سریعترین راه برای رسیدن به تناسب اندام

سریعترین راه برای رسیدن به تناسب اندام

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

سریعترین راه برای رسیدن به تناسب اندام

رسیدن به تناسب اندام در افراد دارای اضافه وزن به دلیل عدم استفاده از روش های اصولی و استاندارد ، امری دست نیافتنی است ، زیرا امتحان نمودن راه های مختلف و دل سرد شدن از نتیجه ، سبب طولانی شدن و رها نمودن روش های لاغری می گردد .

و اما سریعترین راه برای رسیدن به تناسب اندام چیست ؟

روش های مختلف و متنوعی برای کاهش وزن وجود دارد ، اما چرا برخی روش ها در یک فرد موثر و در دیگر بی اثر است ؟ از آنجا که افراد دارای شرایط محیطی ، کاری و زندگی متفاوتی هستند ، یک برنامه ی خاص برای همه نمی تواند تاثیرگذار باشد ، هر فرد باید با دید کلی و شناخت از عادات و روش زندگی خود برنامه ی مناسبی را برای کاهش وزن و افزایش فعالیت خود انتخاب کنید . در واقع اگر فرد متعال و به میزان لازم غذا بخورد ، در صورت کم تحرکی نیز به چاقی دچار نخواهد شد ، آنچه باعث افزایش وزن افراد مختلف می گردد ، پرخوری و زیاده روی در میزان حجم کالری مصرفی است که به زبان ساده ، با کاهش کالری دریافتی می توان به وزن متعادلی رسید .

روش های زیر را با توجه به شرایط خود انتخاب و دنبال کنید .

 • جهت رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن ، تعادل در مصرف انرژی و کیفیت مواد غذایی مهم ترین گزینه می باشد .
 • خوردن وعده های مکرر و کوچک به کاهش وزن کمک بسیاری می کند .
 • روزه گرفتن : برای کسانی که نمی تواند حجم و تعداد وعده های غذایی خود را کاهش دهند ، روزه گرفتن بسیار مناسب است .
 • بیشتر افراد از روی احساس غذا می خورند نه به خاطر گرسنگی ، سعی کنید هنگام غذا خوردن به خود یادآور شدید که خوردن چه میزان غذا به شما احساس سیری می دهد .
 • سعی کنید که مواد غذایی و خوراکی ها را از دسترس و دید خود خارج کنید ،با این کار از تمرکز بر خوراکی دست خواهید برداشت ، زیرا افراد با دیدن خوراکی ها وسوسه ی خوردن بدون نیاز بدن به کالری را شروع می کنند ، در واقع در معرض دید بودن خوراکی ها به معنی در شکم بودنشان است .
 • به جای نگه داری خوراکی های صنعتی و پرکالری چون نوشابه ، چیپس ، پفک و کیک در خانه ، میوه را جلوی چشم خود قرار دهید ، با این کار به کاهش وزن خود کمک بسیاری می کنید .

عادات غذا خوردن

 • از ظروف کوچک برای غذا خوردن استفاده کنید ، با این کار اگر باز گرسنه بودید و لازم شد که به سراغ غذا بروید لازم است بلند شده و حرکت کنید ، با این کار دستیابی به غذا سخت تر شده و از خوردن دست خواهید کشید و با تداوم این امر به خوردن غذای کمتر عادت خواهید کرد .
 • هنگام خوردن غذا ، تنقلات و خوراکی ها نباید حواس خود را با مسائل گوناگون پرت کرد ، زیرا این کار باعث پرخوری بیشتری می گردد ، تلویزیون نگاه کردن به هنگام غذا ، باعث زیاده خوری در غذا و خوراکی ها می گردد.
 • به هنگام خوردن هر گونه غذا و خوراکی ، به آرامی غذا را بجوید تا 20 دقیقه طول بکشد ، با این کار به مغز خود اجازه می دهید که سیگنال هشدار دهنده ی سیری را به شما انتقال دهد .
 • در هنگام خوردن غذا ، تنوع غذایی را انتخاب نکنید ، هنگامی که فرد از یک یا دو نوع غذا استفاده می کند ، حجم کمتری را مصرف کرده و متعادل تر غذا می خورد .
 • هنگام غذا خوردن با افراد لاغر و کم خور ، همسفره شوید ، این کار باعث می شود که حجم کمتری را مصرف کرده و به مانند آنها غذا بخورید .
منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X