورزش و فعالیت های سنگین ممنوع است . مشاهده نتیجه ی نهایی از جراحی کوتاه کردن پیشانی 6 هفته زمان نیاز دارد .

هزینه جراحی پیشانی

هزینه جراحی کوتاه کردن پیشانی  ؛ مجموع هزینه های دستمزد متخصص ، دستمزد متخصص بیهوشی و دستیاران پزشک و هزینه های بیمارستان می باشد که با توجه به تخصص و مهارت پزشک متخصص این هزینه از کلینیکی به کلینیک دیگر متفاوت خواهد بود . منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X