تفاوت روش های لاغری با اولترازد و لیپوماتیک

تفاوت روش های لاغری با اولترازد و لیپوماتیک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت روش های لاغری با اولترازد و لیپوماتیک

روش های مختلفی جهت لاغر شدن وجود دارد ، کاهش تدریجی وزن با ورزش و رژیم غذایی مناسب و اصولی با کمترین عوارض احتمالی بهترین روش کاهش وزن محسوب می شود ؛ اما همیشه هدف از کاهش چربی انباشته شده ی بدن کاهش وزن نیست ؛ بلکه در موارد حذف چربی های انباشته با روش هایی چون لاغری با اولترازد ، لیپوماتیک ، لیپوساکشن و... هدف لاغری موضعی و ایجاد تناسب اندام دلخواه بوده که با کمک این روش ها چربی موضعی انباشته شده در نواحی مختلف بدن ، تخلیه و از ناحیه مورد نظر خارج می شود ، به این روش ها پیکرتراشی نیز گفته می شود لذا پیکرتراشی تنها در افرادی که خواهان تناسب اندام هستند موثر می باشد و جهت کاهش وزن باید از رژیم غذایی و ورزش استفاده کرد  .

تفاوت روش های لاغری با اولترازد و لیپوماتیک چیست؟

  • در روش لیپوماتیک ، به کمک حرکات سه بعدی لوله ی کانولای دستگاه لیپوماتیک ، چربی از بدن مکش و تخلیه می گردد ، در حالی که در روش اولترازد ، امواج صوتی و حرارتی منجر به تخلیه چربی ها از بدن می گردند .
  • چربی های تخلیه شده در روش لیپوماتیک دارای بافت و سلول های مناسبی هستند که می توان از آنها جهت ترمیم و برجسته سازی دیگر اجزای بدن نیز استفاده نمود ، در حالی که چربی های تخلیه شده در روش اولترازد ، به دلیل منفجر شدن سلول های چربی ، قابل استفاده مجدد نیستند .
  • در هنگام از روش لیپوماتیک ، دستگاه لیپوماتیک سر و صدای زیادی را ایجاد می کند ، در حالی که در روش اولترازد ، ناراحتی ، آزار و اذیت ناشی از سر و صدای دستگاه کاهش یافته است .
  • در روش اولترازد ، از بین بردن چربی ها با سرعت بسیار بیشتری نسبت به روش لیپوماتیک انجام می شود .
  • با ایجاد نمودن لاغری موضعی به کمک اولترازد ، نیازی به گرفتن رژیم غذایی مانند روش لیپوماتیک نیست ، در لیپوماتیک علاوه بر رژیم غذایی ، فرد باید به فعالیت و ورزش منظمی نیز بپردازد .
منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X