عمل زیبایی شکم شامل چه مراحلی می شود؟

عمل زیبایی شکم شامل چه مراحلی می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عمل زیبایی شکم شامل چه مراحلی می شود؟

عمل زیبایی شکم که به آن ابدومینوپلاستی نیز گفته می شود ، به منظور ایجاد شکمی صاف و سفت و عاری از چربی های موضعی اضافه صورت می پذیرد . با این عمل تنها 3 الی 4 کیلو از وزن کاهش می یابد ، لذا این عمل زیبایی جهت کاهش وزن نبوده و قبل از اقدام به عمل زیبایی ابدومینوپلاستی باید فرد با ورزش و رژیم غذایی به وزن ایده آلی رسیده باشد و سپس به عمل ابدومینوپلاستی اقدام نماید . انجام عمل ابدومینوپلاستی توسط یک پزشک جراح قابل اعتماد که دارای مهارت و تجربه ی کاری بالایی باشد ، در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل بسیار تاثیرگذار است . با عمل زیبایی شکم ، فرد از شکمی مسطح و زیبا برخوردار خواهد شد که در بسیاری از افراد با ورزش و کنترل وزن نیز نمی توان چنین شکمی ایجاد نمود . در عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ، چربی و پوست اضافه برداشته شده ، عضلات ضعیف و یا جدا شده به حالت طبیعی بازگردانده می شوند و در نتیجه شکم صاف و سفت تر می گردد . فردی که از نظر بدنی سالم بوده ، وزن ثابتی دارد ، دخانیات مصرف نمی کند  ، از عمل ابدومینوپلاستی انتظار واقع گرانه ای دارد و شکم بزرگی دارد ؛ کاندید مناسبی برای عمل زیبایی شکم خواهد بود .

مراحل جراحی عمل ابدومینوپلاستی شکم

مرحله اول ؛ بی هوشی :

جهت آسایش بیمار طی عمل جراحی ، پزشک از داورهای استفاده می کند ،این داروها شامل تسکین داخل وریدی و بی هوشی عمومی بوده که پزشک بهترین گزینه را برای بیمار  تجویز خواهد نمود .

مرحله دوم ؛ برش جراحی :

یک عمل کامل زیبایی شکم ، به یک برش افقی در محدوده بین خط موی شرمگاهی و ناف نیاز دارد که شکل و طول برش براساس میزان ترمیم بافت مورد نیاز تعیین می گردد . از طریق این برش ، عضلات ضعیف شده شکم ترمیم و بخیه شده و بافت چربی و پوست اضافی نیز برداشته خواهد شد ، همچنین در صورت نیاز اطراف ناف جهت برداشتن پوست اضافی بالای شکم برش دیگری ایجاد می شود تا به صورت کامل و همه جانبه به ترمیم و اصلاح شکم پرداخته شود  .

مرحله سوم ؛ بستن  جراحی و برش ها ؛

جهت بخیه نمودن برش های عمل زیبایی شکم از ، چسب پوستی ، نوار چسب جراحی و یا کلیپس های مخصوص استفاده می شود .

مرحله چهارم ؛ نتیجه ی نهایی :

با عمل جراحی شکم که منجر به ایجاد شکم صاف ، سفت ، و متناسب با کل بدن و وزن فرد می گردد ، اعتماد بنفس فرد نیز افزایش خواهد یافت اگرچه تورم و ناتوانی در ایستادن کامل تا زمان تکمیل ترمیم آزار دهنده است اما نتایج مثبت حاصل از عمل این عارضه ی عمل را خواهد پوشاند . نتیجه ی نهایی از عمل زیبایی شکم ، طی یک یا دو هفته پس از عمل نمایان خواهد شد و فرد می تواند از بدنی باریک و زیبا برخوردار گردد . منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X