آنچه درباره عمل لیپولیزر باید بدانید

آنچه درباره عمل لیپولیزر باید بدانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه درباره عمل لیپولیز باید بدانید

امروزه به دلیل عدم تحرک و فعالیت لازم ، افراد در سنین مختلف به چاقی و به چربی موضعی دچار می شوند ، از این رو استفاده از روش های مدرن جهت درمان این گونه چاقی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است . از روش های مدرن درمان چاقی موضعی ، روش جدید لیپولیزر یا همان عمل لیپولیز می باشد . لیپولیزر با شکستن سلول های چربی ، بافت چربی را تخریب و کاهش می دهد .

عمل لیپولیز به دو روش انجام می شود:

  • تزریق موادی به داخل بافت چربی که به آن مزوتراپی گویند .
  • به کمک امواج صوتی اولتراسونیک
روش لیپولیزر جهت رفع چربی های موضعی ، مورد تایید سازمان دارو و غذای آمریکا نیز می باشد . در روش مدرن لیپولیزر ، یک فیبر نور لیزر ، با ایجاد شکاف های ریز یک تا دو میلی متری به کمک بیحسی موضعی به داخل بافت چربی در زیر پوست ناحیه مورد نظر وارد می شود که در اثر تابش اشعه ی لیزر ، چربی ها به صورت نیم مایع در آمده و با توجه به میزان حجم چربی تخریب شده ، اگر کمتر از 500 میلی لیتر باشد توسط بدن جذب می گردد ، و اگر بیش از 500 میلی لیتر باشد ، توسط مکش دستگاهی از بدن تخلیه می گردند . از عمل لیپولیز جهت از بین بردن چربی های موضعی انباشته شده در نواحی مختلف بدن مانند ، شکم ، پهلو ، ران ، غبغب و ... استفاده می گردد که  انجام جلسه  لیپولیزر در هر ناحیه از بدن ، بین 1 الی 3 ساعت طول خواهد کشید .

کاربرد عمل لیپولیز

روش درمانی لیپولیزر جهت رفع چاقی های خفیف تا متوسط کاربرد دارد و در موارد شدیدتر ، علاوه بر لیزردرمانی در لایه های سطحی به روش های دیگری مانند لیپوساکشن جهت رفع چربی های لایه ی عمقی نیز نیاز خواهد بود . در عمل لیپولیز به دلیل تابش لیزر در زیر پوست ، کلاژن سازی تحریک شده و در نتیجه پوست همزمان سفت می گردد و همچنین به رفع سلولیت ها نیز کمک می گردد. مشخص شدن ،نتیجه نهایی لیپولیزر به  3 تا 12 هفته نیاز دارد و فرد باید 1 الی 3 روز در منزل استراحت نماید . روش  لیپولیزر جهت رفع چاقی موضعی کاربرد دارد و افراد مبتلا به چاقی شدید باید از روش های رژیم درمانی یا جراحی های محدود کننده ی دستگاه گوارش استفاده کنند . منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X