جوانسازی پوست با کرم ضد آفتاب

جوانسازی پوست با کرم ضد آفتاب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جوانسازی پوست با کرم ضد آفتاب

یک پوست جوان و شاداب ، پوستی است که در برابر آلودگی های هوا ، محیط و تابش های مضر خورشید به خوبی محافظت شده باشد. استفاده منظم و کافی از کرم ضد آفتاب که مانع از جذب تابش های خطرناکی چون اشعه ی فرابنفش می شود ، در جوان ماندن پوست و عدم ایجاد چین وچروک های زودرس بسیار موثر خواهد بود. نحوه مراقبت از پوست در درخشان و سالم ماندن پوست اهمیت بسیاری دارد. تابش اشعه ی فرابنفش حاصل از نور خورشید ، عامل اصلی چروک ها و لک های پوستی است. فرد می تواند با استفاده ی مداوم از کرم ضد آفتاب مناسب و جوان نگه داشتن پوست در برابر تابش های آفتاب ، از ایجاد سرطان و آثار پیری جلوگیری کند.

توصیه های لازم هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب

هنگام استفاده از کرم ضدآفتاب می توان جهت تاثیرگذاری بیشتر اقدامات زیر را انجام داد : • پرهیز از قرارگیری در معرض نور شدید آفتاب در ساعات اوج تابش خورشید یعنی ساعات ده صبح تا چهار بعدازظهر • پوشش پوست بدن با لباس های مناسب و پوشیده • استفاده از کلاه های لبه دار • محافظت لب ها با استفاده از لوازم آرایشی مناسب • استفاده از عینک آفتابی استاندارد جهت محافظت از چشم ها • نیم ساعت قبل از خروج از خانه ، مقدار کافی از ضدآفتاب را برای اثر گذاری مناسب بر روی پوست قرار دهید. ضد آفتاب ها به دو روش فیزیکی و شیمیایی از پوست محافظت می کنند. در روش فیزیکی ضدآفتاب مانع از عبور اشعه آفتاب به پوست می شوند . در روش شیمیایی ، ضدآفتاب اشعه های مضر را جذب و مانع از رسیدن آنها به پوست می گردد. ضدآفتاب های موجود در بازار حاوی ترکیبی از دو مکانیسم محافظت کننده ، از پوست هستند.

شیوه استفاده از کرم ضد آفتاب

تاثیرگذاری و اعمال اثر محافظتی کرم ضدآفتاب هنگامی خواهد بود که مقدار کافی از کرم و به صورت لایه ای نازک از آن بر روی پوست فرد مالیده شود . کرم ضد آفتاب باید بعد از همه ی مواد آرایشی استفاده شود ، چون این مواد آرایشی باعث بی اثر شدت ضدآفتاب می شوند. از کرم ضد آفتاب باید به طور منظم و حتی در روزهای ابری که ابرها نمی توانند تابش های مضر را جذب کنند ، استفاده شود. برای محافظت مدوام ، بین دو تا چهار ساعت یکبار مجددا از ضد آفتاب استفاده کنید. ضد آفتاب های مقاوم در برابر تعریق از دوام بیشتری برخوردار بوده و اثر محافظتی بیشتری خواهند داشت. متخصصین پوست ، حتی هنگام شنا ، استفاده از کرم ضد آفتاب و تجدد آن را توصیه می کنند. استفاده ی مرتب و صحیح از ضد آفتاب از نوع و میزان SPF آن نیز مهم تر است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X