دوران نقاهت عمل زیبایی شکم

دوران نقاهت عمل زیبایی شکم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دوران نقاهت عمل زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم (Abdomino plasty) در میان جراحی های زیبایی مراجعه کنندگان بسیاری را به خود اختصاص داده است. یکی از مهم ترین دلایلی که افراد انگیزه پیدا می کنند تا برای عمل جراحی زیبایی اقدام نمایند، نداشتن فرمی زیبا در اندام شکم می باشد که موجب می شود فرد امکان پوشیدن لباس های زیبای مد نظر خود را نداشته باشد و از ظاهر ناخوشایند فرم بدن خود ناراضی باشد. در مقابل ممکن است برخی از افراد نیز به دلیل ناآگاهی از نقاهت عمل زیبایی شکم از این عمل منصرف شوند. عمل ابدومینوپلاستی به طور معمول به افرادی پیشنهاد می شود که فقط چاقی در ناحیه شکم آن ها را اذیت می کند و دارای سلامتی کامل هستند. این عمل با توجه به شرایطی که فرد دارد و تشخیص جراح برای برداشت میزان مشخص شده از افتادگی شکم، مدت زمان معینی برای همه افراد به طول نمی انجامد و همچنین برش هایی که قرار است بر روی ناحیه ایجاد شود کاملا در افراد مختلف متفاوت است.

در مورد دوران نقاهت عمل جراحی زیبایی شکم چه می دانید؟

عمل جراحی زیبایی شکم مانند تمامی عمل های دیگر دارای دوران نقاهت مخصوص به خود می باشد. دوران نقاهت در این عمل در کل ده روز است اما حتما باید به میزان فعالیت هایی که فرد انجام می دهد، اهمیت قابل توجهی داده شود. فرد بهتر است شب عمل سعی کند کمی قدم بزند. داشتن حرکت های آرام در روز های بعد از عمل توصیه می شود. استراحت بعد از عمل به مدت تقریبا ده روز تا 2 هفته برای فرد الزامی می باشد و نباید حرکت و فعالیت سنگینی داشته باشد. آرام آرام از هفته سوم پزشک طبق شرایط جسمانی بیمار به او اجازه ورزش های سبک را خواهد داد اما ورزش های سنگین بعد 6 ماه می تواند انجام شود.

درد، تورم و احساس خستگی نگران کننده نیست

فرد در دوران نقاهت عمل زیبایی شکم خود با توجه به محدوده ای که جراحی شده است نسبتی از درد و تورم را باید انتظار داشته باشد و این یک امر کاملا طبیعی است. اغلب تا سه روز اول احساس درد به همراه بیمار است که با استفاده از دارو های مسکن تجویز شده توسط دکتر تسکین خواهد یافت. ترشح خونابه نیز تا چند روز اول مشاهده می شود که به وسیله درن تخلیه خواهد شد. برخی از افراد دچار حساسیت های ضعیفی در این دوران هستند و اگر عمل آبدومینوپلاستی به طورکامل انجام شود (محدوده وسیع) خستگی و ضعف عمومی تا مدتی همراه او است.

در دوران نقاهت لباس های راحت بپوشید

استفاده از لباس های راحت در دوران نقاهت عمل زیبایی شکم بسیار مهم است. حمام فرد حتما باید بصورت نشسته انجام پذیرد و این کار با استفاده از صندلی حمام برای او بسیار راحت تر است. زخم بعد از چندین ماه تغییر رنگ می دهد و حالت طبیعی به خود می گیرد و در حالت کلی زخم برای خوب شدن به یکسال زمان نیاز دارد که تنها یک خط نازک از آن قابل مشاهده خواهد بود. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X