روش لیپوماتیک چربی ، ضامن اندامی متناسب

روش لیپوماتیک چربی ، ضامن اندامی متناسب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش لیپوماتیک چربی ، ضامن اندامی متناسب

چاقی و لاغری مشکلاتی ریشه ای و قدیمی در تمام جوامع است که خوشبختانه پیشرفت علم و دانش چه در زمینه سلامت و چه در زمینه زیبایی شیوه ها و انتخابهای زیادی را بر سر را ه افراد درگیر با چنین مشکلاتی قرار داه است تا بتوانند با انتخاب هر کدام به سلامت جسم و روانشان کمکی شایان ذکر بکنند. یکی از این روش ها، روش لیپوماتیک چربی است که در آن چربی های شکم و پهلوی فرد به روش غیر تهاجمی خارج می شود. چاقی نه تنها در زیبایی یک فرد تاثیرگذار است که در بسیاری موارد باعث ایجاد مشکلات جسمی حاد و جبران ناپذیری برای یک فرد خواهد شد علی الخصوص اینکه در روشهای زیادی برای رفع چاقی بیمار با عوارض بعد از عمل مانند درد ، دوره نقاهت زیاد ، بازگشت دوباره چربی و نیز از معضلات بسیار بارز برای این بیماران افتادگی پوست ، رو به رو خواهد شد ، در ادامه به شما خواهیم گفت تا چگونه مشکلات را از پیش رو بردارید. تمام آنچه تا اینجا گفته شد باعث شد تا  پزشکان درصد برطرف کردن هرچه بیشتر و سریعتر مسائل این دسته افراد باشند تا بتوانند آنها را به جامعه سالم بازگردانند

معایب روش لیپوساکشن چربی

یکی از روشهایی که در گذشته برای رفع این معضل مرسوم بود عمل لیپوساکشن و یا مکش چربی به کمک دستگاه اولتراسونیک لیپوساکشن بود اما انجام چنین روشی عوارض زیادی را برای یک بیمار در پی داشت چرا که در کنار مکش چربی های بدن قسمتهای دیگر همچون عضلات ، رگها و اعصاب را نیز درگیر می کرد ، علاوه دوره نقاهت و دلایل دیگری که خواهیم آورد آن را به یک عمل جراحی پرخطر تبدیل کرده بود ، این دلایل کافی بود تا دانشمندان به فکر تولید دستگاهی بدون این عوارض بیافتند ، این دستگاه به نام لیپوماتیک روانه بازار گردید و معضلات دستگاه قبلی را مرتفع گردانید .

لیپوماتیک چربی

لیپوماتیک دستگاهی است با تکنولوژی امواج اینفراسونیک با مجوز FDA که اجازه میدهد عمل مکش چربی در تمام نقاط بدن با دقت و در حجم بالا انجام پذیرد در لیپوماتیک چربی ، در اولین قدم سلولهای چربی به وسیله دستگاهی به نام کانولا با حرکات ارتعاشی ونوسان از محلی که به آن چسبیده اند جدا شده و بدون آسیب به سلولهای چربی به وسیله ساکشن تخلیه می گردند.

مزایای لیپوماتیک

امن، موثر و آسان است اگر کانولا بافتهای غیر چربی را ملاقات کند ، سیستم امنیتی سریعا کار را متوقف می کند عمل با درد کم و یا بدون درد انجام می شود در زمان کمتری انجام می شود بهبودی سریع خواهد بود این روش کشش پوست را به شکل عالی انجام می دهد و در نتیجه مشکل افتادگی پوست بعد از عمل را ندارد. علاوه با انجام دستورالعمل پزشکان در دوران نقاهت شما با اندامی ورزیده و زیبا روبرو خواهید بود ارزان تر بودن نیز از دیگر مزایای این روش محسوب می شود.

جراحی لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن

در مقایسه با لیپوماتیک چربی ، لیپوساکشن عمل جراحی با ابزارها و تکنولوژی های قدیمی  ، به جرگه عملهای منسوخ پیوسته است ، در چنین عملی از آنجائیکه عمل به صورت تهاجمی انجام می گردد بیماران با دردهای بسیار شدید مواجه می شوند . ریسک عوارض در روش لیپوساشن اولتراسونیک بالا بوده و در خلال عمل نه تنها  بافتهای چربی بلکه عضلات ، رگها و اعصاب نیز درگیر شده و آسیب خواهند دید و نتیجه چنین عملی چندان رضایت بخش نیست در مقابل پیکرتراشی در عمل لیپوماتیک با استفاده ازهوای فشرده توسط کانولا که به طور اتوماتیک در حال چرخش در یک دوران 360 درجه می باشد باعث می شوند چربیها به طور خودکار به ذرات ریز تبدیل شده و به طور همزمان به وسیله مکش تخلیه شوند ، این عمل بسیار موثر و امن بوده و در صورت رعایت موارد ایمنی در طول عمل ریسک خطرات آن بسیار کم می باشد این دستگاه قابل حمل و جابه جایی بوده و این عاملی برای دقت و تمرکز پزشک در زمان تخلیه چربیها به حساب می آید .

عوارض محدودی که ممکن است بیماران با آن درگیر شوند :

هر عملل جراحی به موازات منافعی که برای شخص در بردارد عوارضی را هم به دنبال خواهد داشت ولیکن عوارض لیپوماتیک به دلیل ریسک محودی که دارد تنها چند مورد کوچک را می توان یادآور شد :
  • ممکن است بیمار کبودی و یا خونریزی در محل عمل داشته باشد که این مورد پس از چند روز برطرف می گردد ، این مسئله در افرادی که آسپرین مصرف میکنند همیشه هست و به همین دلیل معمولا پزشک توصیه می کند دو هفه قبل از عمل آن را مصرف نکنند
  • حساسیت به لیدووکائین ممکن است در برخی افراد ایجاد سوزش و یا خارش نماید
  • احتمال کمی برای ابتلا به عفونت وجود دارد

آنچه در رابطه با دوران بعد از عمل لیپوماتیک چربی باید بدانید :

نکته مهم در رابطه با بعد از عمل لیپوماتیک در واقع دورانی است که شخص با تورم و یا کبودی تا زمان فروکش کردن پوست مواجه خواهد بود ، باید بدانیم ممکن است تا سه ماه نتیجه لیپوماتیک کاملا مشخص نباشد ولی پس از آن شما می توانید واقعیت را ببینید سه روز پس از عمل شما در واقع شاهد اوج کبودی ها خواهید بود ، پس از و هفته تقریبا کبودی ها و تورم کاهش یافته و تقریبا یک ماه بعد بدن به حالت عادی باز می گردد. اثر واقعی عمل از دو ماه بعد کم کم شروع شده و شما می توانید شاهد آن باشید. منبع: کلینیک تخصصی تغذیه و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X