تحقیقات جدید دنیا درباره تزریق بوتاکس

تحقیقات جدید دنیا درباره تزریق بوتاکس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تحقیقات جدید دنیا درباره تزریق بوتاکس

اگر چه در ایران اطلاعات کافی در مورد ترکیبات تزریقی جهت رفع چین و چروک و افزایش حجم اعضای بدن وجود ندارد اما در کشورهای اروپایی به صورت گسترده از این گونه ترکیبات تزریقی استفاده می گردد و تحقیقات تزریق بوتاکس روز به روز در حال گسترش است.

ترکیبات تزریقی موثر در جوانسازی پوست و زیباسازی پوست که فیلر نامیده می شوند در دو دسته ی بوتاکس و ژل ها قرار دارند .

بوتاکس با ترکیبات فلج کننده ی خود ، عضله ی فعال ناحیه ی مورد درمان را به طور موقت برای چندین ماه فلج نموده و از این طریق ضمن جلوگیری از ایجاد چروک های بیشتر ، با خاصیت پرکنندگی خود باعث رفع چروک ها و ایجاد پوستی صاف خواهد شد .

ماده ی تزریقی بوتاکس که مدت ماندگاری آن از ۳ الی ۶ ماه خواهد بود ، نام اختصاری سم بوتولیسم می باشد .

تزریق بوتاکس یک روش سریع و کم تهاجمی است که با تزریق آن در ماهیچه های بدن ، فعالیت آنها کم شده و خطوط حاصل از پرکاری را از بین می برد و در نتیجه پوستی جوان و شاداب حاصل خواهد شد .

کاربرد بوتاکس در آخرین تحقیقات تزریق بوتاکس

آخربن تحقیقات تزریق بوتاکس به کاربردهای درمانی و زیبایی بسیاری از این ماده اشاره دارد که می توان به مواردی چون ؛ درمان میگرن ، درمان اسپاسم عضلات ، کاهش تعریق بیش از حد نواحی مختلف بدن ( زیربغل ، کف پاها ، پشت لب ، کف دست ها) ، رفع خطوط خرگوشی روی بینی ، درمان چروک اطراف چشم ، درمان خطوط افقی پیشانی ، باز شدن غیرارادی حفره های بینی به هنگام صحبت کردن ، کاهش عمق خطوط اخم وخنده درمان پرش پلک ، درمان اسپاسم ماهیچه های گردن ، درمان انقباض و تیک گردن ، رفع لوچی شدید چشم و ... اشاره نمود.

در صورتی که عمل زیبایی تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص باتجربه و دارای مهارت لازم با تکنیک مناسب صورت پذیرد ؛ عوارض ناشی از تزریق بوتاکس موقت و زود گذر بوده و جز ضعف عضلات ناحیه ی اطراف محل تزریق جدی نخواهد بود .

با تزریق صحیح بوتاکس در محل عضله ی فعال ، می توان به طور موثری خطوط متوسط تا شدید را بتدریج کاهش داد .

نظر FDA درباره تزریق بوتاکس

روش جوانسازی تزریق بوتاکس که نیازی به ترمیم نیز ندارد ، مورد  سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) قرار دارد .

پس از اتمام مدت زمان ماندگاری بوتاکس ، اگر به تزریق مجدد اقدام نگردد ، اثر بوتاکس به به طور کامل از بین می رود و نواحی درمان شده به حالت اولیه باز خواهند گشت .

تاثیر تزریق بوتاکس به نواحی مورد تزریق محدود بوده و به نواحی اطراف سرایت نخواهد کرد ، استفاده ی بیست ساله از بوتاکس جهت کاربردهای درمانی و زیبایی بی خطر بودن این ماده را توسط  مجوزهای FDA به اثبات رسانده است .

پس از تزریق بوتاکس ، فرد بلافاصله می تواند به فعالیت های روزمره ی خود بازگردد .

با بوتاکس تنهای می توان چروک های کم عمق دینامیکی را از بین برد ، لذا جهت درمان چروک های عمیق و استاتیک استفاده از ژل ها مناسب تر خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست و تزریقات دستگاهی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X